Knihy
E-knihy

Bojoval jsem proti islámskému státu

Vyšehrad, 2016
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
2-3 hodiny čtení
Nakladatel
Vyšehrad, 2016

Další formáty

Kniha
248 Kč

Autentická výpověď statečného Evropana, který se zúčastnil bojů v první linii Směsice šoku z neuvěřitelných krutostí páchaných bojovníky tzv. Islámského státu v Sýrii a Iráku, smyslu pro spravedlnost, idealismu...

Čti víc

Další formáty

150 Kč

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Autentická výpověď statečného Evropana, který se zúčastnil bojů v první linii
Směsice šoku z neuvěřitelných krutostí páchaných bojovníky tzv. Islámského státu v Sýrii a Iráku, smyslu pro spravedlnost, idealismu a znovuobjevené touhy po dobrodružství podnítila spíše pacifisticky založeného muže, který ani neabsolvoval vojenskou službu a doposud nenavštívil žádnou mimoevropskou zemi, k rozhodnutí opustit svůj poklidný a bezpečný život v menším německém městě a navázat kontakt s facebookovou skupinou „Rojavští lvi“, verbující zahraniční dobrovolníky na pomoc kurdským milicím při obraně a osvobozování jejich území.
V říjnu roku 2014, aniž informoval svou rodinu a blízké, skutečně odjíždí nejprve do Iráku a odtud na území západního Kurdistánu na severu Sýrie, kde je po základním výcviku vyslán po boku kurdských Lidových obranných jednotek na bojiště. Spolu s ním tu Kurdům proti vojenským silám radikálního uskupení pomáhají i další dobrovolníci ze Západu. Jejich počty jsou ovšem nesrovnatelné s počty zahraničních bojovníků na straně Islámského státu.
Kniha představuje osobní, nepřikrášlené svědectví člověka bojujícího v první linii s nepřítelem, který svým počínáním budí hrůzu po celém světě. Pomocí zajímavých detailů navíc přibližuje mechanismy tamní války včetně vztahů na bojišti a úskalí boje, stejně jako dopad na místní obyvatelstvo. Její autenticita je ještě posílena skutečností, že ji autor sepsal na základě svých deníkových záznamů a její poselství umocněno jeho kritickým, spíše protiválečným smýšlením. Po sedmi měsících autor, vystupující nyní z bezpečnostních důvodů pod pseudonymem Christian Haller, svou misi v důsledku deziluze z válečného dění ukončuje a vrací se zpět do Německa. Přesto je dnes přesvědčen o smyslu své účasti.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

248 Kč

Posíláme do týdne

E-knihy a audioknihy

E-kniha
PDF
EPUB
MOBI
150 Kč

Okamžitě ke stažení

Další
Kupte společně
Bojoval jsem proti islámskému státu - Christian Haller
Královna ničeho - Holly Black
369 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
176
Nakladatelství
Vyšehrad
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
606351
Rok vydání
2016

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?


Ivan Gogora
7.7.2019
Ověřený nákup
Knihu som sice precital ale nebolo to prave orechove asi som od toho ocakaval viacej aj ked musim povedat ze tema ma velmi zaujala Čti víc

Čti víc
Kupte společně
Bojoval jsem proti islámskému státu - Christian Haller
Královna ničeho - Holly Black
369 Kč

„Dům bez knih je jako tělo bez duše“

Julius Zeyer