Obsahy a rozbory děl - Kolektiv autorů
Obsahy a rozbory děl
188 Kč
Knihy
E-knihy

Obsahy a rozbory děl

  • Kolektiv autorů
VYUKA.CZ, 2017
Nakladatel
VYUKA.CZ, 2017

Ve 2. vydání této publikace byly aktualizovány zejména kapitoly 19, 20 a 21, které zahrnují období české a světové literatury od konce 2. světové války do současnosti...

Čti víc

188 Kč

Posíláme do tří dní

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Ve 2. vydání této publikace byly aktualizovány zejména kapitoly 19, 20 a 21, které zahrnují období české a světové literatury od konce 2. světové války do současnosti.
OBSAHY A ROZBORY DĚL jsou shodně s učebnicí LITERATURA – přehled SŠ učiva rozdělena do 21 tematických okruhů (vyjma kapitoly Základy literární teorie, zařazené pouze v učebnici literatury), které chronologicky mapují vývoj světové a české literatury od jejích počátků až po současnost. Kniha se v žádném případě nesnaží nahradit vlastní četbu, která je při studiu literatury nezbytná. Snahou autorů bylo předložit čtenáři takovou knihu, která mu poskytne základní údaje o autorovi a jeho tvorbě, ale zejména mu ukáže, jak lze s literárním dílem při jeho čtení a analýze pracovat. V centru pozornosti proto stojí jednotlivé aspekty, které jako celek dílo vytvářejí a podílejí se na jeho originalitě, ale i ty, které charakteristicky reprezentují autorovu tvorbu (či dané období, literární směr apod.). Pro oživení a názornost je vždy zařazena krátká ukázka. Další přínosnou věcí předkládané učebnice je citát známé osobnosti, zpravidla literárního kritika či spisovatele.
Ke zopakování učiva českého jazyka a literatury v průběhu studia i před maturitní zkouškou vycházejí v edici MATURITA dále publikace LITERATURA – přehled středoškolského učiva, LITERATURA – testové úlohy, ČESKÝ JAZYK – přehled středoškolského učiva, ČESKÝ JAZYK – testové úlohy a čtyři díly ČÍTANEK.
Čti víc
Kupte společně
Obsahy a rozbory děl - Kolektiv autorů
Literatura - Taťána Polášková, Dagmar Milotová, Zuzana Dvořáková
376 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
255
Hmotnost
420 g
Rok vydání
2017
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
VYUKA.CZ
Rozměr
165×235 mm
ISBN
9788086873152
Naše katalogové číslo
269841

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Čti víc
Kupte společně
Obsahy a rozbory děl - Kolektiv autorů
Literatura - Taťána Polášková, Dagmar Milotová, Zuzana Dvořáková
376 Kč

„Tak jako nemáš jíst jen pro chuť, tak nesmíš číst jen pro zábavu.“

John Ruskin