Onkologie v klinické praxi - Jan Novotný, Pavel Vítek, Zdeněk Kleibl a kolektiv
Onkologie v klinické praxi
846 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Knihy
E-knihy

Onkologie v klinické praxi

Standardní přístupy v diagnostice a léčbě vybraných zhoubných nádorů

team of authors
4,7
Toulavá kamera 30 - Iveta Toušlová, Josef Maršál a kolektiv
Včelařství - Kolektiv
Výživa sportovců a sportovní výkon - Zdeněk Vilikus a kolektív autorov
Nakladatel
Mladá fronta, 2019

Další formáty

Kniha
466 Kč

Monografie si klade za cíl informovat odbornou veřejnost o nejnovějších teoretických i klinických poznatcích v překotně se rozvíjejícím oboru klinické onkologie. V tomto vydání byla zásadním způsobem přepracována a rozšířena preklinická část knihy. Ta nyn

Čti víc

Další formáty

846 Kč

Běžná cena Běžně 890 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do čtyř dní

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Monografie si klade za cíl informovat odbornou veřejnost o nejnovějších teoretických i klinických poznatcích v překotně se rozvíjejícím oboru klinické onkologie.

V tomto vydání byla zásadním způsobem přepracována a rozšířena preklinická část knihy. Ta nyní pokrývá všechny oblasti molekulární onkologie, které je zapotřebí znát pro hlubší pochopení příčin vzniku, šíření nádorů i jejich odpovědi na protinádorovou léčbu. Samostatné kapitoly jsou věnovány tkáňové homeostázi a jejím poruchám v tumorogenezi, mechanismům kancerogeneze, poruchám intracelulární signalizace, poruchám nádorového mikroprostředí, procesu angiogeneze a metastazování a možnostem jeho ovlivnění. Další kapitoly se věnují farmakodynamice protinádorových léčiv a metodice klinických studií.

Ve druhé, pro kliniky nejdůležitější části publikace, se čtenář setká s rešeršním zpracováním diagnostiky a léčby základních diagnóz, které syntetizuje poznatky klinické a radiační onkologie, a umožňuje tak lékaři provést po přečtení krátkého textu kvalifikované rozhodnutí u konkrétního nemocného. Orientace v knize je usnadněna logickým řazením jednotlivých diagnóz ve shodě s aktuální verzí Mezinárodní klasifikace nemocí. TNM klasifikace je u všech diagnóz uvedena samozřejmě ta nejnovější, osmá. Nově jsme zařadili nebo nahradili přes 20 % citací. Pokud nějaká studie měla publikován svůj update, předkládáme vždy s novými výsledy. Rešeršně jsou zpracovány publikace až do kongresu ESMO 2018, který se konal v říjnu v Mnichově.
Ve třetí části knihy jsou zpracována doporučení k provádění podpůrné léčby klinicky nejvýznamnějších nežádoucích účinků a častých symtomů doprovázejících onkologická onemocnění (bolest, nevolnost a zvracení, poruchy kostního metabolismu, anémie, febrilní neutropenie, kardiotoxicita, nefrotoxicita a urotoxicita či kožní toxicita). Nově byla do této sekce zařazena specifická kapitola o léčbě nežádoucích účinků PD-1 a PD-L1 inhibitorů Opomenuta není ani výživa onkologicky nemocných. Poslední část se pak věnuje alteracím metabolismu antineoplastik.

Klíčovým faktorem pro výběr chemoterapeutických schémat byl průkaz jejich vysoké aktivity v randomizované studii. V případě existence více režimů se shodnou protinádorovou aktivitou byl do textu začleněn režim méně toxický. Pokud je radioterapie integrální součástí léčebného postupu, je součástí příslušné kapitoly také přesná definice cílového objemu a specifikace ozařovacích podmínek.

Při výběru onemocnění se autoři soustředili především na nádory s vyšší incidencí. Diagnostika a léčba vzácnějších nádorových onemocnění v této knize zpracována není, neboť jejich léčba by měla být soustředěna do specializovaných center. Také nejsou diskutovány hematologické malignity, protože péče o tyto pacienty by měla být svěřena do rukou hematologů s odpovídajícími znalostmi, zkušenostmi a zázemím.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Kniha 2019
-5 %
846 Kč

Posíláme do čtyř dní

Kniha 2016
-5 %
466 Kč

Posíláme do čtyř dní

Další
Kupte společně
Onkologie v klinické praxi - Jan Novotný, Pavel Vítek, Zdeněk Kleibl a kolektiv
Ze dna ke hvězdám - Dušan Kadlec
1 205 Kč
Ušetříte 84 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
640
Hmotnost
1315 g
Rok vydání
2019
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Mladá fronta
Rozměr
166×237 mm
ISBN
9788020451033
Naše katalogové číslo
604547

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

O autorech/autorkách

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Onkologie v klinické praxi - Jan Novotný, Pavel Vítek, Zdeněk Kleibl a kolektiv
Ze dna ke hvězdám - Dušan Kadlec
1 205 Kč
Ušetříte 84 Kč

„Přátelé jsou lidé, kteří si mohou půjčovat moje knihy a stavět na ně mokré sklenice.“

Robinson Jeffers