Všeobecná teória práva - Kolektiv
Všeobecná teória práva
371 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Knihy
E-knihy

Všeobecná teória práva

  • Kolektiv autorů
Nakladatel
Aleš Čeněk, 2017

Právní věda a právní praxe se neobejdou bez teoretické reflexe práva. Uchopení těchto otázek nejen v rozsahu každodenní právní zkušenosti, ale v jejich teoretickém zobecnění a se širšími filosofickými souvislostmi, představuje...

Čti víc

371 Kč

Běžná cena Běžně 390 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do 11 dní

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Právní věda a právní praxe se neobejdou bez teoretické reflexe práva. Uchopení těchto otázek nejen v rozsahu každodenní právní zkušenosti, ale v jejich teoretickém zobecnění a se širšími filosofickými souvislostmi, představuje vědecké poslání teorie práva jako obecné právní disciplíny. Ambicí autorů monografie, kteří se právně teoretickým otázkám dlouhodobě věnují, je zprostředkovat celou základní problematiku obecné teorie práva. Publikace poskytuje seznámení se základními právními pojmy a instituty, systémem práva a jeho jednotlivými skladebnými částmi, základními prameny práva a s výkladovými postupy interpretace práva. Vedle těchto právně dogmatických otázek se monografie zabývá jednotlivými formami realizace a aplikace práva v právních vztazích, otázkami tvorby práva a právní odpovědnosti. Neopomíjí ani širší problematiku právních kultur a právního a sociálního státu v podmínkách evropeizace a globalizace práva. Pro komplexnější pochopení právně teoretických témat práce věnuje pozornost také obecnějším právně teoretickým otázkám vztahujícím se zejména k ontologii a povaze práva, vybraným noetickým přístupům k právu a právní vědě a k metodologickým a axiologickým otázkám práva. Přehlednosti a srozumitelnosti publikace je přizpůsobena tematizace a řazení jednotlivých kapitol. Pro usnadnění pochopení pobírané problematiky je většina kapitol doplněna o praktické příklady probírané látky. Kniha je určena slovenským čtenářům, a proto jsou v praktických příkladech uváděny slovenské právní předpisy.
Čti víc
Kupte společně
Všeobecná teória práva - Kolektiv
Jan Žižka - Petr Čornej
1 006 Kč
Ušetříte 174 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
336
Jazyk
český
Nakladatelství
Aleš Čeněk
Rozměr
148×205 mm
ISBN
9788073806453
Naše katalogové číslo
275052
Hmotnost
428 g
Rok vydání
2017

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Čti víc
Kupte společně
Všeobecná teória práva - Kolektiv
Jan Žižka - Petr Čornej
1 006 Kč
Ušetříte 174 Kč

„Knihkupectví je jeden z mála důkazů, že lidé stále myslí.“

Jerry Seinfeld