Knihy
E-knihy

Kámen a Bolest

Michelangelo Buonarroti

iAdverti, 2017
Okamžitý download
EPUB
MOBI
7 hodin čtení
Nakladatel
iAdverti, 2017

Slavný životopis renesančního sochaře a malíře Michelangela Buonarrotiho v úplné novém elektronickém vydání, doplněném o množství fotografií děl Michelangela Buonarrotiho. Svým posledním dílem, románem Kámen a bolest...

Čti víc

307 Kč

Okamžitě ke stažení

I e-knihy můžete darovat

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Slavný životopis renesančního sochaře a malíře Michelangela Buonarrotiho v úplné novém elektronickém vydání, doplněném o množství fotografií děl Michelangela Buonarrotiho.

Svým posledním dílem, románem Kámen a bolest, vytvořil někdejší člen Devětsilu jedno z vrcholných děl české historické prózy.

Líčí v něm osudy velikána renesančního umění Michelangela Buonarottiho na pozadí rozsáhlé fresky renesančního života v Itálii a jejího dramatického politického dění. Jeho interpretaci nebylo možno pokrýt jedinou odborností: bylo k ní třeba historika, literárního historika i uměnovědce.

Kniha popisuje život slavného italského sochaře, malíře a architekta Michelangela Buonarrotiho a také politickou a náboženskou atmosféru přelomu 15. a 16. století. V průběhu příběhu se čtenář setká také s dalšími významnými osobnostmi, jako příklad lze uvést Niccola Machiavelliho, Lorenza Magnifica nebo Da Vinciho. Román vykresluje také dobové poměry v církvi, která je pevně spjata se šlechtou a tvoří jakoby její druhou odnož. Církev shromažďuje majetek, území a peníze, její nejvyšší hodnostáři žijí v hříchu (mají např. množství milenek) a obklopují se bohatstvím, zatímco rozpoutávají bouře intrik, které vedou k podvodům, vraždám i k neustálým lokálním válkám.
Příběh románu je postaven na reálných událostech a osobnostech a v některých místech doplněn fikcí. Silnou stránkou románu je promyšlenost a obrazovost. Autor původně plánoval napsat románovou trilogii, avšak stihl dokončit pouze první díl "V zahradách medicejských" a z druhého jménem "Papežská mše" existují pouze dvě kapitoly. Příběh končí v okamžiku, kdy je Michelangelovi přibližně 30 let.
Čti víc
Kupte společně
Kámen a Bolest - Karel Schulz
My - Sarina Bowen, Elle Kennedy
506 Kč
Ušetříte 130 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
490
Nakladatelství
iAdverti
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
296015
Rok vydání
2017

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?


Pampeliška
28.2.2007
Kámen a bolest
Je pravda, že k dočítaniu celej knihy mi chýba ešte asi 50 strán ... no tých doterajších 750 strán ma presvedčilo, že ide o hlboké dielo, ktoré sa ale nečíta ľahko. Je to kniha pre ľudí s bolesťou v duši, ktorí hľadajú odpovede na nezodpovedané otázky ... Na príbehu Michelangela Buonarottiho - veľkého sochára a umelca tej doby autor vykreslil boj človeka s osudom, so sebou samým, s tlakom a ťažkosťami tej doby. No dej dopĺňajú krásne a zároveň komplikované postavy, akou je napríklad božský Leonardo da Vinci, či jednoduchý a staručký mních fra Timoteo ... príbeh sochára Agostina ostal v mojom srdci .. Čti víc

Čti víc
Kupte společně
Kámen a Bolest - Karel Schulz
My - Sarina Bowen, Elle Kennedy
506 Kč
Ušetříte 130 Kč

„Tak jako nemáš jíst jen pro chuť, tak nesmíš číst jen pro zábavu.“

John Ruskin