Knihy
E-knihy

Na volné noze

Podnikejte jako profesionálové

Okamžitý download
EPUB
MOBI
Nakladatel
Jan Melvil publishing, 2017
Edice
Pod povrchem

Podnikáte na sebe? Anebo s tím chcete teprve začít? Nechejte si poradit od nejpovolanějšího. Robert Vlach, známý podnikatel a konzultant vám ve své 760stránkové knize o podnikání nezávislých profesionálů na volné noze...

Čti víc

499 Kč

Běžná cena Běžně 699 Kč

Ušetříte 29%
Stíháme do Vánoc

Okamžitě ke stažení

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Podnikáte na sebe? Anebo s tím chcete teprve začít? Nechejte si poradit od nejpovolanějšího. Robert Vlach, známý podnikatel a konzultant vám ve své 760stránkové knize o podnikání nezávislých profesionálů na volné noze (tzv. freelancerů) poskytne přesně ty informace a zkušenosti, které potřebujete pro svůj úspěch a růst.

Kniha těží ze zkušeností stovek profesionálů z desítek oborů a nabízí osvědčené know-how pro podnikání na volné noze – základy pro prvopodnikatele, nejlepší praktiky a kariérní strategie, ale také pokročilé nástroje, které ocení i profíci s desetiletou praxí. Kniha tak pokrývá celé dlouhé období rozvoje podnikání, od zkusmých krůčků a začátečnických chyb, přes náročné první roky, až po plně zavedený osobní byznys postavený na odbornosti a dobrém jméně.

Nečekejte však žádný recept na rychlý úspěch. Robert Vlach je na volné noze dlouhých 17 let a jako zakladatel úspěšného portálu navolnenoze.cz vyslechl nespočet podnikatelských příběhů s dobrým i špatným koncem, z nichž mnohé uvádí jako příklady. Ukazuje klady i zápory podnikání a doporučuje bezpečné, pomalé strategie úspěchu pro lidi, kteří jdou se svým jménem poctivě na trh a chtějí se vyhnout chybám i slepým uličkám.


V knize se mimo jiné dozvíte

- V čem se práce na volné noze zásadně liší od všech jiných přístupů k podnikání.
- Proč je reputace to nejcennější, co profesionál má, jak o ni pečovat a jak ji neztratit.
- Jak důležitá je odbornost a které vlastnosti rozhodují o úspěšnosti freelancerů.
- Co by měl obsáhnout podnikatelský záměr, jak začít a dále rozvíjet kariérní strategii.
- Jak se vyhnout nejčastějším chybám, které dělají i zavedení odborníci s letitou praxí.
- Jak zvyšovat svou produktivitu pro lepší výdělek, spolupráci týmu i spokojenost klientů.
- Co očekávají klienti (i když to přímo neřeknou) a jak o ně pečovat, aby vás milovali.
- Jak nastavit a postupně zvyšovat cenu odborné práce a vyjednávat o zakázkách.
- Proč se v marketingu obejdete i bez placené reklamy a jak používat sítě, blog či web.
- Jak předcházet rizikům, výkyvům příjmu a proč potřebujete lepší finanční sebeřízení.

Tato kniha je pro vás, pokud:

- Jste na volné noze.
- Jako freelancer řešíte problémy, kterým nerozumí nikdo ve vašem okolí.
- Uvažujete o svém prvním podnikání či právě začínáte podnikat.
- Pracujete na volné noze již dlouho a chcete si osvojit nové dovednosti.
- Máte firmu, která stojí hlavně na vás a na vašem dobrém jméně.
- Přemýšlíte o své kariérní strategii, a kde budete za deset, dvacet let.
- Zvažujete odchod ze zaměstnání na volnou nohu a bojíte se riskovat.
- Studujete a nevíte, že freelancer je na tom obvykle lépe než brigádník.
- Děláte bokovky při zaměstnání či studiu a začíná to připomínat podnikání.
- Máte živnost, jednoho velkého klienta a touhu více se osamostatnit.
- Spolupracujete často s freelancery a chcete jim lépe rozumět.
- Zajímá vás podnikání na volné noze obecně, jako trend na trhu práce.
- Chcete pracovat odkudkoli a mít větší nezávislost, volnost, svobodu.
Čti víc
Kupte společně
Na volné noze - Robert Vlach
Hana - Alena Mornštajnová
688 Kč
Ušetříte 310 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
760
Nakladatelství
Jan Melvil publishing
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
269847
Rok vydání
2017

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,4 / 5

39 hodnocení

27
6
2
0
3

Petr Kundrat
před šesti dny
Výživné. Plné skvelych rad a tipu. Spousta odkazu ktere kdyz poctive vsechny zpracujete zpusobi, ze precist knihu je opravdu na dlouho takze se stane vasim partakem.
Čti víc
Veronika Gregusova
7.11.2017
Kultovní kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Vozila jsem ji s sebou vlakem, autem a metrem a cpala tuto "bichli" do malého batůžku nebo ji prostě nosila v ruce. Pro začínajícího freelancera je kniha skvost. Robert Vlach se v ní dělí o cenné know-how, které sám po celé roky střádal. Na rozdíl od mnohých knih nenabízí líbívá jednoduchá řešení, ale poukazuje na pravou stránku podnikání, které je o dřině, poctivosti a vytrvalosti.

