Selekce - Kiera Cassová
Selekce
199 Kč
Knihy
E-knihy

Selekce

CooBoo, 2016
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
4 hodiny čtení
Nakladatel
CooBoo, 2016
1. díl série
Selekce

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Možnost být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Možnost žít v paláci a soutěžit...

Čti víc

199 Kč

Běžná cena Běžně 249 Kč

Ušetříte 20%

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Možnost být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Možnost žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona.Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu se jí nechce.Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nedokáže představit.
Čti víc
Kupte společně
Selekce - Kiera Cassová
Smrtící bílá - Robert Galbraith, J.K. Rowling
468 Kč
Ušetříte 280 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
The Selection
Rok vydání
2016
Počet stran
288
Nakladatelství
CooBoo
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
457421

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,6 / 5

261 hodnocení

31
12
3
0
1

Šárka Dobešová
9.6.2019
Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.
Knížka se mi velice líbila, můžu říct, že to byla jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Byla asi nejsilnější ze všech 6 dílů. Moc se mi líbil příběh Americi a Maxona, ale i ostatních, když do toho zasahovali a Americi vzpomínky nás její první lásku, Aspena. Čti víc
Petra Šantorová
7.4.2016
Dystopická pohádka

Království Illea, které je rozděleno na 8 kast. V první kastě žije královská rodina, v osmé bezdomovci a chudáci. Princ Maxon a reality show Selekce. Show, ze které má vzejít budoucí princezna Illey. America. Jedna z 35 dívek, které se do Selekce přihlásily.

