Knihy
E-knihy

Křišťálový klíč - Falknovská huť

Vlastimil Vondruška

PhDr. Vlastimil Vondruška, CSc. Narozen 1955 v Kladně. Absolvoval historii a národopis na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Působil v Československé akademii věd a v Národním muzeu v Praze, vydal mnoho vědeckých studií z oboru dějin kultury a několik let se věnoval popularizaci...

Moba, 2019
Okamžitý download
EPUB
MOBI
6-7 hodin čtení
Nakladatel
Moba, 2019

Nová historická sága Vlastimila Vondrušky se odehrává v době od třicetileté války až do revolučního roku 1848, kdy bylo zrušeno poddanství jako poslední bašta feudalismu. Rozsáhlá šestidílná kronika vypráví o osudech...

Čti víc

299 Kč

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Nová historická sága Vlastimila Vondrušky se odehrává v době od třicetileté války až do revolučního roku 1848, kdy bylo zrušeno poddanství jako poslední bašta feudalismu. Rozsáhlá šestidílná kronika vypráví o osudech sklářského rodu Heřmanů na pozadí života v severních Čechách, které prošly na konci feudalismu nebývalým hospodářským vzestupem a později stejně rychlým úpadkem. Název „Křišťálový klíč“ symbolizuje rodinné tajemství, které se v rodu Heřmanů předává z generace na generaci, současně je kopec Klíč dominantou Nového Boru.
Roku 1690 přichází do severních Čech ze Šumavy mladý Leopold Heřman se svým otcem Ignácem, který se stává huťmistrem v Křížové huti ve Svoru. I když starý Ignác nemá mnoho peněz, vlastní veliké bohatství – zná způsob, jak tavit průzračné křišťálové sklo. A své tajemství si úzkostlivě chrání. Dostane se do ostrého sporu s majitelem hutě a nakonec ji musí opustit. Vzápětí uzavře dohodu s majitelem nedaleké sklářské hutě ve Falknově, jemuž tajemství prozradí, ovšem za podmínky, že si syn Leopold vezme za manželku jeho dceru Marii a s ní získá vlastnický podíl ve sklárně.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

-5 %
398 Kč

Posíláme do pěti dní

E-knihy a audioknihy

E-kniha
EPUB
MOBI
299 Kč

Okamžitě ke stažení

MP3 na CD
-5 %
379 Kč

Posíláme do 8 dní

Další
Kupte společně
Křišťálový klíč - Falknovská huť - Vlastimil Vondruška
Bentley - Melanie Moreland
478 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
456
Nakladatelství
Moba
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
605453
Rok vydání
2019

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Křišťálový klíč - Falknovská huť - Vlastimil Vondruška
Bentley - Melanie Moreland
478 Kč

„Knihy jsou nahromaděným pokladem světa, vhodným dědictvím pokolení a národů. “

Henry David Thoreau