Knihy
E-knihy

Jan Kubiš

Nezastaví mne ani to nejhorší…

Tváře, 2017
Nakladatel
Tváře, 2017

Na počátku října 1941 byl ve Velké Británii zahájen výcvik dvojice československých parašutistů, jejichž úkolem bylo pomstít stovky českých vlastenců, kteří skončili na popravištích poté, co se v Praze ujal moci SS-Obergruppenf

Čti víc

449 Kč

Běžná cena Běžně 499 Kč

Ušetříte 10%

Posíláme do čtyř dní

Doporučené tituly a kolekce

449 Kč

Více o knize

Na počátku října 1941 byl ve Velké Británii zahájen výcvik dvojice československých parašutistů, jejichž úkolem bylo pomstít stovky českých vlastenců, kteří skončili na popravištích poté, co se v Praze ujal moci SS-Obergruppenführer Reinhard Heydrich. Začal se tak odvíjet příběh vlastenectví, odhodlání a nezměrného hrdinství, který nemá v našich novodobých dějinách obdoby.

   Ve středu 27. května 1942 byl v okupované Praze proveden úspěšný atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Tím, kdo tohoto zlosyna navždy sprovodil ze světa, byl rotmistr československé armády Jan Kubiš.

   Kniha vojenského historika plk. gšt. PhDr. Eduarda Stehlíka, Ph.D., MBA s názvem „Jan Kubiš – Nezastaví mne ani to nejhorší…“ vypravuje na základě neznámých archivních dokumentů a svědectví pamětníků životní příběh tohoto neobyčejného mladého muže. Celobarevná publikace na 300 stranách vedle autorova poutavého textu nabízí i stovky historických fotografií a dokumentů, z nichž mnohé jsou uveřejněny poprvé.
 
Čti víc
Kupte společně
Jan Kubiš - Eduard Stehlík
Konec černého vraha - Petr Kettner
673 Kč
Ušetříte 75 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
300
Hmotnost
1380 g
Rok vydání
2017
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Tváře
Rozměr
230×230 mm
ISBN
9788088041146
Naše katalogové číslo
299672

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Kupte společně
Jan Kubiš - Eduard Stehlík
Konec černého vraha - Petr Kettner
673 Kč
Ušetříte 75 Kč

„Jestliže nemůžeme s potěšením číst knihu zas a znovu, není třeba ji číst vůbec.“

Voltaire