Pier Paolo Pasolini a jeho filmy - Maurizio Viano
Pier Paolo Pasolini a jeho filmy
379 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Knihy
E-knihy
379 Kč

Běžná cena Běžně 399 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do pěti dní

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Jedna z nejrozsáhlejších a nejdůkladnějších monografií věnovaná Pieru Paolu Pasolinimu, jež ho představuje nejen jako zásadní postavu evropského filmu, ale i jako autora neotřelých teorií a esejí, jimiž vstupoval do tehdejších intelektuálních debat a komentoval soudobé sociální dění. Autor zkoumá Pasoliniho (nejen) filmovou tvorbu jako svébytný pokus o zachování realismu v jeho subjektivní, sebeuvědomělé podobě – určitý realismus –, který si klade za cíl odhalovat realitu skrytou za maskou vládnoucích diskurzů. Přitom odkrývá i Pasoliniho způsob uvažování na pozadí jeho dominantních autorských východisek: humanismu, marxismu, katolictví, homosexuality a psychoanalýzy.

Kniha je opatřena autorovou předmluvou pro české vydání, doslovem od filmologa Zdeňka Hudce a čb fotodoprovodem. Publikace je doplněna rovněž o kompletní filmografii a výběrovou bibliografii.

Čti víc
Kupte společně
Pier Paolo Pasolini a jeho filmy - Maurizio Viano
Mluvte jako mluvčí - David Šimurka a kolektív
709 Kč
Ušetříte 60 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
408
Hmotnost
597 g
Rok vydání
2018
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Casablanca
Rozměr
150×210 mm
ISBN
9788087292402
Naše katalogové číslo
302318

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

1 hodnocení

1
0
0
0
0

TIMONEL
22.3.2018
Milník v české pasoliniovské literatuře.
Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.
Vianova kniha je průlomovou publikací o Pieru Paolu Pasolinim v českém jazyce. Jedná se o první skutečnou biografii autora v češtině s rozsahem více jak 400 stran, brožované vydání se synopsemi děl a černobílými screen shoty z Pasoliniho filmů. Velmi pečlivě a zodpovědně zkoumá veškeré filmové dílo autora, kniha je koncipována jako intertextově a sémioticky zkoumající text s důrazem na hledání významu jednotlivých děl. Přestože vyšla již před 25-ti lety poprvé v Americe, Vianova kniha nestárne zejména díky zvolené metodě volného putování mezi obory a klíčovými tématy Pasoliniho poetiky. Dílo tak ve své podstatě kopíruje základní premisu autorovy poetiky, totiž "intelektuální pirátství/korzárství" nebo "kacířský empirismus", se kterým výsostný textový umělec, básník, spisovatel a esejista Pasolini proplouvá různými obory a nachází nejvěrnější a nejvhodnější obraz svých uměleckých snah zejména ve filmu, který se podle jeho slov "nevyjadřuje umělými znaky jako psaný jazyk, ale "skutečností" o "skutečnosti". Film je tedy chápán jako psaný jazyk skutečnosti, jako "parole" ke skutečnosti, která je chápána v De Saussureovském duchu jako "langue". Viano sám ve své předmluvě speciálně k českému vydání píše o svém použití Pasoliniho v duchu Umberta Eca jako o vědomé a cílené volbě být raději "kolibříkem" přelétávajícím volně z květu na květ, než "akademickým krtkem", který hloubí pouze své chodbičky a pouze tyto zná dokonale a spolu s ostatními krtky je bedlivě stráží proti nezvaným hostům, rozuměj proti všem ostatním, třeba i neakademikům. Z mého ne filmového ale textového pohledu asi nejdůležitější částí knihy je prvních osmdesát stran, kde je zevrubně zkoumána Pasoliniho poetika v několika základních ale klíčových intertextových okruzích. Vianova kniha bude ozdobou nejen cinefilovy knihovny, ale též knihovny každého kultury milovného čtenáře, který se chce dozvědět více o jednom z nejvýznamnějších italských intelektuálů druhé poloviny 20. století. Čti víc

Čti víc
Kupte společně
Pier Paolo Pasolini a jeho filmy - Maurizio Viano
Mluvte jako mluvčí - David Šimurka a kolektív
709 Kč
Ušetříte 60 Kč

„Knihy nás mění, polepšují a vylepšují, pokud jsme polepšení schopni a pokud o ně stojíme.“

Miroslav Horníček