Knihy
E-knihy

Programujeme hry v jazyce C#

Okamžitý download
PDF
Nakladatel
Computer Press, 2011

Chcete se naučit programovat, ale všechny příručky jsou zbytečně složité? Láká vás vytvoření vlastní hry, ale nevíte, jak na to? Naučte se jazyk C# při vytváření her – prakticky, bez zbytečné teorie a s plně funkčními...

Čti víc

189 Kč

Běžná cena Běžně 349 Kč

Ušetříte 46%

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Chcete se naučit programovat, ale všechny příručky jsou zbytečně složité? Láká vás vytvoření vlastní hry, ale nevíte, jak na to? Naučte se jazyk C# při vytváření her – prakticky, bez zbytečné teorie a s plně funkčními výsledky. Dvojice autorů vás zábavnou formou výuky seznámí se základy C#. Každá z devíti kapitol představuje ucelený projekt, na kterém se postupně naučíte pracovat se základními i pokročilými konstrukcemi jazyka. Kniha obsahuje minimum teorie, veškeré nové informace jsou čtenáři předkládány na praktické bázi v podobě nové funkčnosti právě rozpracované hry. Při vývoji postupujete krok za krokem a vytváříte hru zcela od začátku až po hotový výsledek. Publikace vás mimo jiné naučí, jak: * Korektně zpracovat všechny možné vstupy od hráče * Navrhnout logiku a hlavní smyčku hry * Průběžně počítat hráčovo skóre * Vytvářet nepřátele a modelovat jejich chování * Zobrazovat a pracovat s herní mapou * Pohybovat s herní postavou v prostředí hry O autorech: Petr Roudenský pracuje pro přední světovou IT společnost Logica, externě spolupracuje v oblasti počítačových her s tuzemskou společností Conquest Entertainment a.s. Je autorem několika her pro děti, knihy Vytváříme PC hry. V knize se podílel na většině textu a konceptu aplikací. Mokhtar M. Khorshid pracuje jako výzkumník v oboru umělé inteligence na univerzitě v Albertě. Je držitelem Microsft Certified Professional, s technologií .NET pracuje od roku 2004. Jako zkušený vývojář s praxí v oblasti počítačových her se podílel se na úpravách textu a je autorem ukázek kódu.
Čti víc
Kupte společně
Programujeme hry v jazyce C# - Petr Roudenský, Mokhtar M. Khorshid
Smrtící bílá - Robert Galbraith, J.K. Rowling
458 Kč
Ušetříte 390 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?


Balázs Hegyi
4.1.2018
pre začiatočníkov
Kniha rozhodne nechce byť a ani nie je učebnicou jazyka C#, odporúčam ju ako doplnenie, spestrenie prebratej látky z iných kníh pre začiatočníka, resp. ako zbierku praktických ukážok z programovania.

Výhodou knihy sú podrobné vysvetlivky časti kódu, projekty sa budujú krok za krokom a nové znalosti sú hneď vysvetlené. V knihe je veľký počet obrázkov (screenshoty z vývojového prostredia, resp. časti kódu), ktoré tiež značne pomáhajú.

Myslím si, že kniha pokrýva celkom široké spektrum vedomostí pre človeka, ktorý práve sa učí jazyk C#, ale ako som spomínal, rozhodne treba vedomosti si doplňať aj z iných zdrojov.
Čti víc
Juraj Martinkovič
14.1.2015
slabý priemer
Ak človek ide presne podľa knihy tak sa mu podarí všetko čo tam je, ale určite by mal mať aspoň základy programovania inak nebude chápať prečo má urobiť práve to alebo ono. Pre tých čo majú základy ako premenné, cykly, podmienky atď. to nie je zas tak zlé.
Čti víc
Miso
9.11.2013
Dosť slabé
kniha určite nie je pre človeka,ktorý ešte poriadne neprogramoval. po 3.tej kapitole sa už človek dostane do nie veľmi vysvetlenych tém,nie je to veľmi step by step kniha ako som očakával. takže treba buď dohladať info alebo jednoducho pozrieť kód ktorý sa da ku knihe stiahnuť... -> neodporúčam
Čti víc
21.10.2017
Ak si niekto myslí, že dokáže programovať hry bez toho, aby ovládal programovací jazyk samotný, tak je asi trocha naivný.
Čti víc

O autorech/autorkách

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Programujeme hry v jazyce C# - Petr Roudenský, Mokhtar M. Khorshid
Smrtící bílá - Robert Galbraith, J.K. Rowling
458 Kč
Ušetříte 390 Kč

„Knihy mají své osudy a své životy. A hynou nezájmem čtenářů. Nikdo by nevyslovil pochybnosti o Odysseji, ale jen málokdo ji ještě čte.“

Miroslav Horníček