Knihy
E-knihy

Další formáty

179 Kč

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

"Turecké nebezpečí a vývoj v Nizozemí patřily na počátku 17. století k nejdůležitějším událostem své doby, avšak pouze do okamžiku, kdy čeští protestantští stavové provedli roku 1618 defenestraci. Tato pražská demonstrativní reakce na snahu Habsburků o absolutismus, centralismus a rekatolizaci uvolnila mohutnou lavinu nahromaděných problémů v celé Evropě.
Tehdy začala třicetiletá válka – strastiplný konflikt, o kterém již bylo tolik napsáno. Na pozadí celoevropské válečné vřavy se odehrávalo velké množství dramatických událostí. Třicet let bitev, sporů, diplomatických jednání, intrik, porážek a vítězství si vybralo svoji daň. Každodenní boj o přežití zákonitě poznamenal smýšlení všech lidí v první polovině 17. století. V průběhu popisovaných let se transformoval jejich postoj ve společenském, politickém, ekonomickém, kulturním a v neposlední řadě také vojenském ohledu. Třicetiletá válka změnila Evropu.
Spletité události dějin třicetileté války se pro zjednodušení dělí na českou, falckou, dánskou, švédskou a francouzsko–švédskou fázi. S jejím krutým průběhem, velkými postavami neustále se přelévajících válečných střetnutí, nadějemi a s osudy českých, moravských a slezských emigrantů nás seznamuje nově pojaté barvité líčení neuskutečněného snu o odplatě"
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

-5%
341 Kč

Posíláme do šesti dní

E-knihy a audioknihy

E-kniha
PDF
EPUB
MOBI
179 Kč

Okamžitě ke stažení

Další
Kupte společně
Sen o odplatě - Radek Fukala
Scandalous: Šokující láska - L.J. Shen
378 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
392
Nakladatelství
Epocha
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
265072
Rok vydání
2016

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

5,0 / 5

1 hodnocení

1
0
0
0
0

Richard Zamec
19.1.2019
S dôrazom na krajiny Koruny Českej
Veľmi poučná a čítavá kniha o "tridsaťročke" s užším zameraním na "domáce dianie" v Českom kráľovstve, širší, celoeurópsky obraz udalostí skoro úplne chýba. Bonusom sú výborné sondy do dôležitých osobností vojny. Vhodné najmä pre ľudí, ktorí sa v tematike ešte len potrebujú zorientovať. Čti víc

Čti víc
Kupte společně
Sen o odplatě - Radek Fukala
Scandalous: Šokující láska - L.J. Shen
378 Kč

„Kniha má schopnost dokazovat mi o člověku to, co nevidím, co o něm nevím.“

Maxim Gorkij