Knihy
E-knihy

Čekání na Bojanglese

Plus, 2017
2-3 hodiny čtení
Nakladatel
Plus, 2017

„Otec mi vyprávěl, že než jsem se narodil, lovil mouchy, a lovil je harpunou.“ Tak začíná neuvěřitelné vyprávění o krajně neobvyklé rodině a jejím mazlíčkovi Mademoiselle Superfétatoire, což je exotický druh ptáka z čeledi jeřábovitých. V nepořádné...

Čti víc

237 Kč

Běžná cena Běžně 249 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do čtyř dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Dokud se tančí, ještě není tak zle – tragikomický román, který se stal literární senzací nejen ve Francii.

„Otec mi vyprávěl, že než jsem se narodil, lovil mouchy, a lovil je harpunou.“ Tak začíná neuvěřitelné vyprávění o krajně neobvyklé rodině a jejím mazlíčkovi Mademoiselle Superfétatoire, což je exotický druh ptáka z čeledi jeřábovitých. V nepořádné domácnosti se často pořádají večírky, při nichž se pijí litry vína a flambují humři, zatímco rodiče hlavního protagonisty tančí na melancholickou píseň Niny Simoneové, nazvanou Mr. Bojangles. Ta prostupuje celým románem, jenž jinak líčí velký a tragický milostný příběh. Pětatřicetiletý Olivier Bourdeaut napsal svou knihu během sedmi týdnů poté, co v životě „ve všem ostatním selhal“, jak sám prohlásil. Z debutového románu dyslektického spisovatele se ve Francii stala taková senzace, že se jeho čtenáři nahlas smějí a pláčou v pařížském metru.
Čti víc
Kupte společně
Čekání na Bojanglese - Olivier Bourdeaut
Diablov denník - Robert Wittman, David Kinney
730 Kč
Ušetříte 38 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
En attendant Bojangles
Rozměr
120×185 mm
ISBN
9788025906750
Věkové doporučení
15+
Počet stran
168
Hmotnost
240 g
Rok vydání
2017
Naše katalogové číslo
271862
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Plus

Co si myslíme my

Monika Zbínová
Publico manager & eknihy
25. května 2017

Keďže ide o novelu, napínavý a vypointovaný dej v knihe hľadať nebudeme. Predstavte si ju skôr javisko intenzívne osvetlené žiarou reflektorov, na ktorom sú len tri postavy – mama, otec a syn. Riešením všetkého je tanec, hudba, drinky, návštevy rovnako výnimočných priateľov či občasný odchod do letného sídla v Španielsku. Takýto extravagantný život ale nemôže trvať večne - no z toho vznikne príbeh lásky, aký dokáže vykúzliť iba literatúra.
Čakanie na Bojanglesa nie je kniha, ktorá by mala ambíciu dobývať topky v kníhkupectvách, nie je provokujúca, kontroverzná, ani sa nečíta ľahko ako jednohubka. Bude ale výborným čítaním pre tých, ktorí nejdú po komercii a v záplave rýchlokvasených hviezdičiek hľadajú netradičné perly.

Čti víc

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,2 / 5

6 hodnocení

2
3
1
0
0

Michaela Klisáková
Michaela Klisáková
22.9.2017
Milé! Začátek trochu jako Pěna dní, kdy čekáte, co ještě neskutečného se tam objeví, ale pak zjistíte, že to nejsou výmysly, ale jen hodně fantazijní realita, že se jen rozhodli žít naplno bez ohledu na okolí. Mohl by to být i roztomilý film ve stylu Amélie.
Čti víc
Magdaléna
1.8.2017

Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.

Na tuhle knížku jsem se hrozně těšila. Už jen proto, že by měla připomínat Pěnu dní, protože co je víc než Pěna dní? Nakonec jsem tak nadšená nebyla, ale o tom za chvíli.
Příběh je Pěně dní dost podobný, je tu stejný motiv nemocné ženy, vypointování příběhu je taktéž podobné. Matka, otec, syn a nespoutaný život plný večírků trvajících do rána v obrovském domě. Realita všedního života pro ně neexistuje, ale pak se všechno změní. Nemocná matka si i přes všechno ponechává svoji romanticky ztřeštěnou osobnost, která mě prostě bavila. Milující kreativní otec a manžel to všechno ještě podtrhuje a syn, který občas nechápe, co rodiče tropí, tomu nasazuje korunu. Všechny tři postavy tvoří báječný soulad, kterému říkám jedno velké ano.
Jenže. Pak přijde matčina nemoc a mně to najednou začalo připadat hrozně obyčejné. Žádný magický leknín v plicích, jen normální duševní porucha. Tahle knížka má strašně velký potenciál, který podle mě zůstal nevyužitý. Čekala jsem prostě víc surrealismu, víc bláznovství, víc snového podivna jako u Borise Viana. Krásná obálka to sice lehce zachraňuje, ale stejně si myslím, že se autor mohl mnohem víc rozšoupnout a pustit se na takové vlně hlouběji do moře.
Čti víc

Čti víc
Kupte společně
Čekání na Bojanglese - Olivier Bourdeaut
Diablov denník - Robert Wittman, David Kinney
730 Kč
Ušetříte 38 Kč

„Knihy mají své osudy a své životy. A hynou nezájmem čtenářů. Nikdo by nevyslovil pochybnosti o Odysseji, ale jen málokdo ji ještě čte.“

Miroslav Horníček