DVA: Hu - DVA
DVA: Hu
284 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
284 Kč

Běžná cena Běžně 299 Kč

Ušetříte 5 %

Posíláme do 10 dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o titulu

Album dua Dva nese název HU, což může být zkratka pro Maďarsko, páté nejčastější příjmení na světě, staroegyptské první slovo bůh nebo druh ovce. Pro Dva to v jejich jazyce ale znamená první slabiku, kterou vyloudila lidská bytost, a také tak mluví opice a sovy. Pro spolupráci na tomto albu si opět vybrali berlínského producenta Jayrope.
Nahrávky Hu a Fonók dělí necelé dva roky. A to na výsost rušné dva roky. Dva kromě nadmíru pilného koncertovaní (přes 150 vystoupení po celém světě) pracovali i na hudbě k divadelním představením. Album Fonók ocenila nadšeně i kritika. Po Fonók, který byl texty převážně o studených severských krajích, se album Hu drží zvířecích motivů a tropických či jižních krajin.
Kapela opět přichází se svébytnými a propracovanými písňovými tvary plnými zpěvu ve vlastních jazycích. Oproti Fonóku se tu však tentokrát mnohem více sampluje. Dva ovšem čerpají pouze z vlastních zásob – používají a upravují části svých terénních nahrávek, které mnohdy zasadí do nečekaného kontextu, či změní k nepoznání. Zásadním tvůrčím impulzem pro vznik mnoha písní na tomto albu bylo pro Dva letošní turné na tropickém ostrově Reunion. Kapela se svůj silný zážitek z pobytu snažila přenést i do písní – album má díky tomu v některých ohledech téměř tropickou atmosféru – zaslechnete na něm vřeštění opic i samply použité z pouličních nahrávek z reunionského městečka St. Joseph.

Následně při nahrávání na chalupě se duo v pauzách mezi studiovou prací proměnilo v lovce zvuků z otevřeného okna studia či v místních lesích. Na albu díky tomu zazní zvuky letícího letadla, bučících krav, čmeláka anebo souseda včelaře, který hrává na 150 let starou trumpetu. V aranžích kapela také využila zvuky vybavení chalupy, jako konve, lahve či staré nádobí. Nahrávání po celou dobu asistoval zkušený rozhlasový technik Josef Švarc (otec Báry Švarcové). Finální mix a mastering proběhl ve studiu Vitaliana Zurla v Berlíně, na analogový pás. Album si použitím starých technologií a přispění Jayropeho producentského umu zachovává domáckou atmosféru.
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Délka
54 min.
ISBN
8595026647527
 
CD obal
Rok vydání
2010
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
502297
Kategorizace

Recenze

Jak se vám album líbilo?

Čti víc

„Vlastní univerzitou našeho života je sbírka knih.“

Thomas Carlyle