Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Neviditelná zranění jsou příběhem dvou mladých lidí, do jejichž osudu krutě zasáhla válka. Rút je šestnáctiletá dívka, která je společně se svojí matkou zařazena do transportu a místo toho, aby chodila do tanečních a prožívala své první lásky, prožije rok života v Terezíně, kde se setkává s Ervínem, dvaadvacetiletým mladíkem a milovníkem žen. Zde se jejich osudy rozdělí a Rút prožívá další válečné útrapy. Po válce se oba setkávají, ale Ervín už je jiný. Jen on totiž zná své strašlivé tajemství…
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

-5 %

Vyprodané

E-knihy a audioknihy

E-kniha
EPUB
MOBI
169 Kč

Okamžitě ke stažení
Jak číst e-knihy?

Další
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
2483-4 hodiny čtení
Rok vydání
2016
Naše katalogové číslo
281326
Jazyk
čeština
Nakladatel
Moba
Kategorizace

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,0 / 5

2 hodnocení

1
0
1
0
0

Šárka Fofoňková
2.5.2016
Píše se rok 1941. Pro šestnáctiletou Rút je nepochopitelné, že její rodina musí nosit na oblečení našité žluté hvězdy. Nerozumí ani tomu, proč najednou nesmí chodit do školy, když patřila mezi nejlepší žáky, proč do obchodu mohou přijít jen v určitou hodinu. Cítí to jako velké ponížení a celý její mladičký človíček se vůči tomu bouří.
Koncem května roku 1942 odchází spolu s matkou do transportu a ocitají se v Terezíně. Nevědí, co je čeká, z jakého důvodu museli opustit svůj dům a odjet právě sem.
Terezín je pro ně však taková přestupní stanice, kde stráví zhruba dva roky. Rút pracuje, její matka je invalidní. V Terezíně se Rút seznámí s pohledným Ervínem, který krásně hraje na klavír. Později Rút a její matka opět nastupují do transportu a jejich konečnou stanicí je koncentrační tábor v Osvětimi. Obě jsou hned po příjezdu rozděleny a my dál prožíváme s Rút útrapy a děsy koncentračního tábora.

V druhém příběhu se blíže seznamujeme s Ervínem. Příběhu Ervína je v knize vyhrazen menší prostor než Rút, ale jeho příběh je také velmi silný. Ervín známý před válkou jako lev salonů, před kterým si žádná dívka nemohla být jistá, je po válce někdo úplně jiný. Nemusel ani prožít peklo osvětimského tábora jako Rút, přesto se s danou situací nedokáže vyrovnat. Jsou totiž věci, o kterých ví jen on sám, a které ho neskutečně trápí a znemožňují mu návrat do běžného života.

Neviditelná zranění jsou velmi poutavou knihou z období druhé světové války. Autorka ji napsala opravdu bravurně a citlivě, tak aby byl děj pro čtenáře stravitelný. I přes to musí tento příběh na každého čtenáře silně zapůsobit a rozdmýchat v něm vír emocí. My ten příběh jenom čteme a je nám z toho úzko, smutno, těžko na duši. Ale ti lidé si tím peklem museli projít. Museli prožít tolik ponížení, bolestí, že si to my nyní nemůžeme vůbec představit. Já asi nikdy nedokážu pochopit, kde se v nich brala ta vůle žít, přežít to peklo. To bych nejspíš nikdy nedokázala.

První kapitoly o Rút jsou psány ve třetí osobě, ale po transportu do Osvětimi pokračuje příběh ich-formou, což mu ještě přidává na autenticitě.

Neviditelná zranění je opravdu příznačný název. Člověk se nemusí, bohužel, pouze vyrovnávat s fyzickými šrámy a bolestmi, ale také s duševními, a to je někdy mnohem horší. Mohla bych pokračovat a psát dál, protože jsem plná myšlenek, dojmů a pocitů. Mnohem lepší však bude, když si knihu přečtete sami.

Knihu doporučuji opravdu všem, je to nádherný, silný příběh, který nenechá nikoho chladným.
Čti víc

Čti víc
Čti víc

„Knihy jsou podobné domovu, do kterého se vracíme i za největší bouřky. “

Bernard Bolzano