Knihy
E-knihy

Dopisy, které nikdo nečetl

Na skladě
6 hodin čtení
Nakladatel
Nakladatelství Fragment, 2017

Píše se rok 1943 a v nálety zničeném Londýně se setkávají dva mladí lidé: nešťastně vdaná Stella a pilot amerického letectva Dan. Ve dnech, kdy si nikdo není jistý tím, co bude zítra, se do sebe bezhlavě zamilují. Chvíle, kdy spolu mohou být...

Čti víc

351 Kč

Běžná cena Běžně 399 Kč

Ušetříte 12%
Stíháme do Vánoc

Na skladě, objednávejte ale rychle

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné od 29 Kč
  • více než 500 výdejních míst
  • soutěž o knihy na celý rok 2019

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Dva příběhy, dvě doby, čtyři mladí lidé a jediný dopis, který všechny spojuje.

Píše se rok 1943 a v nálety zničeném Londýně se setkávají dva mladí lidé: nešťastně vdaná Stella a pilot amerického letectva Dan. Ve dnech, kdy si nikdo není jistý tím, co bude zítra, se do sebe bezhlavě zamilují. Chvíle, kdy spolu mohou být šťastní, však trvají jen krátce. Dan odchází bojovat, ale slibuje, že se pro Stellu po válce vrátí. O sedmdesát let později vhazuje Dan do schránky poslední dopis. Jeden z mnoha, který Stelle poslal na adresu místa, kde spolu měli po válce začít žít, a na které mu nikdy neodpověděla. Otevírá ho však Jess, mladá dívka, která v opuštěném domě hledá úkryt před svým násilnickým přítelem. Když si přečte Danovy nádherné dopisy, rozhodne se, že se ho pokusí vyhledat a pomůže mu jeho ztracenou lásku najít…
Čti víc
Kupte společně
Dopisy, které nikdo nečetl - Iona Grey
Medová smrť - Hanni Münzer
541 Kč
Ušetříte 58 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
440
Hmotnost
660 g
Rok vydání
2017
Naše katalogové číslo
275714
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Nakladatelství Fragment
Rozměr
145×205 mm
ISBN
9788025332641
Věkové doporučení
17+

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

4 hodnocení

4
0
0
0
0

Kateřina Plickova
Kateřina Plickova
25.10.2017
Život v Anglii nebyl nikdy moc lehký a život ve válečné Anglii byl ještě horší. O to horší, když jste sirotek a berete si za muže odtažitého vikáře.

I tak může svitnout naděje, když se mezi rozvalinami zjeví jako anděl muž, který se stane mužem vašeho srdce.

Ale pořád je tu vikář a pořád je tu válka...

Posuňme se v čase kupředu. Stále Anglie. Přítomnost. Vše stále stojí za houby. Zvláště, když jste zpěvačka s pochybným angažmá a prcháte před svým násilnickým partnerem temnou ulicí. Schováte se ve vlhkém malém domku a shodou mnoha náhod naleznete dopisy. A začnete číst...

Obě časové osy se spojí a naděje zaplane ve všech srdcích.

Dopisy, které nikdo nečetl zaujmou nádhernou obálkou a zajímavým příběhem. Bez okolků přiznávám, že se jedná o sympaticky zabalený romantický příběh dvou párů, kterým osud příliš nepřál, ale dokáží si z toho nejhoršího vzít alespoň něco dobrého.

Dvě časové osy vyprávění čtenáře nezmatou, naopak. Stále jej nutí číst a číst a číst dokud všemu nepřijde na kloub a dokud se nedozví, jak to bylo a jak to bude. Dopisy příběh příjemně okořeňují a dávají mu auru skutečnosti.

Příběh Stelly a Dana i setkání Jess i Willa jsou v knize od sebe velice vzdálené a přece tak blízké. Láska kvete ve všech dobách a za všech okolností, pouze těžkosti na sebe berou různé tváře.

Je jen na lidech, zda vydrží a zachovají si čistý vzájemný cit nebo podlehnou zlu.

A já děkuji za tuto knihu, která se nebojí připustit tu první možnost.
Čti víc
Šárka Fofoňková
Šárka Fofoňková
14.10.2017
Kniha mě na první pohled zaujala překrásnou obálkou. Doufala jsem ve stejně úžasný obsah a nebyla jsem zklamaná. Autorčin příběh je silný, dojemný, plný lásky, ale i spousty negativních věcí, které se v životě objevují. Dějová linka z válečné doby mě zaujala o mnoho víc, než současná linka s Jess. Vztah mezi Stellou a Danem je tak krásně vylíčen, jejich city, vzájemná přitažlivost, síla. Postavy jsou perfektně vykreslené. A vzájemné dopisy nám citelně připomínají dobu, ve které oba žili.

Dějová linie ze současnosti pro mě nebyla až do určité chvíle tolik zajímavá. Pro samotný příběh a jeho rozuzlení je pochopitelně důležitá a nepostradatelná.

Knihu rozhodně doporučuji všem čtenářům, milujícím hluboké příběhy. Dopisy, které nikdo nečetl, jsou silným, dojemným příběhem dvou lidí, jejichž láska vzplanula tak silně, že oheň vydržel hořet celý dlouhý život, byť sálal na dálku. Jak já oběma hrdinům fandila a prožívala příběh v duchu s nimi. Úplně jsem v jednu chvíli záviděla Jess, která dopisy našla a pročítala.
Čti víc

Čti víc
Kupte společně
Dopisy, které nikdo nečetl - Iona Grey
Medová smrť - Hanni Münzer
541 Kč
Ušetříte 58 Kč

„Květiny a knihy jsou pro mnoho lidí právě tak nezbytné jako denní chléb. “

Honoré De Balzac