Knihy
E-knihy
329 Kč

Běžná cena Běžně 468 Kč

Ušetříte 30%

Okamžitě ke stažení

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Vysokoškolská studentka Florence Feinová ve 30. letech odjíždí z Brooklynu, z Ameriky, země zmítané hospodářskou krizí, do Moskvy – jednak za prací, jednak za příslibem lásky a nezávislosti.
V Sovětském svazu se ovšem rychle ocitne ve spárech systému, z něhož nedokáže uprchnout.

O mnoho let později její syn Julian emigruje do Spojených států. Kvůli svému zaměstnání v ropném průmyslu však pravidelně létá nazpět do Moskvy. Při té příležitosti se rozhodne rozkrýt pravdu o matce, na níž ulpívá podezření, že byla konfidentkou sovětské tajné policie.
Julianův vlastní syn Lenny se na prahu nového tisíciletí vydává hledat štěstí zpět do Moskvy.

Velkoryse pojatý román PATRIOTI, inspirovaný osudy skutečné rodiny amerických emigrantů v Sovětském svazu, líčí příběh tří generací židovské rodiny v USA a SSSR od roku 1932 do roku 2008.
Kniha s propracovanými historickými reáliemi a přesvědčivě vylíčenými dobovými podmínkami názorně vykresluje, jak může totalitní režim ovládat a ničit lidské životy.
Příběh matky a syna je zároveň příběhem dvou zemí svázaných ve vzájemném tanci; milostným příběhem a špionským thrillerem; staromódním eposem a moderní prózou idejí.
Je zapomenutou minulostí celé generace Američanů, kterou opustila jejich vlast, tajnou historií dvou rivalských států kolaborujících pod rouškou vzájemného nepřátelství.
Čti víc
Kupte společně
Patrioti - Sana Krasikovová
Smrtící tajnosti - Robert Bryndza
668 Kč
Ušetříte 199 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
564
Nakladatelství
Bourdon
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
534745
Rok vydání
2019

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Patrioti - Sana Krasikovová
Smrtící tajnosti - Robert Bryndza
668 Kč
Ušetříte 199 Kč

„Řekni mi, co čteš, a já ti povím, kdo jsi. “

anglické přísloví