Hrdinové okamžiku. Monology českých herců a hereček - Jaroslav Průcha

Hrdinové okamžiku. Monology českých herců a hereček

Novinka
MP3 ke stažení
Nakladatel
Supraphon, 2019
Interpret

Audioknihu Hrdinové okamžiku – Monology českých herců a hereček sestavil Jaroslav Průcha. Účinkují Vlastimil Brodský, Vlasta Fabianová, František Filipovský, Jaroslav Marvan, Ladislav Pešek nebo Jan Pivec.

Čti víc

139 Kč

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o audioknize

Audioknihu Hrdinové okamžiku – Monology českých herců a hereček sestavil Jaroslav Průcha. Účinkují Vlastimil Brodský, Vlasta Fabianová, František Filipovský, Jaroslav Marvan, Ladislav Pešek nebo Jan Pivec.Původní 2LP album DV 15255 "Hrdinové okamžiku. Monology českých herců a hereček" bylo jakousi galerií podobizen výrazných hereckých tváří vytvořenou hercem Jaroslavem Průchou.Zahajuje ji FRANTIŠEK KRUMLOVSKÝ, herec z Tylovy družiny, patriarchou českého herectví je zván JOSEF JIŘÍ KOLÁŘ, první český tragéd; poté první vynikající český komik JAN KAŠKA, dále KAREL ŠIMANOVSKÝ, JAKUB SEIFERT reprezentativní zjev činoherního souboru Prozatímního a Národního divadla, klasický vzor české komiky JINDŘICH MOŠNA, FRANTIŠEK FERDINAND ŠAMBERK, náležející k legendární gardě Prozatímního a Národního divadla,JOSEF FRANKOVSKÝ, výborný představitel šosáků i humorných figurek francouzského švihu, KAREL FRANTIŠEK KOLÁŘ, považovaný Eduardem Vojanem za největšího českého herce.A Průchova herecká přehlídka pokračuje dalšími tvářemi, vyjmenujme ještě alespoň ANNU KOLÁROVOU-MANETÍNSKOU, ideál tragiky a heroiny OTÝLII SKLENÁŘOVOU-MALOU a mnoho dalších....Není většího uznání síle slova a přesvědčivosti herce, než když Průcha omezil herecký projev na monolog a na jeho přednes bez všech divadelních kouzel, aby dokázal, že herec je s to vyčarovat pouhým slovem s pomocí divákovypředstavivosti nejzázračnější divadelní představení, když umí slovo naplnit životem a vypovědět jím obsažný lidský osud.Josef Träger
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Délka
1:37
Naše katalogové číslo
582777
Jazyk
čeština
Nakladatel
Supraphon

Recenze

Jak se vám audiokniha líbila?

Čti víc

„K dobré knize je třeba dobrých čtenářů.“

Victor Hugo