Knihy
E-knihy

Tyranie

20 lekcí z 20. století

Paseka, 2017
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Nakladatel
Paseka, 2017

Další formáty

Kniha
156 Kč

Jeden z předních intelektuálů současnosti, historik Timothy Snyder, přichází po velkých historických pracích Krvavé země a Černá zem s příspěvkem k aktuální debatě o dalším osudu liberální demokracie. Dvacet lekcí z...

Čti víc

Další formáty

84 Kč

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Jeden z předních intelektuálů současnosti, historik Timothy Snyder, přichází po velkých historických pracích Krvavé země a Černá zem s příspěvkem k aktuální debatě o dalším osudu liberální demokracie. Dvacet lekcí z evropských dějin 20. století ukazuje, že kolaps společnosti, demokracie a morálky i naše osobní selhání v podmínkách politických krizí nejsou nic nepředstavitelného. Naši rodiče a prarodiče, vedeni iracionálními mýty fašismu, nacismu a komunismu, budovali zdi proti znepokojivým globálním hrozbám. Určitě nejsme chytřejší než oni, máme však výhodu, že se z jejich zkušenosti můžeme poučit a nastupujícím tyraniím včas vzdorovat. Podle Snydera je k tomu teď, v podmínkách současného politického vývoje v Americe i v Evropě, ta pravá chvíle.
 
Timothy Snyder (1969) působí jako profesor historie na Yaleově univerzitě. Je autorem knižního rozhovoru s historikem Tonym Judtem Intelektuál ve dvacátém století (Prostor 2013). Jeho knihy, věnované pohnutým dějinám střední a východní Evropy, Krvavé země (Paseka - Prostor 2013) a Černá zem (Paseka - Prostor 2015) se staly výjimečnou událostí historiografie 20. století a mezinárodními bestsellery. Mimořádnou pozornost vzbudila Tyranie. 20 lekcí z 20. století, burcující k občanskému angažmá tváří v tvář krizi demokracie. Získal mnoho cen, např. Cenu VIZE 97, Cenu Hannah Arendtové nebo Lipskou knižní cenu evropského porozumění.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Na skladě
-7%
156 Kč

Na skladě, posíláme ihned

E-knihy a audioknihy

E-kniha
PDF
EPUB
MOBI
84 Kč

Okamžitě ke stažení

Další
Kupte společně
Tyranie - Timothy Snyder
Nemali by sme - Vi Keeland
323 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
On Tyranny: Twenty Lessons from the Twentieth Century
Rok vydání
2017
Počet stran
120
Nakladatelství
Paseka
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
612815

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,5 / 5

85 hodnocení

3
1
1
0
1

Pamětník
20.5.2018
Jedná se o zcela povrchní práci. I jen trtochu informovaný čtenář bude zklamán. Autor je zřejmě jednostranně zaměřžen, předepším proti současnému prezidentovi USA Trumpovi. Čti víc

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Tyranie - Timothy Snyder
Nemali by sme - Vi Keeland
323 Kč

„Knihy nás mění, polepšují a vylepšují, pokud jsme polepšení schopni a pokud o ně stojíme.“

Miroslav Horníček