Skenery a skenování - Josef Pecinovský
Skenery a skenování
57 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma

Skenery a skenování

2., aktualizované vydání

Nakladatel
Grada, 2003

Autori ponúkajú každému majiteľovi skeneru knihu, ktorá obsahuje všetky informácie potrebné na zvládnutie skeneru a osvojenie si základných znalostí, ako sú úprava obrázkov v počítači alebo prevod skenovaného textu do editovateľnej podoby. 2. vydanie

Čti víc

57 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Druhé, aktualizované vydání knihy Skenery a skenování by možná nikdy nevzniklo, kdyby v nedávném období nedošlo k obrovskému propadu cen skenerů. Ještě před pěti či šesti roky bylo nemyslitelné pořídit výkonný skener pod 20 000 Kč. Nyní se přístroje s podobnými parametry dají koupit za 3000–6000 Kč. A ty nejlevnější skenery pořídíte za ceny kolem 2000 Kč. Skener si může pořídit doslova každý, kdo má doma jen trochu schopný počítač, a o tom, k čemu jej využít, nebude mít brzy nikdo pochyby. Skenery dovedou totiž nejen snímat obrázky, ale i docela slušně přečíst text a převést jej do podoby vhodné pro další zpracování na počítači. Tuto možnost by jistě ocenil pan Jabez Wilson, kterého nechal Sir Arthur Conan Doyle opisovat po vstupu do Ligy zrzavých Britskou encyklopedii, než ho tato činnost přivedla k Sherlocku Holmesovi. Kdyby měl skener, kdoví... A právě proto, že skener se doslova stal či brzy stane běžným členem domácnosti, vznikla tato knížka. První vydání vyšlo před třemi lety. Od té doby počítačový svět výrazně pokročil dál. Na trhu jsou nové operační systémy, nové verze programů pro úpravu obrázků, nové typy skenerů. Při prvním vydání knihy jsem měl k dispozici pouze anglické verze programů, nyní už je k dispozici většina z nich v češtině. Knihu bylo dokonce nutné doplnit anglicko-českým slovníčkem základních výrazů, to dnes již není potřeba. Rozlišovací schopnost skenerů se mnohonásobně zvýšila, takže i levné typy dokážou sejmout diapozitivy nebo negativní film.
Pro koho je tato kniha určena? Autor popisuje práci s levnějšími typy skenerů v cenových relacích do 5000 Kč. Kdo si koupí takový skener? Především podnikatelé, kteří používají skener pro potřeby své firmy a nepotřebují drahý profesionální přístroj. Učitelé, kterým tato poměrně dokonalá a levná technika dává při využívání ve škole nevídané možnosti. Sběratelé, fotografové, milovníci hezkých obrázků, prostě všichni, kteří si koupí skener domů pro svou potřebu a chtějí si do počítače uložit buď jen rodinné album fotografií, nebo si vytvořit vlastní katalog zápalkových nálepek či poštovních známek, nebo také na věky zaznamenat první výtvory svých dětí. To však neznamená, že by skener nebylo možné využít v mnoha dalších oborech lidské činnosti, ať už v kriminalistice, archeologii, správě sbírek muzeí a galerií atd. Proto autor nepředpokládá u čtenáře hlubší znalosti práce s počítačem, ale jisté základy by tu měly být, jde především o práci s myší a ovládání Windows. Čtenář by měl rozhodně vědět, jak se pracuje s hlavním panelem Windows a s okny, a měl by mít jasno v systému složek a v práci se soubory. A o čem tedy knížka je? O tom, co byste měli vědět, než si skener půjdete koupit, abyste neudělali při nákupu chybu, o tom, jak jej uvést do provozu, jak skenovat obrázky nebo podle potřeby i text, jak tyto obrázky pak upravit, aby byly k světu a abyste se s nimi mohli pochlubit i na veřejnosti. A k tomu autor přidává několik dobrých rad a triků, bez nichž to už u počítače ani nejde. Máte-li k dispozici hodnotnější skener, je pravděpodobné, že jste natolik zkušeným uživatelem počítače, že tuto knihu pro vyslovené začátečníky potřebovat nebudete. Ale možná, že při jejím přečtení přijdete na některé zajímavé myšlenky nebo nápady.
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
120
Vazba
brožovaná vazba
Rozměr
150×210 mm
ISBN
8024705443
Rok vydání
2003
Edice
Snadno a rychle
Naše katalogové číslo
54
Jazyk
český
Nakladatel
Grada

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Čti víc
Čti víc

„Spálené knihy osvítily svět.“

Ralph Waldo Emerson