Vysoká hra -
Vysoká hra
561 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma

Vysoká hra

  6 hodin čtení
  Nakladatel
  Malvern, 2017

  Vůbec poprvé vychází v českém překladu kompletní vydání francouzské revue Le Grand Jeu (Vysoká hra), časopisu stejnojmenné skupiny, jejíž aktivity od konce roku 1927 do listopadu 1932 představují jedno z největších duchovních...

  Čti víc

  561 Kč

  Běžná cena Běžně 590 Kč

  Ušetříte 5 %

  Posíláme do 10 dní

  Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

  Doporučené tituly a kolekce

  561 Kč

  Více o knize

  Vůbec poprvé vychází v českém překladu kompletní vydání francouzské revue Le Grand Jeu (Vysoká hra), časopisu stejnojmenné skupiny, jejíž aktivity od konce roku 1927 do listopadu 1932 představují jedno z největších duchovních dobrodružství dvacátého století. Mezi zakládající členy patřil i vynikající český malíř Josef Šíma, žijící od r. 1921 ve Francii. Vysoká hra nebyla pouhým uměleckým hnutím. Usilovala o proměnu vidění, vnímání a myšlení, o průzkum nových, mezních stavů vědomí, o probouzení původních, skrytých schopností psychiky, od mimosmyslového vnímání po stavy jasnozření a přenos vědomí. Dotýkala se zářících vláken, jež jsou napjata mezi viditelným a neviditelným.

  Účastníci Vysoké hry nebyli žádní snílci, ani mystici. Věřili v náhlou událost, zdůrazňovali věčné okamžiky, vyvolané zdánlivě bezvýznamnou událostí, jež člověka uvádějí do stavu naprosté vnímavosti. Předpokladem jakéhokoli zjevení jim byla vzpoura. Učinit vše a v každém okamžiku otázkou. Vše zpochybnit, vše popírat a zároveň přijímat. Odmítnout navyklý způsob vidění. Odvrhnout berličky každé jistoty, i jistotu vzpoury. Nejde zde o literaturu či umění, ale o základní, bezprostředně prožívanou zkušenost, o hru doopravdy, se vším osobním rizikem, bez jakýchkoli kompromisů v životě i tvorbě. V sázku se dává i vlastní život. Zdánlivá soudržnost tohoto světa se hroutí při sebemenším nárazu, uvědomuje si Roger Gilbert-Lecomte, jeden z největších básníků dvacátého století. Jeho poezie směřuje k experimentální metafyzice, která Vysokou hru oddělila od surrealismu. Tato metafyzika vychází z jasného vědomí jednoty člověka, světa, vesmíru.

  Za experimenty na rozhraní života a smrti se platí. Roger Gilbert-Lecomte i René Daumal, kteří přijali vysokou hru se všemi důsledky, umírají krátce po sobě v 36 letech. Úžasná myšlenková a básnická síla Vysoké hry však zůstává naléhavou výzvou i pro jednadvacáté století.
  Čti víc
  Kupte společně
  865 Kč
  Ušetříte 45 Kč
  Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
  Dejte nám o tom vědět.

  Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

  Počet stran
  4246 hodin čtení
  Vazba
  pevná vazba
  Rozměr
  190×250 mm
  ISBN
  9788075300911
  Rok vydání
  2017
  Naše katalogové číslo
  537465
  Jazyk
  čeština
  Nakladatel
  Malvern
  Kategorizace

  Recenze

  Jak se vám kniha líbila?

  Kupte společně
  865 Kč
  Ušetříte 45 Kč

  „K dobré knize je třeba dobrých čtenářů.“

  Victor Hugo