Knihy
E-knihy
Bídníci - Victor Hugo

Bídníci

Radioservis, 2016
MP3 ke stažení
Nakladatel
Radioservis, 2016

Jak spravedlivý je svět, v němž o celém tvém životě rozhodne krádež jednoho bochníku chleba? Radoslav Brzobohatý jako Jean Valjean v rozhlasové dramatizaci úspěšného románu Victora Huga.

Čti víc

249 Kč

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o audioknize

Jak spravedlivý je svět, v němž o celém tvém životě rozhodne krádež jednoho bochníku chleba? Radoslav Brzobohatý jako Jean Valjean v rozhlasové dramatizaci úspěšného románu Victora Huga.Román Les Misérables napsal a v roce 1862 nechal vydat Victor Hugo. V českém překladu se zcela zažil název Bídníci, byť k tématu knihy by se spíše hodil pozdější překlad Marie Majerové, která hlavní hrdiny nazvala Ubožáky. Zaslouží si totiž spíše naši lítost než opovržení: navzdory veškeré své snaze a lidským kvalitám totiž v jejich světě není možné odčinit jediný hřích mládí. Hlavní postavou ve spleti figur a figurek Hugova dodnes známého románu je trestanec Jean Valjean, původně klestič stromu. Ten se z nouze vloupá do domu, aby ukradl bochník chleba. Je chycen a zavřen na pět let na galeje. Tím je na celý život ocejchován, svůj trest si navíc prodlouží neustálými pokusy o útěk. Když je konečně propuštěn, má již své nejlepší roky dávno za sebou a výsledkem justiční „převýchovy“ je zhrublý a drsný muž, kterého změní až setkání s biskupem Myrielem, který mu bez podmínek a vřele nabídne pohostinství a neudá jej ani v okamžiku, kdy mu Valjean ukradne stříbrné příbory. Bývalý trestanec se pod vlivem této příhody rozhodne žít lepší život – rameno spravedlnosti je však nelítostné a na nic se neohlíží. Ať žije Valjean sebectnostněji, stále má v patách komisaře Javerta…Rozhlasová dramatizace jednoho z nejslavnějších románu 19. století vznikla v Českém rozhlase v roce 1993. Režisér Jiří Horčička, dramatizátor Jan Strejček a dramaturg Hynek Pekárek vykládají Hugův román především jako velkou společenskou fresku, děj otevírají až okamžikem setkání Valjeana s biskupem a ve více než čtyřech hodinách nahrávky zprostředkují hluboký zážitek.Z hereckého obsazení zaujme nejvíce Radoslav Brzobohatý coby Jean Valjean. Jeho osobitý chlapský hlas tu zažívá několik typových přerodů od hrubozrnného a primitivního hlasu trestancova až do gentlemanského tónu starosty Madelaina, kterým se stane. Jeho hlavního protivníka Javerta představuje další z nezaměnitelných hlasů Eduard Cupák, z jehož nekompromisnosti až mrazí.Nahrávka z archivu Českého rozhlasu tak může připomenout nejen významný historický román, ale také plejádu herců a tvůrců rozhlasové historie.Přemysl Hnilička
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Kniha anglický jazyk, Pearson, 2008, brožovaná vazba
Na skladě
-5%
219 Kč

Na skladě, objednávejte ale rychle

Kniha anglický jazyk, Pearson, 2012, brožovaná vazba
-5%
240 Kč

Posíláme do šesti dní

Kniha český jazyk, Nakladatelství Fragment, 2011, pevná vazba

Vyprodané

Kniha český jazyk, Omega, 2014, pevná vazba s přebalem

Vyprodané

Kniha anglický jazyk, Penguin Books, 2007, brožovaná vazba

Vyprodané

E-knihy a audioknihy

Audiokniha (ke stažení) český jazyk, Radioservis, 2016
MP3 ke stažení
249 Kč

Okamžitě ke stažení

Audiokniha (CD) český jazyk, Radioservis, 2015, CD obal
MP3 na CD
-5%
237 Kč

Posíláme do šesti dní

Další
Kupte společně
Bídníci - Victor Hugo
Expresní zásilka - Robert Fabian
428 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Délka
4:04
Rozměry
8590236075429
Naše katalogové číslo
256673

Recenze

Jak se vám audiokniha líbila?

Čti víc
Kupte společně
Bídníci - Victor Hugo
Expresní zásilka - Robert Fabian
428 Kč

„Postavy románu jsou mé vlastní možnosti, které se neuskutečnily. “

Ladislav Klíma