Makroregiony světa - Jiří Anděl, Ivan Bičík, Jan Daniel Bláha
Makroregiony světa
801 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Knihy
E-knihy

Makroregiony světa

Nová regionální geografie

Karolinum, 2019
Na skladě
Nakladatel
Karolinum, 2019

Publikace představuje moderní pojetí regionální geografie a její výuky. Svět je zde diferencován do deseti relativně homogenních makroregionů, jejichž určení vychází z koncepce amerických geografů...

Čti víc

801 Kč

Běžná cena Běžně 890 Kč

Ušetříte 10%

Na skladě, objednávejte ale rychle

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Publikace představuje moderní pojetí regionální geografie a její výuky. Svět je zde diferencován do deseti relativně homogenních makroregionů, jejichž určení vychází z koncepce amerických geografů. Hodnocení makroregionů postupuje podle identických metodických kroků. Sledovány jsou jak přírodní poměry, historické souvislosti a populační charakteristiky, tak ekonomika a aktuální specifické fenomény v globálním kontextu i v regionálním měřítku. Obdobnou metodou kniha zobrazuje dílčí parametry geografie jednotlivých významných států a jejich klíčové problémy.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Kniha pevná vazba, Karolinum, 2019
Na skladě
-10%
801 Kč

Na skladě, objednávejte ale rychle

Kniha brožovaná vazba, Česká geografická společnost, 2010

Vyprodané

Další
Kupte společně
Makroregiony světa - Jiří Anděl, Ivan Bičík, Jan Daniel Bláha
Válečná smršť - Victoria Aveyar
1 120 Kč
Ušetříte 169 Kč

Recenze, kritiky

Autoři předkládají vysokoškolskou publikaci, která by měla vyplnit prostor v rámci doporučené literatury pro studenty geografie, zejména regionální geografie světa, na vysokých školách v Česku. Současně by předkládaná publikace na úrovni monografie mohla mít i ambice vyšší, tj. stát se studijním materiálem pro studenty i negeografických oborů či nabídnout nejnovější informace z regionální geografie i pro širší veřejnost, neboť pohled široké veřejnosti na regiony světa je historicky zkostnatělý a nereflektuje změny v pohledu regionálních geografů na počátku 21. století. Vytvoření nových makroregionů světa opírají autoři nejen o zkušenosti zahraničních autorů či poznatky cizojazyčné literatury, ale též je dokladují svými pohledy a metodami, které vycházejí z jejich současné vysokoškolské praxe a zkušeností vysokoškolských pedagogů, mj. autorů řady odborných i didaktických publikací pro studenty vysokých, středních, základních škol, ale i širší veřejnost. Pojetí rozdělení současného světa do 10 makroregionů lze považovat za velmi inovativní, odpovídající vývoji a současnému stavu regionální geografie jako moderní vědy. Monografie se vyznačuje přehledným uspořádáním jednotlivých kapitol, v publikaci je patrný důraz na vytváření a hodnocení regionů, jsou zdůrazňovány moderní procesy vývoje ekonomiky, socioekonomické vazby, často v nezanedbatelné interakci s přírodním prostředím. Publikace je inspirativní i z pohledu chápání globálních procesů současné planety, neopomíjí se alespoň částečně dotknout politicko-geografické problematiky současného světa. Velkým pozitivem práce je snaha o maximální aktualizaci dat, zpravidla k roku 2015, 2016. Pěkné jsou převážně porovnávací tabulky či žebříčky světového pořadí, např. u vybraných komodit či makroekonomických ukazatelů. Práce je velmi čtivá, dalo by se říci poutavá, a to nejen z pohledu pedagoga, nýbrž i zástupce široké veřejnosti, který se chce dozvědět o současném světě co nejvíce. V řadě částí se objevují osobní zkušenosti autorů z osobního poznávání konkrétní země, což je velmi pozitivní a autentické.

Z recenzního posudku: Mgr. Roman Mareš

Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
326
Hmotnost
1609 g
Rok vydání
2019
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Karolinum
Rozměr
170×240 mm
ISBN
9788024642734
Naše katalogové číslo
535779

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

O autorech/autorkách

Čti víc
Kupte společně
Makroregiony světa - Jiří Anděl, Ivan Bičík, Jan Daniel Bláha
Válečná smršť - Victoria Aveyar
1 120 Kč
Ušetříte 169 Kč

„Dům bez knih je jako tělo bez duše“

Julius Zeyer