Mikroekonomie - Jana Soukupová, Bronislava Hořejší, Libuše Macáková, Jindřich Soukup
Mikroekonomie
720 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma

Mikroekonomie

4. rozšířené vydání

Nakladatel
Management Press

Další formáty

Kniha
od 740 Kč

Ojedinělá domácí učebnice mikroekonomie pro posluchače ekonomických fakult...

Čti víc

Další formáty

720 Kč

Vyprodané, jsou však dostupná jiná vydání.

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Mikroekonomie, ojedinělá domácí učebnice mikroekonomie pro posluchače ekonomických fakult a užitečný průvodce mikroekonomií pro zájemce z řad širší ekonomické veřejnosti, základní dílo autorského kolektivu pedagogů pražské VšE J. Soukupové, B. Hořejší, L. Macákové a J. Soukupa,analyzuje tržní chování a rozhodování jednotlivých mikroekonomických subjektů - jednotlivců (domácností), podnikatelských subjektů (firem) a státu (jako tvůrce "pravidel hry", ale i jako zřizovatele hospodářských organizací) - na trzích finální produkce i na trzích výrobních faktorů, studuje interakce jednotlivých trhů a subjektů a otázky důsledků rozhodnutí státních orgánů na tržní aktivity spotřebitelů a firem.

Je evidentní, že příprava standardní vysokoškolské učebnice vždy představuje problém spíše pedagogický a "literární" než odborný v úzkém slova smyslu: jde o to, jaké části z rozsáhlé teorie vybrat, aby se vměstnaly do rozsahu vymezeného koncepcí kursu, jehož potřebám má příslušná učební pomůcka sloužit. V případě učebnice mikroekonomie pro středně pokročilé, která se na vysokých školách ekonomického zaměření standardně vyučuje jako dvousemestrální kurs pro posluchače inženýrského (magisterského) studia, jde zejména o volbu mezi různými možnými kombinacemi množství exponovaných problémů a hloubky jejich výkladu, dále o volbu základního přístupu (dílčí rovnováha vs. všeobecná rovnováha), volbu metody výkladu (tradiční optimalizační modely založené na metodách matematické analýzy vs. přístup založený na využití teorie her), stupeň matematizace a řadu dalších problémů (včetně míry expozice problémů institucionálního uspořádání ekonomických subjektů a jejich interakce, využití poznatků ekonomických škol stojících mimo hlavní proud ekonomické teorie aj.).

S těmito dilematy se autoři vyrovnali velmi dobře: zvolili tradiční výklad založený na dílčí rovnováze, doplněný v závěru o základy problematiky všeobecné rovnováhy (pojednané ovšem - sice zjednodušujícím způsobem, ale zcela v souladu s celým předchozím výkladem založeným na dílčí rovnováze - nikoli prostřednictvím walrasiánského systému simultánních rovnic, ale prostřednictvím jednoduchého Edgworthova "krabicového" modelu; tradiční pojetí optimalizačních modelů spotřebitele a firmy výběrově doplnili tam, kde to bylo užitečné (problém oligopolu) o nejběžnější herní modely; použití matematických prostředků výkladu omezili na nejmenší nutnou míru (matematické dodatky kapitol neobsahují důkazy příslušných tvrzení a vět), avšak zároveň ukazují čtenáři možnosti, které rigorózní matematická formulace příslušných problémů poskytuje; v závěru pak čtenáře stručně seznamují se stěžejními problémy, které do mikroekonomie přinesl neoinstitucionální proud v neoklasické ekonomii.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Kniha 2018
Na skladě
-5 %
941 Kč

Na skladě, objednávejte ale rychle

Kniha 2010
-5 %
740 Kč

Posíláme do tří dní

Kniha

Vyprodané

Další
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
574
Hmotnost
1173 g
Nakladatelství
Management Press
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
485
Rozměr
175×240 mm
ISBN
8072611508

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,8 / 5

6 hodnocení

5
1
0
0
0

O autorech/autorkách

Čti víc
Čti víc

„S pomocí knih se mnozí stávají učenými i mimo školu. Bez knih pak nebývá učený nikdo ani ve škole. “

Jan Amos Komenský