Onkologie v klinické praxi - Jan Novotný, Pavel Vítek, Zdeněk Kleibl a kolektiv
Onkologie v klinické praxi
846 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma

Onkologie v klinické praxi

Standardní přístupy v diagnostice a léčbě vybraných zhoubných nádorů

team of authors
4,6
Slovník slovenských spisovateľov - Valér Mikula a kol.
Slovník slovenských spisovateľov - Valér Mikula a kol.
Hravá slovenčina 5 - Kolektív autorov
Na skladě
Nakladatel
Mladá fronta, 2019

Další formáty

Kniha
466 Kč

Monografie si klade za cíl informovat odbornou veřejnost o nejnovějších teoretických i klinických poznatcích v překotně se rozvíjejícím oboru klinické onkologie. V tomto vydání byla zásadním způsobem přepracována a rozšířena preklinická část knihy. Ta nyn

Čti víc

Další formáty

846 Kč

Běžná cena Běžně 890 Kč

Ušetříte 5 %

Na skladě, objednávejte ale rychle

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Monografie si klade za cíl informovat odbornou veřejnost o nejnovějších teoretických i klinických poznatcích v překotně se rozvíjejícím oboru klinické onkologie.

V tomto vydání byla zásadním způsobem přepracována a rozšířena preklinická část knihy. Ta nyní pokrývá všechny oblasti molekulární onkologie, které je zapotřebí znát pro hlubší pochopení příčin vzniku, šíření nádorů i jejich odpovědi na protinádorovou léčbu. Samostatné kapitoly jsou věnovány tkáňové homeostázi a jejím poruchám v tumorogenezi, mechanismům kancerogeneze, poruchám intracelulární signalizace, poruchám nádorového mikroprostředí, procesu angiogeneze a metastazování a možnostem jeho ovlivnění. Další kapitoly se věnují farmakodynamice protinádorových léčiv a metodice klinických studií.

Ve druhé, pro kliniky nejdůležitější části publikace, se čtenář setká s rešeršním zpracováním diagnostiky a léčby základních diagnóz, které syntetizuje poznatky klinické a radiační onkologie, a umožňuje tak lékaři provést po přečtení krátkého textu kvalifikované rozhodnutí u konkrétního nemocného. Orientace v knize je usnadněna logickým řazením jednotlivých diagnóz ve shodě s aktuální verzí Mezinárodní klasifikace nemocí. TNM klasifikace je u všech diagnóz uvedena samozřejmě ta nejnovější, osmá. Nově jsme zařadili nebo nahradili přes 20 % citací. Pokud nějaká studie měla publikován svůj update, předkládáme vždy s novými výsledy. Rešeršně jsou zpracovány publikace až do kongresu ESMO 2018, který se konal v říjnu v Mnichově.
Ve třetí části knihy jsou zpracována doporučení k provádění podpůrné léčby klinicky nejvýznamnějších nežádoucích účinků a častých symtomů doprovázejících onkologická onemocnění (bolest, nevolnost a zvracení, poruchy kostního metabolismu, anémie, febrilní neutropenie, kardiotoxicita, nefrotoxicita a urotoxicita či kožní toxicita). Nově byla do této sekce zařazena specifická kapitola o léčbě nežádoucích účinků PD-1 a PD-L1 inhibitorů Opomenuta není ani výživa onkologicky nemocných. Poslední část se pak věnuje alteracím metabolismu antineoplastik.

Klíčovým faktorem pro výběr chemoterapeutických schémat byl průkaz jejich vysoké aktivity v randomizované studii. V případě existence více režimů se shodnou protinádorovou aktivitou byl do textu začleněn režim méně toxický. Pokud je radioterapie integrální součástí léčebného postupu, je součástí příslušné kapitoly také přesná definice cílového objemu a specifikace ozařovacích podmínek.

Při výběru onemocnění se autoři soustředili především na nádory s vyšší incidencí. Diagnostika a léčba vzácnějších nádorových onemocnění v této knize zpracována není, neboť jejich léčba by měla být soustředěna do specializovaných center. Také nejsou diskutovány hematologické malignity, protože péče o tyto pacienty by měla být svěřena do rukou hematologů s odpovídajícími znalostmi, zkušenostmi a zázemím.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Kniha 2019
Na skladě
-5 %
846 Kč

Na skladě, objednávejte ale rychle

Kniha 2016
-5 %
466 Kč

Posíláme do 15 dní

Další
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
640
Vazba
pevná vazba
Rozměr
166×237 mm
Hmotnost
1315 g
ISBN
9788020451033
Rok vydání
2019
Naše katalogové číslo
604547
Jazyk
český
Nakladatel
Mladá fronta

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

1 hodnocení

1
0
0
0
0

Roland Pomichal
9.7.2020
Onkológia
Táto publikácia obsahuje všetky najmodernejšie postupy vybraných onkologických chorôb. Je to výborná kniha pre onkologickú komunitu, aj pre klinických onkológov aj radiačných onkológov. Prehľadne prechádza dané vybrané onkologické ochorenia, obsahuje aj najnovšie informácie ohľadne molekulárnej genetiky a biológie nádorov, ktoré ovplyvňujú liečbu, klasifikáciu aj prognózu ochorenia. Umožňuje rýchly prehľad jednotlivých modalít liečby. Vhodné pre absolventov, aj pre už atestovaných lekárov. Jediné negatívum je, že neobsahuje všetky onkologické ochorenia, iba najčastejšie, a že podrobnejšie nevenuje radiačnej onkológii. Čti víc

O autorech/autorkách

Čti víc
Čti víc

„Známkou dobré knihy je, že se tím více líbí, čím starší se člověk stává.“

Georg Christoph Lichtenberg