Der Junge, der Träume schenkte - Luca Di Fulvio
Der Junge, der Träume schenkte
346 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
346 Kč

Běžná cena Běžně 364 Kč

Ušetříte 5 %

Dodání může trvat více než tři týdny

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

New York, 1909. Aus einem transatlantischen Frachter steigt eine junge Frau mit ihrem Sohn Natale. Sie kommen aus dem tiefsten Süden Italiens - mit dem Traum von einem besseren Leben in Amerika. Doch in der von Armut, Elend und Kriminalität gezeichneten Lower East Side gelten die gnadenlosen Gesetze der Gangs. Nur wer über ausreichend Robustheit und Durchsetzungskraft verfügt, kann sich hier behaupten. So wie der junge Natale, dem überdies ein besonderes Charisma zu eigen ist, mit dem er die Menschen zu verzaubern vermag.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Kniha brožovaná vazba, německý jazyk, Bastei Lübbe, 2011
-5 %
346 Kč

Dodání může trvat více než tři týdny

Kniha pevná vazba, český jazyk, Knižní klub, 2015
-5 %

Vyprodané

Další
Kupte společně
756 Kč
Ušetříte 40 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
781
Vazba
brožovaná vazba
Rozměr
125×187 mm
Hmotnost
573 g
ISBN
9783404160617
Rok vydání
2011
Naše katalogové číslo
282516
Jazyk
nemecký
Nakladatel
Bastei Lübbe

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,4 / 5

9 hodnocení

5
3
1
0
0

Já Ginny
4.3.2016
Knihu jsem si vyžádala jako vánoční dárek a hrozně moc jsem se na ní těšila. A stejně tak, jak jsem se na ní dlouho těšila, tak jsem jí dlouho četla. Hned na první stránce jsem pocítila vzrušení z každého slova, které mě nutilo číst a číst a číst…a nakonec, po třech kapitolách jsem se ke čtení musela nutit. Každá kapitola byla věnována jedné z hlavních postav, jinému časovému úseku v jejich životě a kolikrát jsem se ztratila s musela se zpět podívat, jaké rok se vlastně píše a o kom to vlastně je. Myslela jsem, že knihu odložím a ve výsledku jsem ráda, že jsem to neudělala. V půlce knihy nastal zlom a příběh mě znova vtáhl se stejnou intenzitou, jako když jsem poprvé knihu otevřela. Příběh Christmase je neuvěřitelný, jeho drzost a fantazie obdivuhodná. Autor si dal velkou práci s popisem vnitřních pocitů postav a to jim propůjčilo živost. Měla jsem pocit, jakoby každá z postav měla být součástí mého života. Jakoby opravdu existovali i mimo jim vyhrazeným místem na papíře. Poprvé mi nevadilo, že konečné osudy hrdinů byly dost předvídatelné a jen jsem doufala, že se nepletu. S odstupem pár dní od přečtení knihy mám ovšem pocit, že kniha je pěkným příkladem, že americký sen se může splnit, když člověk opravdu chce. Né, že bych to nikomu nepřála, ale přijde mi to lehce jako klišé. Vytknout knize musím i přílišné zaujetí erotickým popisem, který mi občas dost vadil a přemýšlela jsem, zda to tam opravdu musí být a myslím si, že trocha „osekání“ by tomu neuškodila.

