Oběť

Vražedkyně hledala spojence – a našla Wintera Poté co policejní profiler Jefferson Winter spolu se seržantkou Mendozovou v New Yorku odhalil a dopadl sadistického vraha mladých... Číst víc

4,0 2 hodnocení
3. díl série
Jefferson Winter (CZ)
Nakladatel
BB/art, 2017
319 stran
4-5 hodin čtení

Vražedkyně hledala spojence – a našla Wintera Poté co policejní profiler Jefferson Winter spolu se seržantkou Mendozovou v New Yorku odhalil a dopadl sadistického vraha mladých homosexuálů, odpočívá a připravuje se na další zakázku... Číst víc

  • PDF EPUB MOBI
  • Čeština

199 Kč

Ihned ke stažení
Jak číst e-knihy?
Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • Doprava zdarma k nákupu od 999 Kč
  • Více než 5 000 výdejních míst
  • Záložky ke každému nákupu

Naši skřítci doporučují

Více o eknize

Vražedkyně hledala spojence – a našla Wintera
Poté co policejní profiler Jefferson Winter spolu se seržantkou Mendozovou v New Yorku odhalil a dopadl sadistického vraha mladých homosexuálů, odpočívá a připravuje se na další zakázku v Paříži.
Trápí ho nespavost, a tak si několik nocí po sobě chodí posedět nad kávou do zapadlého bufetu. Když jej tam osloví mladá blondýna, překvapí ho, že zná nejen jeho jméno, ale ví toho o něm nečekaně mnoho. A pak žena před jeho očima nožem zabije náhodně vybranou oběť. Než se šokovaný Winter stačí vzpamatovat, vražedkyně uteče a zanechá po sobě na stole jen výtisk šest let starých novin. Winter zavolá na linku 911, počká na příjezd policie a předpokládá, že podá svědectví a bude moci odletět. Jenže policisté ho zadrží jako podezřelého, a jak se zdá, ani Mendozová není příliš ochotná uvěřit, že Jefferson vraždu nespáchal – vždyť jeho otec byl sériový vrah a násilné sklony se mohou dědit.
Když se prokáže, že si Winter neznámou ženu nevymyslel, vše nekončí, ale naopak začíná. V oněch šest let starých novinách je totiž zpráva o vraždě mladých manželů – a právě na ni chtěla vražedkyně Wintera upozornit.
Neznámá dívka, která jedné noci osloví Jeffersona Wintera, o něm mnoho věcí ví, přestože on ji nikdy neviděl. A nevybíravým způsobem jej vtáhne do své kruté hry, která začala před několika lety a stále pokračuje. Kdo bude příští oběť?
James Carol se narodil roku 1969 ve Skotsku, kde také prožil dětství, ale v osmdesátých letech se přestěhoval do Anglie. Než začal psát, živil se jako kytarista, zvukař, učitel hry na kytaru, novinář a instruktor jezdectví.
Autor sice píše své thrillery jako sérii, ale každý lze brát jako samostatnou knihu zasazenou do jiného prostředí, kde kromě Jeffersona Wintera vystupují jiné postavy. O bývalém profilerovi FBI zatím napsal tři romány, jež všechny vyšly také česky: Polámané panenky, Dobře se dívej a Oběť. Kromě toho Winter vystupuje v novelách Presumed Guilty, Hush Little Baby a Open Your Eyes vydaných jako e-knihy, jejichž děj se odehrává ještě v době hrdinova působení v FBI. Kromě toho autor pod pseudonymem J. S. Carol publikoval thriller The Killing Game.
James Carol bydlí v Herfordshiru s manželkou a dvěma dětmi. Pokud nepíše, věnuje se výcviku koní a jezdců. Je výtečný kytarista, a tak ve volném čase skládá a nahrává hudbu.
O autorovi a jeho knihách více na www.james-carol.com/
Číst víc
Originální název
Prey
Počet stran
319
Rok vydání
2017
Naše katalogové číslo
603937
Jazyk
čeština
Překlad
3. díl série
Jefferson Winter (CZ)
Nakladatel
BB/art
Kategorizace

Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

4,0 / 5

2 hodnocení

1
0
1
0
0

Jak se líbila e-kniha vám?

Čtenářské recenze

11
1.3.2021
Neznáma žena si v bufete prisadne k Winterovi. Povie mu veci, ktoré ho zaskočia potom vstane, zabije nevinného človeka a následne bez slova odchádza. V tej chvíli J.W. volá na linku 911 a ani na sekundu ho nenapadne, ako to celé vyzerá a , že sa sám stane podozrivým číslo jedna. Dôkazom o prítomnosti inej osoby na mieste činu môže byť len výstrižok zo šesť rokov starých novín o vražde mladej dvojice. 
James Carol čitateľovi aj do tretice ponúkol zaujímavý a pomerne originálny prípad. Jefferson Winter opäť predvedie svoju schopnosť dedukcie a brilantný mozog, vďaka ktorému sa vie dostať do hlavy nielen sériovým vrahom. Jeho vlastní démoni ho neustále prenasledujú a pochyby o sebe samom sa objavujú v jeho mysli čoraz častejšie. Pri vyšetrovaní si Winter neodpustí svoj špecifický zmysel pre humor a aktuálna "parťáčka" seržantka Mendozová za ním v tomto smere rozhodne nezaostáva. Autor zostal verný krátkym kapitolám, ale bohužiaľ aj zdĺhavým nudným pasážam. Oproti predchádzajúcim dielom napätie ešte viac kleslo, avšak príbeh zachraňuje psychicky narušená  "záporáčka" s komplikovanou minulosťou. Práve psychologický súboj a rozhovory medzi ňou a J.W.  dodávajú knihe chýbajúcu atmosféru.
Ďalší diel zo série vyšiel v roku 2017, ale zatiaľ nebol preložený a asi po ňom nebudem nejako špeciálne pátrať, možno si ku mne niekedy cestu nájde.
Číst víc
3
Sochař smrti - Chris Carter
Právě čtu
Sochař smrti

Jsem Jana z Ústeckého kraje, která co se naučila číst, nedělá nic jiného než čte. Mám i jiné zájmy, jako jsou seriály, vaření, plavání, divadlo, procházky, výlety, památky či cestování, ale čtení je vždy na prvním místě.

Janey Trafy
11.3.2020
Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.
Tak, toto je další veliký úspěch, který mě bavil od začátku do konce. Winter opravdu nezklamal. Jako vždy. Ten mě nikdy nezklamal. Mendozovou jsem si oblíbila už na začátku. Takový typ žen se mi prostě líbí. Amelie mě na začátku překvapila, pak mi ji bylo i líto, ale jak jsem se blížila na konec knihy, byla mi nesympatická čím dál tím víc. Na jednu stranu vím, že to, co z ní bylo mohlo její smutné a tragické dětství, ale přesto na konci jsem ji chtěla sama chytit a dostat tam, kam patří. Spíš bych ji viděla ve vězení, ale lidé s psychickými poruchami za to mohou i nemohou. Takže je to takové rozpolcené. Ale příběh se líbil, nezklamal a mohu tajně doufat, že budou další knihy s Winterem. Číst víc

„A tak se snažím být laskavý ke všemu, co vidím, a ve všem, co vidím, vidím jeho.“

Malý život - Hanya Yanagihara
Malý život
Hanya Yanagihara