America patří do páté kasty, kde se vyskytují většinou umělci. Ona sama velmi ráda hraje na housle a klavír. America zažívá svou první zamilovanost s Aspenem, klukem z šesté kasty. Plánují spolu budoucnost, i když vědí, jak těžká a hlavně zakázaná je láska mezi mužem a ženou z nižší kasty. America sní o tom, že jednoho dne jí Aspen požádá o ruku a budou spolu žít. Aspen vidí vše trochu realističtěji a přemýšlí, jak uživí svou rodinu natož svou budoucí ženu Americu.
Její rodina sice nepatří mezi spodinu, ale nouzi o jídlo a elektřinu mají. Jedinou šancí, jak dostat rodinu z bídy, je přihlásit se do Selekce, do které jí mimochodem tlačí její matka.
Tak se America dostane do paláce, spolu s dalšími dívkami z různých kast. Má svůj vlastní pokoj, neuvěřitelné množství šatů, jídla a dokonce i své služebné. Nejdříve je ze všeho nesvá, později si na přepych královského paláce zvyká a snaží se to maximálně využít. Její cíl je vydržet v Selekci co nejdéle, aby její rodina dostala dost peněz na to aby mohli žít, alespoň trochu jako lidé z vyšších kast. Americu čekají různé rozhovory, natáčení, učení správného chování a samozřejmě také randění s princem Maxonem. Jaké překvapení bylo, když America zjistila, že princ není nafoukaný, ale je milý, pozorný a vtipný. Zamiluje se America do Maxona a vyhraje Selekci a nebo zůstane věrná Aspenovi?
Selekce je dystopická pohádka, na styl Popelky zasazené do daleké budoucnosti, ve světě bojů a rebélie. Ačkoliv byl příběh velmi předvídatelný a jednoduchý, kniha se výborně četla a neubíralo jí to na kvalitě. America byla svá a nebála se dát najevo svůj názor, ať už ve společnosti ostatních dívek nebo prince. Zato Maxon měl královské vychování, byl hodný a pozorný.
Kiera Cass pojala dystopii svým způsobem. Ačkoliv v knize pár stránek věnovaným boji najdeme, kniha směřuje úplně jiným směrem. Klade důraz na lásku, boj mezi dívkami, krásu a nechybí tam ani milostný trojúhelník.
Selekce mě rozhodně zaujala svou obálkou, která je úchvatná, ale také popularitou mezi českými i zahraničními bloggery. Byla to příjemná, odpočinková četba s tématem, se kterým jsem se doposud nesetkala. Věřím, že se kniha bude líbit všem milovníkům pohádek a princezen, ale zároveň i těm, kteří si chtějí přečíst pohodové a vtipné pojetí moderní Popelky.
Čti víc
Kteřina Stará
4.4.2016
Ano, je to tak i já jsem podlehla této všudypřítomné, všude omílané, obálkou lákající knížce o kterou doslova zakopávám na každém rohu. Tento příběh se odehrává v budoucnosti kdy svět je rozdělen do osmi kast První kasta je královská rodina a ti Osmí jsou chudí lidé bez domova. V období kdy princ Maxon dospívá přichází čas kdy si má vybrat svou budoucí ženu a královnu, přichází SELEKCE.
Selekce je vlastně soutěž, které se mohou zúčastnit všechny mladé dívky z celé Illey a tím od základu změnit celý jejich život. Není divu že se o 35 míst v soutěži dívky doslova perou, kdo by si nechtěl vzít prince dostat se mezi První a ještě k tomu se stát princeznou?
Ale pak je tu America, hlavní hrdinka o které nevím, jestli jí chci jednu vrazit pěstí za to jak je nerozhodná, nebo ji obdivovat za to jak to vše zvládá, ale abych nepředbíhala tak se vrátíme úplně na začátek knihy. America jakož to zamilovaná šestnáctiletá dívka se nechce do selekce přihlásit kvůli své tajné lásce Aspenovi , který ji na konec přemluví, ať se do soutěže přihlásí. A aby bylo o čem vyprávět tak hádejte kdo se do selekce dostane, no samozřejmě že naše America. A jak to vše dopadne, bude věrná Aspenovi , nebo se nechá zlákat korunou a bohatstvím?
Jak jsem se zmínila na začátku recenze tak jsem si knihu vybrala zejména proto, že o ní všichni mluví a vychvalují ji, a také se podívejte na tu obálku, no není nádherná? Budoucnost, soutěž, milostný trojúhelník, no nepřipomíná vám to něco? Ano, Hunger games, Divergence a takto bych mohla pokračovat dál a dál, ale tato kniha je něco jiného. Obsahuje něco co ty ostatní ne, je tam vše co by si žádná dívka nedovedla ani představit: každý den jiné šaty, postel s nebesy a drahé šperky, kdo z nás by si to nechtěl vyzkoušet?
Za mě má kniha čtyři hvězdičky za to jak je America tak nerozhodná, to mě opravdu dovádělo k šílenství, ale jinak je kniha dokonalá. A co vy, taky vás tato trilogie naprosto pohltila, nebo jste se nechali svést tou krásnou obálkou jako já?
Čti víc
Kateřina Dvořáková
22.3.2016
Popravdě, čekala jsem víc. America je jako hlavní postava neuvěřitelně otravná. Myslela si něco, ale říkala úplně něco jiného. Prostě nedávala smysl. Například pořád říkala, že nechápe, proč jí všichni říkají, že je hezká a přitom si sama pro sebe říkala, že si připadá krásná. K Aspenovi bych se raději nevyjadřovala. O větším blbci jsem jakživ nečetla. Zato Maxon byl prostě roztomilý. Chudák, vždyť ani nevěděl, jak si počít s dívkou, která brečí :D.
V knize ale chyběla akce. Chápu, že je to romantická kniha pro dívky, ale nějaký zvrat ke konci mohl být, no ne? Byly tam, tuším, jenom 2-3 scény, které v sobě měli alespoň trochu akce (a to byly útoky rebelů). Doufám, že druhý díl bude lepší. A to o hodně lepší.
Čti víc
anonym
30.3.2016
myslím, že nejlepší je První, je nejvíce napínavá a zvrat přijde:) mě se tedy líbily knížky všechny tři, ale myslím že jestli tě natolik nezaujal 1. díl, nezaujmou tě ani ostatní. Hodně to na sebe navazuje a knížky jsou v mnoha ohledech podobné:) Čti víc
Michaela Stejskalová
1.3.2016
U této knížky mě opět ovlivnila její propagace. Zaujala mne zejména obálka a tajemné heslo: 35 dívek. 1 princ. Životní šance. Knížka je cílená na Young adult, čímž už úplně nejsem (25). Takže před 5-10 lety by mě příběh asi ještě více strhl. Knížka Vás ale vcelku hezky do děje vtáhne, přijde Vám, že sledujete další (ale o něco zajímavější) reality show. Občas jsem se trochu nudila, některé pasáže jsou zbytečně zdlouhavé a postrádají zápletku. Na druhou stranu je to oddechová knížka, která Vás přenese do paláce a vy můžete krásně snít. :) Elita Čti víc
Martina Zrubcová
7.2.2016
Selekce
Mnoho dívek touží být vybráno do soutěže o korunku a srdce prince Maxona. Je to pro ně životní šance na lepší život. Je vybráno 35 dívek a mezi nimi i America Singerová, pro kterou soutěž není tak lákavá, jak pro ostatní. Musí totiž opustit svou tajnou lásku Aspena. Ten ji dokonce přemluví, aby se do soutěž přihlásila. Pro Americu je soutěž noční můrou. její rodina je z toho, že je vybrána do soutěže, nadšená. Tím i oni mají šanci na lepší život. Čeká je totiž odměna.
Království Illea je rozděleno do 8 kast. V první kastě žije královská rodina a v osmé kastě bezdomovci a chudáci. America patří do 5 kasty, tudíž na tom nejsou úplně nejhůř, ale nouzi o jídlo mají. Do soutěže jsou vybrány dívky z různých kast.
Vybrané dívky se přesunou do paláce, který nesmí opustit, mohou pouze do zahrady. Po příjezdu do paláce dívky vyfotí a pak se na ně vrhne kadeřník, kosmetičky a zapracují na jejich image.
Každá dívka má svůj pokoj, spoustu šatů a své služebné a spoustu dobrého jídla. Soutěž může začít...
America potká prince Maxona a postupně přehodnotí své plány a názor na prince. Princ Maxon se setkává na schůzkách s každou s dívek. Pak je vybráno do Elity 6 dívek.

I když je tato kniha určena pro mnohem mladší čtenáře, než jsem já, kniha se mi líbila. O této sérii se psalo a videa byl snad všude, tak jsem na ni byla hodně zvědavá. Tak, když jsem zjistila, že ji mají u nás v knihovně, tak jsem neváhala a rezervovala si první díl série, Selekci. Nějakou dobu jsem si musela na knihu počkat, než byla volná a vrhla se na čtení. Byla jsem příjemně překvapena jak moc se mi kniha líbí. Příjemná oddechovka, pohádka. Po přečtení Selekce jsem si v knihovně rezervovala i Elitu i První. Moc se těším na další osud Ameriky a prince Maxona... Jen musím počkat až budou knihy volné.
Čti víc
Nováková Eliška
28.12.2015
senzace
Četla jsem mnoho knih ale žádná mě tolik neoslovila . Děj je překrásný a přímo nabádá abyste si přečetli.Po tom co jsem selekci dostala minulý rok k vánocům nemohla jsem se od triologie odtrhnout . Nejlepší příběh co jsem kdy četla. Čti víc

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Selekce - Kiera Cassová
Smrtící bílá - Robert Galbraith, J.K. Rowling
468 Kč
Ušetříte 280 Kč

„Knihy jsou mrtvým materiálem, dokud v nás neožijí.“

Jiří Mahen