Každopádně autor mě přesvědčil o svých kvalitách a velkým umu vyprávět příběhy s neuvěřitelným popisem. Skvělá kombinace, kterou u dnešních autorů ve většině případech postrádám. Už se těším na jeho další knihu, kterou mám v knihovně nachystánu. Dívka, která se dotkla nebe.
Čti víc
Miroslava Kočová
27.2.2016
Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.
Opravdu jsem nečekala, že kniha bude romantickou pohádkou o americkém snu, i když její konec byl vlastně jedním happy endem. Co mi v celé knize vadilo, byly dosti časté a na můj vkus vulgární popisy sexuálních scén, které zřejmě byly maličko nutné, neboť Christmasova matka pracovala jako prostitutka. Kvůli těmto popisům jsem knihu několikrát odkládala, abych se k ní zase přeci jen vrátila, neboť mě velmi zajímalo, zda ten americký sen bude mít skutečně šťastný konec.
Christmas – to je ale podivné jméno, že? Chlapec ho dostal spíše nedorozuměním, když coby miminko přicestoval se svou mladistvou matkou z Itálie do vysněné země . Vlivem jazykové bariéry a shonu bylo chlapcovo jméno zapsáno jinak a již mu zůstalo. Už jako malý chlapec si vymyslel gang Diamond Dogs, který ve skutečnosti neexistoval, ale rád tuto masku používal. Jednoho dne se svým kamarádem zachrání dívenku Ruth, která se stalo obětí brutálního Billa, který ji surově znásilní, krutě zmlátí a dokonce kvůli prstenu dívence uřízne prst. Christmas s kamarádem ji donesou do nemocnice. Dozvídá se, že Ruth je vnučkou bohatého židovského obchodníka . Christmas je Ruth okouzlen, později se několikrát setkají a vznikne mezi nimi krásné, dětské pouto, s tenkým náznakem hlubších citů. Jenže Ruthin dědeček umírá a od té doby už nic není jako dřív. Ruthina rodina se stěhuje a i když si Christmas i Ruth píší vzkazy, Ruthina matka dosáhne toho, že Christmas ztratí s Ruth kontakt a ona si celou dobu myslí, že na ní zapomněl. Christmas se v době dospívání dostane na špatnou cestu , na hranici skutečných a nemilosrdných gangů. Naštěstí pro něj si vše včas uvědomí, najde si práci v rádiu, kde ve sklepě pomáhá černošskému dobrákovi opravovat součástky. Chrismasovým snem bylo vyprávět v rádiu příběhy, už kvůli Ruth, aby jí pomohl zapomenout na ty zlé chvíle..Jednoho dne je vyslán do vyšších pater s opravenou součástkou a dostane se do nahrávacího studia. Christmas je jím fascinován a jednoho dne se tam tajně vrátí a zasedne k mikrofonu a začne povídat historky o svém smyšleném gangu. Netuší, že ho pozoruje a později i natáčí člověk z redakce. Ten jednoho dne, když dojde k tomu, že rádio nemůže odvysílat obvyklý pořad, bez souhlasů vedení do rádia pustí Christmasovo vyprávění. Je z toho velký malér a následuje výpověď.Jenže s pomocí obou přátel, černošského šikovného opraváře a muže z redakce se začíná plnit americký sen. Vytvoří ilegální rádio a začnou vysílat. Pořad je velmi oblíben , hlavně mezi chudými lidmi.
Ani Ruth se z děje neztrácí, s rodiči se odstěhuje daleko od svého původního bydliště, velice jí chybí dědeček, rodiče jsou pro ni spíše dva cizí lidé. Ruth myslí na Christmase, stále opatruje přívěšek, který jí daroval, velké rudé srdce. Ruth se nikdy nevyrovnala s onou hrůznou událostí, o Billovi se jí často zdá, nechce dospět a být ženou, což jí připomíná celou událost. Upadá do depresí a jednoho dne pod vlivem alkoholu a léků skočí v domě rodičů z okna. Naštěstí se jí nic vážného nestane a je umístěna do sanatoria. Tam se setkává se starou, laskavou paní. Od otce dostává fotoaparát , prostřednictvím něhož vidí svět jinak, fotí ostatní pacientky, hlavně svou laskavou spolubydlící. Ta požádá svého muže, aby Ruth pomohl, neboť vlastní fotoateliér. Její fotky ho zaujmou. Ruth, jejíž rodiče se dostali na mizinu, se rozhodne začít žít sama. Laskavý pán si je vezme pod svá ochranná křídla, Ruth začne pro něj pracovat a fotit. Její cit a umění se brzy stanou věcí veřejnou a ona fotí známé osobnosti, herce, politiky, svým, jakýmsi vážný stylem.
V ději je pokračováno i s hrůzným Billem , který se neštítí zabít své rodiče a pod falešnou identitou se dostává pryč od svého původního bydliště, jak jinak, než opět za použití brutální vraždy. Dostává se do pornografického průmyslu, který je v té době žádán a je i poptávka po ohavnostech, Bill pomocí své úchylky a násilí dostává roli ohavného násilníka . Je to zcela jiné, než je v tomto průmyslu zvykem a Bill vydělává ohromné peníze, aniž by ohrozil sám sebe, neboť se pohybuje v masce a jeho identita je tedy udržena v tajnosti.
Americký sen se dostává ke svému šťastnému konci, kdy se Ruth shledá s Christmasem, i když se zprvu zalekne té lásky a znovu ho opustí . Ale i své dřívější stíny Ruth dovede nakonec přejít a uvěří v to, že svět není jen zlý.
Christmas už nemusí pracovat v ilegálním rádiu, jeho hvězda stoupá a on si plní svůj sen.
Billa doženou jeho činy, vlivem užívání alkoholu a drog a snad i svědomí má časté halucinace a nakonec i umírá.
Čti víc

Čti víc
Kupte společně
756 Kč
Ušetříte 40 Kč

„Knihy jsou podobné domovu, do kterého se vracíme i za největší bouřky. “

Bernard Bolzano