Knihy
E-knihy

Genetika

Druhé, aktualizované vydání

Novinka
Nakladatel
Masarykova univerzita, 2017

Druhé české vydání učebnice určené pro všechny stupně vysokoškolského studia přichází po osmi letech od vydání prvního. Během této doby se v genetice, která prožíva bouřlivý rozvoj, objevila celá řada nových a zásadních poznatků...

Čti víc

1 615 Kč

Běžná cena Běžně 1 900 Kč

Sleva 15%
platí do 18.12.2017
Stíháme do Vánoc
(PPL, Zásilkovna, Osobní odběr)

Posíláme do čtyř dní

Doporučené tituly a kolekce

1 615 Kč

Více o knize

Druhé české vydání učebnice určené pro všechny stupně vysokoškolského studia přichází po osmi letech od vydání prvního.
Během této doby se v genetice, která prožíva bouřlivý rozvoj, objevila celá řada nových a zásadních poznatků - a tato kniha je prezentuje.
Aktuální překlad vychází z již sedmého vydání americké publikace Principles of Genetics. Podle jejích autorů dílo za dobu své existence dospělo k vyzralému textu, jenž obsahuje jak nový materiál, tak zrevidovaný materiál starší, doplněný o nové poznatky.

Celkem 24 kapitol představuje průřez všemi oblastmi genetiky.
Čtenáři zde naleznou základní látku - klasickou genetiku, molekulární genetiku, genetiku kvantitativních znaků a genetiku populací - i témata pokročilejší úrovně, jako je genetika transponovatelných elementů, gentické řízení vývoje živočichů, genetická podstata rakoviny a evoluční genetika. Nové vydání přitom přináší aktuální poznatky z oblastí, které jsou v popředí současných vědeckých výzkumů, např. Projekt lidského genomu, repetitivní sekvence a geny v genomu člověka nebo dlouhé nekódujíci sekvence RNA.
Přidané pasáže se věnují také genomovému inženýrství, dědičnosti komplexních znaků (celogenomové asociační studie lidských nemocí) nebo molekulární struktuře chromozomů.
Čti víc
Kupte společně
Genetika - D. Peter Snustad, Michael J. Simmons
Obecná biologie - Vlastimila Chalupová-Karlovská
1 824 Kč
Ušetříte 296 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Masarykova univerzita
Rozměr
247×280 mm
ISBN
9788021086135
Naše katalogové číslo
276122
Hmotnost
2550 g
Rok vydání
2017

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

11 hodnocení

11
0
0
0
0

Mária Suchodovská
Mária Suchodovská
3.1.2015
Výborná
Knihu odporúčam všetkým, ktorí sa zaujímajú o genetiku a takisto o molekulárnu biológiu. Všetky javy sú v knihe vysvetlené na úrovni modelových organizmov (E.coli, Caenorhabditis elegans ....). Míľniky histórie sú zobrazené na špeciálne označených stranách + obsahuje aj priebeh vykonaného pokusu, ktorý viedol k získaniu výsledkov. Jednotlivé deje v organizmoch sú detailne vysvetlené a názorne zobrazené na obrázkoch pre lepšie pochopenie problematiky. Na konci knihy je register pojmov a ako bonus je na záver pridaný pokus J.G. Mendela s Hrachom siatym. Výhoda je hlavne v tom, že všetko je v jednej knihe a nevýhodou pre mňa bolo to, že tá kniha bola veľmi ťažká.
Čti víc
18.7.2014
Najlepšia kniha o genetike
Veľmi jednoducho vysvetľuje široké spektrum genetických a molekulárnobiologických javov. Odporúčam úplne všetkým. Škoda len, že nie je v slovenčine.
Čti víc
Ondrej kollár
31.12.2012
Názor čitateľa
odborná kniha erudované podanie vedomostí.
Čti víc
16.10.2012
Názor čtenáře
super kniha, přehledně zpracováno, hezky vysvtěleno.
Čti víc

Kupte společně
Genetika - D. Peter Snustad, Michael J. Simmons
Obecná biologie - Vlastimila Chalupová-Karlovská
1 824 Kč
Ušetříte 296 Kč