Je vzácné číst knihu, která nabádá k používání selského rozumu a intuice a nenásleduje slepě dnešní kariérní trendy. Líbí se mi, že z knihy čiší pokora, skromnost a trpělivost a zároveň důraz na profesionalitu a asertivitu. Mnohé kapitoly člověka přivedou k zamyšlení a změní mu pohled na věc. Je to kniha, ke které se člověk během kariéry bude mnohokrát vracet.
Čti víc
BaraM
24.10.2017
Kniha Na volné noze: Podnikejte jako profesionálové mě zaujala, protože tuhle myšlenku už mám v hlavě dlouho, jen jsem se zatím neodvážila opustit "jistotu". Kniha je psaná skoro jako příběh, velmi čtivým a nenuceným způsobem autor poukazuje na jednotlivé kroky a praktické rady samotného podnikání. Uvádí své zkušenosti a odkrývá i ty méně oblíbené části podnikání- finanční problémy, rizika a podstaty neúspěchu. Kniha je obrovským přínosem a skvělou příručkou, která mi bude při ruce v mém zamýšleném podnikání, snad už brzy. moc děkuji a rozhodně doporučuji.
Čti víc
MartinaX.
21.10.2017
Kniha je velmi čtivá. Obsahuje spoustu tipů a nápadů pro začínající podnikatele, ale řekla bych, že i soukromníkům se zkušenostmi dává mnoho zajímavých podnětů. Mě osobně zaujala kapitola o tvorbě ceny, hospodaření s časem a komunikaci. Kladně hodnotím i bohaté odkazování na literaturu rozšiřující dílčí témata.
Některé kapitoly mi přišly zbytečně obšírné, např. úvod, kde se donekonečna rozebírá, kdo je a kdo není freelancer, a to dokonce i v grafovém a tabulkovém zpracování. Uvítala bych i něco jako právní informační základ pro situaci, kdy opravdu začínám (i když chápu, že se tyto věci dost mění). Konstatování "zajděte si k účetní" mě příliš neobohatilo.
Čti víc
Honza
20.10.2017
Kniha je vhodná nejen pro začínající freelancery a podnikatele nebo ty, kteří o podnikání uvažují. Témata knihy jsou dopodrobna rozebrána a jen dokazují, že autor si vším sám prošel. případě, že se toužíte seznámit se všemi fakty obživy způsobem "Na volné noze" doporučuji této knize věnovat svůj čas, rozhodně se nebude jednat o jeho ztrátu.
Čti víc
WolfLake
20.10.2017

Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.

Tento "kurz-dialog" s knižním kurzem freelancingu je prima jako další vyšší resp. podrobnější úroveň knihy Milionový rodič. Jde o rozšíření vedle běžné a nauky o podniku, marketingu, je to něco jako pohled zevnitř ven, narozdíl od běžného univerzitního pohledu zvenku dovnitř.
Čti víc
Lenka J.
19.10.2017
Kniha je pro všechny kteří se zajímají o podníkání ať už začátečníky či podnikatele. Je opravdu velmi obsáhlá,velmi čtivá.Za každou kapitolou je shrnuté vše podstatné co by si měl z dané kapitoly člověk pamatovat,je tak skvěle přehledná a člověk nemusí danou věc v kapitole hledat znovu. Je super,že autor vychází z vlastních poznatků a zkušeností a také že je z českého prostředí.Líbí se mi i tipy na weby,knihy a osobnosti,které se vyplatí zhlédnout.Díky obsáhlosti knihy si člověk vytvoří,jasnou představu o tom,co podnikání opravdu obnáší!
Čti víc
Deninkaa
18.10.2017
Když jsem vyhrála testování na tuto knihu,tak jsem se moc těšila až mi dojde domů a budu moct začít číst. Hned po rozbalení mě nadchla titulní strana,která je pestrá a přitažlivá. Jsem asi v polovině knihy a musím říct,že informace jsou užitečné a velmi dobře vysvětleny.
Čti víc
zena11
18.10.2017
Celý život jsem podnikala a chtěla si tihle knížku přečíst,jelikož jsem o ni hodně četla na internetu Knížka mě oslovila na první pohled. V knížce je vše polopatě vysvětleno,což oceňuji. Je celkově dobře napsána a já bych ji doporučila všem,kteří chcou a nebo už podnikaji
Čti víc
Blanka
17.10.2017
Velmi zajímavá a velmi dobře propracovaná knížka pro oblast osobního rozvoje a podnikatelské prostředí.
Kniha obsahuje návody s množstvím konkrétních příkladů, příběhů…
Líbí se mi, že předává cenné informace k podnikání. Rady, tipy i doporučení pro podnikatele na volné noze na základě odborných zkušeností. Během čtení nutí přemýšlet o podnikání z různých úhlů, zároveň si dělat poznámky a realizovat nové inspirace, které během čtení přicházejí na mysl.
Čti víc

Robert Vlach (* 1978) působí jako podnikatel a podnikatelský poradce se zkušenostmi z desítek projektů a z více než 300 poradenských případů. Od roku 2005 se v Česku jako vůbec první publicista, konzultant a lektor věnuje systematické podpoře a popularizaci podnikání na volné noze prostřednictvím internetového portálu navolnenoze.cz. Je držitelem prestižního ocenění Živnostník roku Moravskoslezského kraje a zakladatelem 1. evropského think-tanku pro nezávislé profesionály.

Čti víc

Jan Melvil Publishing je nakladatelství literatury osobního rozvoje. Přinášíme svým čtenářům důležitá témata, která se mnohdy teprve klubou na povrch a jejichž včasná znalost ovlivní váš úspěch v budoucnosti.

Čti víc
Kupte společně
Na volné noze - Robert Vlach
Hana - Alena Mornštajnová
688 Kč
Ušetříte 310 Kč