Knihy
E-knihy

Doba prezidentů Masaryka a Beneše

20. století

  Nakladatel
  Kartografie Praha, 2016

  Desátý svazek edice určené do škol i pro veřejnost je věnován době prvních dvou prezidentů samostatného československého státu – Tomáše Garrigue Masaryka a Edvarda Beneše. Formou vyprávění historika na penzi dvěma dětem od...

  Čti víc

  69 Kč
  Stíháme do Vánoc

  Posíláme do pěti dní

  Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

  Doporučené tituly a kolekce

  69 Kč

  Více o knize

  Desátý svazek edice určené do škol i pro veřejnost je věnován době prvních dvou prezidentů samostatného československého státu – Tomáše Garrigue Masaryka a Edvarda Beneše. Formou vyprávění historika na penzi dvěma dětem od sousedů se dozvíte mezi historickými fakty i klípky z jejich života, života rodinných příslušníků i dobových postav. Text je provázen barevnými a veselými ilustracemi. Na konci si pak můžete ověřit získané vědomosti v humorně laděném kvízu. Edice je schválena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy jako učební pomůcka k výuce vlastivědy na základních školách.

  V řadě deseti sešitů jsou zpracovány jednotlivé etapy českých dějin netradiční formou téměř detektivního vyprávění historika dvěma dětem různého věku. Jejich všetečné otázky umožňují konfrontovat současné smýšlení mládeže s historickými fakty, srovnávat současnost s minulostí v různých aspektech lidské činnosti (bydlení, oblékání, stravování, diplomacie atd.).
  Každý ze sešitů přibližuje jedno období českých dějin na konkrétní osobě panovníka, který je vylíčen se všemi lidskými vlastnostmi, příbuzenskými vztahy i kladnými a zápornými činy. Kapitoly jsou obohaceny barevnými a často humornými ilustracemi, které však vždy vycházejí z historických předloh.
  Časová přímka pomůže čtenáři orientovat se ve sledu událostí a kvíz na konci sešitu má veselou formou ověřit rávě získané znalosti.
  Celá edice má za cíl podat často nezáživná fakta dějepisného učiva veselou a zábavnou formou.
  Čti víc
  Kupte společně
  Doba prezidentů Masaryka a Beneše -
  Jan Žižka - Petr Čornej
  704 Kč
  Ušetříte 155 Kč
  Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
  Dejte nám o tom vědět.

  Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

  Počet stran
  32
  Hmotnost
  81 g
  Rok vydání
  2016
  Vazba
  šitá vazba
  Jazyk
  český
  Nakladatelství
  Kartografie Praha
  Rozměr
  158×237 mm
  ISBN
  9788070117996
  Naše katalogové číslo
  352245

  Recenze

  Jak se vám kniha líbila?

  Kupte společně
  Doba prezidentů Masaryka a Beneše -
  Jan Žižka - Petr Čornej
  704 Kč
  Ušetříte 155 Kč

  „Kniha má schopnost dokazovat mi o člověku to, co nevidím, co o něm nevím.“

  Maxim Gorkij