Knihy
E-knihy

Jak se dělá evoluce

Labyrintem evoluční biologie 

  • Kolektiv autorů
Dokořán, 2017
Okamžitý download
PDF
Nakladatel
Dokořán, 2017
Edice
ZIP

Cílem knihy je představit současnou evoluční biologii jako živý, bouřlivě se rozvíjející obor, založený nikoli na planých spekulacích, ale na exaktním, a přesto dobrodružném výzkumu...

Čti víc

299 Kč

Běžná cena Běžně 599 Kč

Ušetříte 50%

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Cílem knihy je představit současnou evoluční biologii jako živý, bouřlivě se rozvíjející obor, založený nikoli na planých spekulacích, ale na exaktním, a přesto dobrodružném výzkumu. Kniha propojuje dva odlišné žánry – volně vyprávěný populární text a přehledné boxy, vysvětlující zásadní pojmy a koncepce. Je doplněna mnoha ilustracemi a rozsáhlým souborem literárních odkazů. Ačkoli se kniha nevyhýbá těm nejčastěji pojednávaným evolučním tématům (jako je např. evoluce chování a sociálního uspořádání se zvláštním přihlédnutím k lidské sociobiologii), zaměřuje se především na podstatu evoluční rozmanitosti živých organismů. Pokrok molekulární biologie i fylogenetických metod způsobil, že se dávný Darwinův sen o vytvoření kompletního rodokmenu všech živých organismů doopravdy blíží svému naplnění. Tím důležitější je vědět, jak se takové rodokmeny či stromy života vlastně dělají a jak je lze využít v evolučních úvahách.
Čti víc
Kupte společně
Jak se dělá evoluce - Kolektív autorov
Sněžný měsíc - Michaela Klevisová
498 Kč
Ušetříte 450 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
600
Nakladatelství
Dokořán
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
303174
Rok vydání
2017

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

5,0 / 5

1 hodnocení

1
0
0
0
0

Peter Košnár
19.3.2019
Darwinove omyly
- „Ani jedna změna druhu v jiný není zaznamenána … nemůžeme dokázat ani jedinou změnu druhu.“ (Darwin , Francis, Ed., The Life and Letters of Charles Darwin, Vol. 1, p. 210)
- Pokud se týká teorie (evoluce), muselo existovat obrovské množství mezičlánků. Proč je nenalézáme? Proč není příroda spíše ve zmatení, než jak to vidíme, v přesně odstupňovaných druzích? Geologický průzkum nevydal nekonečně mnoho jemných stupňů mezi minulými a současnými druhy, jak by to vyžadovala teorie: a toto je nejzřetelnější ze všech námitek proti ní. Vysvětlení musí být v nedostatečném geologickém záznamu.“ (C.R. Darwin, Origin of Species, 6th edition, 1872 (London: John Murray, 1902), p. 413..)
- Charles Darwin v knize “O vzniku druhů“ říká: „Jestliže by mohla být demonstrována existence komplexního orgánu, u nějž by nebylo možné, aby vznikl díky četným následným malým modifikacím, moje teorie by se zhroutila.“
Autorom predmetnej beleteie:
Prosím autorov tejto knihy, aby nežartovali, pretože s vedeckými závermi je nutné pracovať opatrne, aby nevznikali takéto stupidné knihy. Alebo si poriadne prečítajte, čo Vám odkazuje súdruh Darwin, zakladateľ fašistického hnutia o pôvode a výnimočnosti rasy.
Čti víc

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Jak se dělá evoluce - Kolektív autorov
Sněžný měsíc - Michaela Klevisová
498 Kč
Ušetříte 450 Kč

„Čteš-li knihu napoprvé, poznáš nového přítele, čteš-li ji podruhé, potkáš starého. “

Čínské přísloví