Kam se ztratil Bůh - Štefan Hríb, Marek Orko Vácha, Karel Sato, Tomáš Halík
Kam se ztratil Bůh
237 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma

Kam se ztratil Bůh

2 hodiny čtení
Nakladatel
W PRESS, 2017

Další formáty

Kniha
303 Kč

Štefan Hríb vedl tři provokativní rozhovory o Bohu a světě kolem nás. V této knize najdete překvapující odpovědi na otázky, které položil jinak, než jak jsme zvyklí. Také proto jde o dobrodružnou četbu..

Čti víc

Další formáty

237 Kč

Běžná cena Běžně 249 Kč

Ušetříte 5 %

Vyprodané, je dostupné jiné vydání.

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Štefan Hríb vedl tři provokativní rozhovory o Bohu a světě kolem nás. V této knize najdete překvapující odpovědi na otázky, které položil jinak, než jak jsme zvyklí. Také proto jde o dobrodružnou četbu.

•Kam se ztratil Bůh
Marek Vácha o tom, jak hledat Boha v kráse přírody a jejích zákonech, o božím mlčení i komunikaci s ním, a také o základní otázce: Jakého příběhu jsem součástí?
•Bože, kde jsi?
Karel Satoria o tom, jak si uvědomil, že je schopen jen zbožných frází, a tak odešel hledat Boha do ticha trapistického kláštera, a také o svém mystickém zážitku.
•O islámu a společném Bohu
Tomáš Halík o tom, že je třeba mít odvahu hledat pravdu i v islámu a jiných náboženstvích, a o hluboké spiritualitě, která vyžaduje zbavit se strachu z cizího.
Rozhovory Štefana Hríba se vzácnými lidmi o Bohu a víře jsou provokativní a zároveň povzbudivé. Všechny rozhovory se setkaly s velkou odezvou, lidé psali dopisy a e-maily jako děkovné reakce.

Štefan Hríb o knize:
Tyto rozhovory jsou těmi nejhlubšími, které jsem v posledních letech zažil. Marek Orko Vácha, Karel Satoria a Tomáš Halík ve mně ještě dlouho doznívali a všichni tři s něčím jemně pohnuli. Ale pozor, nejde o intelektuálskou knihu. Tři kněží v ní neodhalují své pevné názory, ale naši křehkou realitu. Proto mi nasvítili Boha trošku jinak, než jak je to běžné v kostelích nebo sekulárních arénách. Je to jiný Bůh a jiný svět, než na jaké jsme zvyklí. Je v něm více naděje a je krásnější.

Editor Anton Vydra o knize:
Velkou otázkou dějin dnes už není ta, zda existuje, nebo neexistuje Bůh. Buď věříte, nebo nevěříte. Tečka. Pokud žádný Bůh není, pak můžeme za zlo ve světě vinit nanejvýš tak sebe, svoje geny nebo zmatenou lidskou přirozenost. A pokud Bůh existuje, proč tak zarytě mlčí a skrývá se před naším hyperkritickým pohledem? Proč mlčí, když v gumových člunech umírají lidé – a děti? Proč mlčí, když při běsnění teroristů vyhasínají životy křesťanů i muslimů – a dětí? Proč mlčí, když velké mocnosti hazardují s osudy mnohých – i dětí? A vůbec, co znamená, že Bůh mlčí? Kam se poděl, když ho tak zoufale potřebujeme? Proč se neozývá, když k němu v těch bezvýchodných situacích se stáhnutým hrdlem voláme? A zda to už není volání, pouze přidušený šepot: Kde jsi? Na tyto a podobné otázky odpovídají tři lidé, kteří navzdory tomu všemu věří v tajemnou řeč Boha a naznačují cestu, jak ji zachytit i v našem vratkém světě. Tomáš Halík, Karel Satoria a Marek Orko Vácha nejsou vlastníky pravdy, ale jejími poctivými hledači. Nebojí se klást si otázky, které znepokojují i je samé. Nebojí se ptát na skrytého Boha, protože vědí, že už sama tato otázka je pro ně modlitbou.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Kniha slovenský jazyk
-5 %
303 Kč

Posíláme do 10 dní

Kniha český jazyk
-5 %

Vyprodané

Další
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
1402 hodiny čtení
Vazba
brožovaná vazba
Rozměr
209×156 mm
Hmotnost
232 g
ISBN
9788089879090
Rok vydání
2017
Naše katalogové číslo
298373
Jazyk
český
Nakladatel
W PRESS

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

3,7 / 5

7 hodnocení

1
2
1
1
0

Jan Holodnak
10.1.2020
Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.
Traja skvelí kňazi, jedna z najlepších kníh. Skvele že rozhory Pod Lampou, vyšli v písanej podobe. Dáva to ešte väčšiu hĺbku. Rôznorodosť názorov, skúsenosti a poznania, dokáže pomôcť, usmerniť, ale dáva i veľké zamyslenie. Vďaka, vrelo odporúčam. Čti víc
Katarína Plavá
18.12.2017
Tri rozhovory
Najviac sa mi páčil prvý rozhovor, aj keď všetky bolo dobré a zaujímavé.
Len chcem opraviť pána Halíka. áno pri dnešnom katolíckom ruženci sa uvádza, že jednou z možných inšpirácií ako vznikol bola islamská mdlitbová šnúrka - 99 najkrajších Allahových mien, ale taktiež aj 150 žalmov. Teorií je viac. Čo však nesúhlasím je, že aj modlitbe "Anjel Pána" prisudzuje Halík moslimský pôvod. Pápež Kalixt III. prikázal aby na pamiatku vítazstva krestanských vojsk 22. júla 1456 pri Belehrade nad osmankou armádou, každý deň na poludnie vyzvánali kostolné zvony. Konečnú podobu modlitbe dal pápež Pius V. v roku 1571. No Halík má čiastočne pravdu, lebo počiatok modlitby sa datuje vo františkánskej tradícii do roku 1231 keď ju brat Sindigardi uvádza slovami : "Anjel pána povedal Márii".
Čti víc

O autorech/autorkách

Čti víc
Čti víc

„Pro čtenáře je dobrá kniha nejlevnějším koníčkem, pro autora nejdražším. “

Gabriel Laub