Medzinárodní finance - Jaroslava Durčáková, Martin Mandel
Medzinárodní finance
563 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
563 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Kniha Mezinárodní finance je určena především studentům bakalářského studia (resp. studentům druhého či třetího ročníku inženýrského studia) ekonomických fakult i pracovníkům hospodářské praxe, kteří chtějí získat přehled zejména o problematice fungování devizových trhů a mezinárodního investování.
 Celkové tematické zaměření knihy je orientováno na podnikový a bankovní sektor, zároveň však respektuje skutečnost vzájemného propojení makroekonomického a mikroekonomického pohledu v oblasti mezinárodních finančních vztahů.
 Čtenář může získat poznatky nejenom o současných systémech devizového kursu, ale i o možnostech prognózování budoucího pohybu kursu pomocí fundamentální, technické a forwardové analýzy. Podstatná část knihy je věnována jednotlivým typům devizových operací, zajištění devizové expozice a devizového rizika, kapitálovým operacím v podobě přímých a portfoliových investic a fungování euroměnových a eurokapitálových trhů.
 V makroekonomické části jsou vysvětleny základní souvislosti fungování malé otevřené ekonomiky z pohledu potřeb ekonomického analytika. Důraz je kladen na interakci pohybu kursu, důchodu, peněžní zásoby, cen a platební bilance.
 Text je doplněn četnými grafy, schématy a příklady, každou kapitolu uzavírá blok kontrolních otázek a přehled doporučené literatury.
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

O autorech/autorkách

Čti víc
Čti víc

„Pospěšte, abyste přečetli nejlepší knihy. Není jich mnoho a může se státi, že váš život uplyne, než-li je přečtete. “

Henry David Thoreau