Knihy
E-knihy
Soumrak dne - Kazuo Ishiguro

Soumrak dne

OneHotBook, 2017
MP3 ke stažení
Nakladatel
OneHotBook, 2017
Interpret

Další formáty

Audiokniha
332 Kč

Nejznámější román Kazua Ishigura, laureáta Nobelovy cenu za literaturu 2017. Majordomus Stevens si s buldočí zaslepenost předsevzal sloužit svému pánovi do roztrhání těla, až tím neméně svědomitě promarnil i vlastní vyhlídky.

Čti víc

Další formáty

329 Kč

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o audioknize

Nejznámější román Kazua Ishigura, čerstvého laureáta Nobelovy cenu za literaturu 2017. Pan Stevens byl celý život loajálním, oddaným, uctivým a pečlivým majordomem na Darlingtonském panství. Jeho pojetí svědomité služby má však za následek hradbu upjatosti, přes kterou si nikdy nedovolil projevit ani ty nejzákladnější city. Když jeho letitý zaměstnavatel prodá své sídlo zbohatlickým Američanům, pokusí se zrekapitulovat svůj život, který hrdě položil na oltář abstraktnímu ideálu, aniž by se dosud odvážil reflektovat, čemu to vlastně bez oddechu sloužil.Podle románu vznikla stejnojmenná filmová adaptace (režie James Ivory, 1993) s Anthonym Hopkinsem a Emmou Thompsonovou v hlavních rolích.„Román patří mezi nejlepší díla zachycující životní osudy v britské klasické literatuře opomíjené – životy služebnictva. Především je to však román o střetu starého a nového, tradičních hodnot a moderních tendencí, a také o vlivu ‘velkých’ dějin na ‘malé’ lidské životy.“ – iLiteratura.cz„Soumrak dne se zpočátku jeví jako mírně nostalgický a humorný příběh postaršího sluhy, který si neumí zvyknout na nové časy. Postupně však Stevensovo vyprávění prostupuje pocit nenápadné, avšak hluboké tragédie vypravěče samotného i nespočtu dalších životů, z nichž rigidní třídní systém a jeho požadavky vysály veškerou bezprostřednost a přiměly je potlačit laskavost a soucit coby nebezpečné narušení profesionální důstojnosti.“ – iLiteratura.cz „Ishiguro mistrovsky využívá upjatého a pedantského Stevense jakožto nespolehlivého vypravěče, který nevědomky usvědčuje sám sebe. Čas od času jeho vyprávěním prosáknou i potlačované existenciální obavy z toho, zda náhodou nezasvětil život službě člověku, který jeho oddanosti nebyl hoden.“ – iLiteratura.cz„Ishiguro v Soumraku dne nenápadně, avšak o to přesvědčivěji poukazuje na nebezpečí plynoucí ze situací, kdy služba abstraktním ideálům nahradí lidskost, a na komplikovaný vztah jednotlivce a mechanismu dějin.“ – iLiteratura.cz
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

E-knihy a audioknihy

Audiokniha (ke stažení)
MP3 ke stažení
329 Kč

Okamžitě ke stažení

MP3 na CD
-5%
332 Kč

Posíláme do šesti dní

Další
Kupte společně
Soumrak dne - Kazuo Ishiguro
Indigový svět - Simon Loyd
568 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Délka
7:27
Rozměry
8594169481579
Naše katalogové číslo
293573

Recenze

Jak se vám audiokniha líbila?

Čti víc
Kupte společně
Soumrak dne - Kazuo Ishiguro
Indigový svět - Simon Loyd
568 Kč

„Čteš-li knihu napoprvé, poznáš nového přítele, čteš-li ji podruhé, potkáš starého. “

Čínské přísloví