Knihy
E-knihy

Hadí žena

Motto, 2015
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
6 hodin čtení
Nakladatel
Motto, 2015

Další netradiční román od autora úspěšné knihy Kurandera Jeden z posledních žijících nositelů tradice dávných andských kuranderů, šamanů a léčitelů, přibližuje jejich učení a myšlení evropským čtenářůum formou románu...

Čti víc

199 Kč

Běžná cena Běžně 399 Kč

Ušetříte 50%

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Další netradiční román od autora úspěšné knihy Kurandera Jeden z posledních žijících nositelů tradice dávných andských kuranderů, šamanů a léčitelů, přibližuje jejich učení a myšlení evropským čtenářůum formou románu o hledání podstaty ženské síly. Laru po letech manželství opustil muž kvůli mladší ženě. V zoufalství se rozhodla odjet z Milána a na radu přátel se vydala do Peru. Předtím si přečetla knihu Kurandera a byla jejím poselstvím zcela uchvácena. Rozhodla se poznat kulturu And a najít pravé hadí kurandery, kteří by jí mohli pomoci stát se nezávislou, moudrou a silnou – prostě skutečnou ženou. Staré náboženství Inků tvrdí, že prvním člověkem na zemi byla žena – Pachamama, která se stala jejich hlavním božstvem. Taková společnost se ovšem dívala na postavení a úlohu ženy, na manželství i sexualitu úplně jinak než lidé na Západě. Hernán Huarache Mamani se stal strážcem a oddaným propagátorem jejich učení a pokusil se je čtenářům přiblížit formou románu. Hernán Huarache Mamani, kečuánský indián a kurandero, se narodil ve vesničce Chivay v andských Kordillerách. Vystudoval ekonomii na univerzitě v Arequipe a pracoval jako ekonom na peruánském ministerstvu zemědělství. Vážná nemoc ho přiměla vrátit se do rodné vesnice. Přestože mu lékari nedávali naději na vyléčení, jeho otec – zemědělec a kurandero (přírodní léčitel a šaman v jedné osobě) – mu zdraví navrátil. „Byla to pro mé facka. Myslel jsem si, že to, co mne učili na vysoké škole, je jedinou existující pravdou. Přesto mi skromný člověk, jako je můj otec, ukázal, že existuje i jiný druh vědění, o kterém jsem neměl potuchy,“ tak osvětluje H. H. Mamani to, co stálo na počátku jeho kuranderovské cesty. Objevil své kořeny, zcela změnil způsob života a na popud svého mistra-kurandera začal šířit učení dávných andských léčitelů a_ šamanu v západním světě. V Itálii se jeho romány staly bestsellery, román Kurandera (2012) zaznamenal velký úspěch také v Čechách.
Čti víc
Kupte společně
Hadí žena - Hernán Huarache Mamani
Kurandera - Hernán Huarache Mamani
388 Kč
Ušetříte 200 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?


Vierka Hrabková
3.11.2017
Dosť sklamanie
Je pravda, že v knihe nájdete aj pekné myšlienky a je to zaujímavý pohľad na ženu a silu ženy, ale príbeh ako taký je príšerne povrchný a dialógy miestami až trápne.... nemôžem si pomôcť. Dej sa pre mňa stal zaujímavý až od nejakej strany 160 a medzi tým som zopár strán fakt len prelistovala a prebehla očami, lebo som to nedokázala čítať...
Čti víc
23.11.2015
Názor čitateľa
Na začiatku som mala obavy či to nebude iba umelo predlžovaný román Kurandera tak ako sa to stáva pri niektorých autoroch alebo ságach.
Na moje prekvapenie, hoci sa tam nájdu spoločné dejové línie, je tam aj veľa toho nového. A hlavne je to zobrazenie európskej ženy a našich mylných predstáv a chápania vzťahov a toho čo je v živote dôležité.
Čti víc
9.11.2015
Názor čitateľa
Mne osobne sa viac páčila prvá kniha tohto autora, Kurandera. S touto knihou sa zas viac môžu stotožniť ženy z Európy. Je to kniha o závislosti vo vzťahoch, o ženskej sile a o láske. Zároveň je v nej opísaných viac rituálov a zasvätení do ženskej sily, ktoré však nie sú v našich podmienkach až tak ľahko aplikovateľné.
Čti víc

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Hadí žena - Hernán Huarache Mamani
Kurandera - Hernán Huarache Mamani
388 Kč
Ušetříte 200 Kč

„Knihy jsou němí učitelé.“

Aulus Gellius