Knihy
E-knihy

Deník šílené markraběnky

Garamond, 2019
3-4 hodiny čtení
Nakladatel
Garamond, 2019

Zita Pallavicini, dědička starých šlechtických rodů rakousko-uherské monarchie, popisuje ve své knize historii své české i uherské rodiny, složitosti života aristokracie, své lásky i slabosti se stejnou vášní a provokativní upřímností, s jakou žije i...

Čti víc

234 Kč

Běžná cena Běžně 260 Kč

Ušetříte 10%

Posíláme do 9 dní

Doporučené tituly a kolekce

234 Kč

Více o knize

Zita Pallavicini, dědička starých šlechtických rodů rakousko-uherské monarchie, popisuje ve své knize historii své české i uherské rodiny, složitosti života aristokracie, své lásky i slabosti se stejnou vášní a provokativní upřímností, s jakou žije i svůj život. Vyskytují se v ní přitažlivé a velkolepé postavy jako její maminka, nádherná excentrická česká hraběnka s tragickým osudem, nebo naivně poctivý dědeček, který si nechal pomaďarštit příjmení z Pallaviciniho na Pálinkáse, aby ho pak po padesátém šestém stejně popravili. V knize hovoří o „rudé hraběnce“ Katince Andrássy i své velké lásce, knížeti Karlu Schwarzenbergovi.

Zita Pallavicini nepropírá záležitosti jiných, vypráví o své vlastní anorexii, o depresi i pokusu o sebevraždu. Ačkoli jí život poskytl vše, co patří k idyle dívčího románu, ve skutečnosti zažívala osamělost, zklamání a nezřídka i materiální nouzi. Přestože prožila řadu pozoruhodných vztahů a vždy toužila po skutečných citech, jichž se jí často nedostalo, skutečný smysl daly jejímu životu dvě nádherné děti.

Čti víc
Kupte společně
Deník šílené markraběnky - Zita Pallavicini
Jeptiška pro markraběte - Naďa Horáková
485 Kč
Ušetříte 54 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Egy őrült őrgrófnő naplója
Rozměr
130×200 mm
Rok vydání
2019
Počet stran
200
Jazyk
český
Nakladatelství
Garamond
Vazba
pevná vazba
ISBN
9788074074424
Naše katalogové číslo
465321

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Kupte společně
Deník šílené markraběnky - Zita Pallavicini
Jeptiška pro markraběte - Naďa Horáková
485 Kč
Ušetříte 54 Kč

„Dobrá a krásná kniha je ta, která plnými hrstmi rozsévá otazníky. “

Jean Cocteau