Knihy
E-knihy

Gérard de Nerval a jeho dvojenec

Karolinum, 2018
Okamžitý download
PDF
Akce
Nakladatel
Karolinum, 2018

Gérard de Nerval, dramatik, prozaik a básník, jedna z nejvýraznějších osobností francouzského romantismu, se jako správný romantik vzpírá rigidnímu zařazení: z představy sympatického, dobráckého a výstředního básníka pařížské

Čti víc

225 Kč

Běžná cena Běžně 360 Kč

Sleva 38%
platí do 25. 8. 2019

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Gérard de Nerval, dramatik, prozaik a básník, jedna z nejvýraznějších osobností francouzského romantismu, se jako správný romantik vzpírá rigidnímu zařazení: z představy sympatického, dobráckého a výstředního básníka pařížské frenetické bohémy se rozvinul v obraz nepřehlédnutelné osobnosti, již je třeba vnímat jako integrální součást umělecké Paříže. Skrze prohloubenou reflexi Nervalova psaní pro divadlo a o divadle, doplněnou o jeho teoretické uvažování nad uměleckou tvorbou obecně, se autor pokouší také o prozkoumání stěžejních principů francouzské podoby divadla evropského romantismu (inspirace jinými kulturami, vliv překladů, proměny moderního inscenování, specifika dobového divadelního provozu, programové manifesty romantismu, moderní dramaturgie ad.). Kniha se zaměřuje na méně reflektovanou divadelní a kritickou sféru Nervalova díla a pro tuzemské prostředí zároveň přináší dílčí nové a v drtivé většině první české překlady vybraných autorových textů a řadí je do kontextu dobové literárně-dramatické a divadelní produkce.
Čti víc
Kupte společně
Gérard de Nerval a jeho dvojenec - Petr Christov
P.S.: Nesnáším tě - Winter Renshaw
404 Kč
Ušetříte 255 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
280
Nakladatelství
Karolinum
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
629563
Rok vydání
2018

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

Čti víc
Kupte společně
Gérard de Nerval a jeho dvojenec - Petr Christov
P.S.: Nesnáším tě - Winter Renshaw
404 Kč
Ušetříte 255 Kč

„Kdybych byl diktátorem, zakázal bych zákonem půjčování knih.“

William Saroyan