Blázni a smrtelníci

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
5-6 hodin čtení
Nakladatel
BB/art, 2018

Další formáty

Kniha
332 Kč

Bernard Cornwell nás opět přivádí do svého oblíbeného historického období – alžbětinské éry – a přináší intimní náhled do života tehdejšího divadla. Hrdina, mladý herec Richard Shakespeare, se snaží prosadit...

Čti víc

Další formáty

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Bernard Cornwell nás opět přivádí do svého oblíbeného historického období – alžbětinské éry – a přináší intimní náhled do života tehdejšího divadla.
Hrdina, mladý herec Richard Shakespeare, se snaží prosadit ve společnosti, v níž dominuje jeho starší, avšak odcizený bratr William. Divadlo prosperuje, spolu s tím se však prohlubuje jejich vzájemná rivalita a sílí konflikty plné úskočných intrik, až nakonec jde o všechno.
Charakteristika postav a líčení prostředí v tehdejším Londýně jsou natolik působivé, že vzbuzují dojem, jako by čtenář procházel ulicemi a navštěvoval divadla, zkrátka stal se sám divákem a byl bezprostředně u toho.
Uprostřed alžbětinské Anglie sní Richard Shakespeare o oslnivé herecké kariéře. Prozatím se díky využívání hezké tváře, obratného kradení a pozoruhodné výmluvnosti protlouká, jak se dá. Vztah ke staršímu bratrovi, jehož hvězda právě stoupá, není vůbec přátelský a poslední zbytky vděčnosti za to, že se Richarda ujal po útěku z rodného Stratfordu, se pomalu, ale jistě vytrácejí.
Když se ztratí nenahraditelné rukopisy her, po nichž pase konkurenční divadlo, hrdina knihy je nucen sehrát svou životní roli a ukrást texty zpátky. Při tom se dostává do ožehavých situací v nebezpečných, ale i nejvznešenějších částech a vrstvách Londýna, seznámí se s milou dívkou, podílí se na představení Snu noci svatojánské, uspořádaného u příležitosti svatby lorda komořího a před očima samotné královny Alžběty I.
Autor uplatňuje veškeré své vypravěčské umění a udržuje od začátku až do konce čtenáře v napětí. Kniha zřejmě patří k jeho nejpůsobivějším dílům.
Bernard Cornwell se narodil 23. února 1944 v Londýně, vyrůstal v Essexu a nyní žije většinou ve Spojených státech amerických. Vystudoval Londýnskou univerzitu a poté sedm let pracoval v televizi BBC. Čtenáře upoutal svými thrillery ze současnosti a proslavil se historickými romány, většinou již přeloženými do češtiny. Zachycuje v nich významné okamžiky anglických a amerických dějin od záhadami obestřené stavby kamenného kruhu ve Stonehenge (Svatyně) přes legendární příběhy osobitě pojatého artušovského cyklu (Kronika válečníkova) a počátky stoleté války (Hledání svatého grálu), cyklus z napoleonských válek, jež rámují osudy Richarda Sharpa, tetralogii z americké občanské války (Kronika Nathaniela Starbucka) až po ságu z raně středověké Anglie, v níž líčí dobu po vítězství krále Alfreda, později zvaného Veliký, a do které patří v nakladatelství BB/art vydané knihy Poslední království, Bledý jezdec, Páni severu, Píseň meče, Hořící země, Smrt králů, Pohanský pán, Prázdný trůn, Válečníci bouře a Plamenonosič.
Cornwellovy knižní série se také dočkaly televizního zpracování – ITV natočila řadu filmů o Sharpovi se Seanem Beanem v hlavní roli a BBC seriál Poslední království. Autor také napsal první titul literatury faktu Waterloo: Historie čtyř dnů, tří armád a tří bitev, který vyšel v nakladatelství BB/art.
Více o autorovi a jeho knihách na www.bernardcornwell.net
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

-5 %
332 Kč

Posíláme do pěti dní

E-knihy a audioknihy

E-kniha
PDF
EPUB
MOBI
199 Kč

Okamžitě ke stažení
Jak číst e-knihy?

Další
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Fools and Mortals
Počet stran
3315-6 hodin čtení
Rok vydání
2018
Naše katalogové číslo
603779
Styl
historický
Jazyk
čeština
Nakladatel
BB/art

Po úspešných sériách Sharpe a Uhtred z Bebbanburgu, kde násilia a smrti bolo požehnane, prišiel autor s čímsi úplne iným. Pre tentokrát sa nebojovalo na bojisku, ale medzi hercami na javisku. Ide o stredoveké anglické divadlo, Williama Shakespearea a jeho hry. Cornwell sa tradične pridržiava verných historických faktov a reálnych postáv. Ide hlavne o zachytenie života divadelníka, o priebeh celého predstavenia a o konkurenciu medzi jednotlivými divadlami.

Čti víc

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

3,7 / 5

3 hodnocení

0
2
1
0
0

4
16.9.2018
Netypický Cornwell
Toto dielo nie je typickou knihou B.Cornwella. Málo akčné, žiadne boje, zabíjanie, smrť. Veľa postáv (občas neviete kto je kto - až kým nezistíte, že je úplne zbytočné vyznať sa v tom množstve postáv). Dej je vlastne dej-nedej. Celá kniha je o tom, ako vznikala jedna divadelná hra. Čo sa však týka reálií, popisu vzniku profesionálnych divadiel, v tom nemá táto kniha konkurenciu. Takže napriek záporom odporúčam knihu každému, kto sa aspoň troch zaujíma viktoriánske divadlo. A pre tých, ktorí sa divadlom živia - pre nich by mal byť tento román povinným čítaním Čti víc

Čti víc

„Knihy jsou nádobami ducha. “

Thomas Mann