Knihy
E-knihy
Skála - Peter May

Skála

Peter May

Peter May je skotský spisovatel, novinář a scenárista. Dříve pracoval jako redaktor večerních pořadů a postupně se stal jedním z nejúspěšnějších britských scenáristů. Nyní se věnuje především psaní románů. Žije ve Francii. May se proslavil zejména svou sérií čínských thrillerů, které jsou...

OneHotBook, 2016
MP3 ke stažení
Nakladatel
OneHotBook, 2016
Interpret

Skála je detektivní román vzácné síly a představivosti. Je možno ho zařadit do kategorie tzv. literary crime, tedy krimi psané kvalitním literárním stylem (úspěšné díky autorům jako Larsson, Mankell a dalším), který ještě více vyn

Čti víc

299 Kč

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o audioknize

Ostrov Lewis je nejodlehlejší místo ve Skotsku, drsné, ale krásné. Odehrála se zde vražda připomínající podobné zabití v Edinburghu, které vyšetřuje policejní detektiv Fin Macleod. Ten je na ostrov vyslán pomoci s objasněním případu. Je to pro něho zároveň cesta domů a do minulosti, na místo, kde se narodil a prožil své mládí. Setkává se s dávnými kamarády, se svojí první láskou a s mnoha dalšími. Většina z nich ho však nevítá s otevřenou náručí. Fin netuší, že klíč k případu by mohl odemknout i dveře, za nimiž je ukryto tajemství, jež se bezprostředně týká jeho samého. Jakou roli v případu hraje Finova dávná účast při tradiční výpravě na lov terejů hnízdících na nepřístupné nebezpečné skále An Sgeir? Povede tragédie, jež se tam tehdy odehrála, i po všech těch letech k další oběti?

Skála je detektivní román vzácné síly a představivosti. Je možno ho zařadit do kategorie tzv. literary crime, tedy krimi psané kvalitním literárním stylem (úspěšné díky autorům jako Larsson, Mankell a dalším), který ještě více vynikne v bravurním podání Jiřího Dvořáka.

Mrazivá atmosféra ve strhujícím románu... Působivé čtení.
The Times (UK)

Domníváte se, že už jste viděli a četli vše, ale vtom přijde Peter May s románem Skála a připomene vám, že pojmy jako „jedinečný“ a „mimořádný“ stále patří do slovníku detektivních románů. Velký příběh, a navíc něco, co jste pravděpodobně ještě nečetli.
The Big Thrill

Thriller temný a děsivý jako bouřlivé skotské moře za zimní noci.
The Daily Record

Peter May získal za knihu Skála řadu mezinárodních ocenění, včetně jedné z nejvýznamnějších francouzkých čtenářských cen Cezam Prix Litteraire (2011).
Čti víc
Kupte společně
Skála - Peter May
Americký blues - Ondřej Hejma
498 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Délka
13:30
Rozměry
9788072947072
Naše katalogové číslo
255266

Recenze

Jak se vám audiokniha líbila?

4,5 / 5

40 hodnocení

1
0
1
0
0

Martin Trnka
30.3.2016
Dobrá audiokniha, ale...
Čo sa týka nahovorenia nemám čo vytknúť, tu hodnotím 5*. Aj kniha nie je zlá, ale podľa mňa je zle vyvážený dej. Autor sa venuje aktuálnemu deju, teda vyšetrovaniu asi tak maximálne 35 percent a zvyšných 65 percent sú návraty do minulosti. Ak sa tým pripravoval na ďalšie knihy ktoré nasledujú, tak by sa dalo nad tým prižmúriť oko, ale ak nie, tak to dosť ubralo na kvalite deja. Knihu aj napriek spomínanej kritike odporúčam :)
Čti víc
Petr Čapek
10.5.2014
Názor zákazníka
Autor si pro čtenáře připravil dvě dějové linie, které se v závěru střetnou a dávají tak celkový pohled na události, které se v knize staly. První dějovou linií je samotné Finovo pátrání po vrahovi místního násilníka a hrubiána Angela. Zde se může zdát, že dostáváme stokrát omílané klišé, které najdeme skoro v každé detektivce. To pravé kouzlo ovšem nastává ve chvíli kdy se přenášíme do minulosti a prožíváme spolu s Finem jeho dětství na ostrově Lewis. Zde se naplno projevuje Mayovo vypravěčské nadání.

BlackhouseCoverPrávě díky těmto pasážím tak čtenáři pronikají naplno do jedinečné atmosféry tohoto drsného ostrova. Postupně tak dostáváme díky své fantasii ucelený obrázek nehostinnosti krajiny i charakterů místních obyvatel. Bez použití retrospektivní složky by byla Skála jen další průměrnou detektivkou, kterých je na trhu nepočítaně. Ovšem tento vyvážený mix, ve spojení s autorovým nadáním naprosto pohltit čtenáře atmosférou knihy, získává Skála neopakovatelné kouzlo a punc působivosti, která je mu tak často přisuzována.

Jediným větším záporem této knihy může být složitá výslovnost jmen a místních názvů, které se v knize vyskytují. Přeci jen se s gaelštinou většina čtenářů potkává poprvé, a tak mohou některá slova v tomto jazyce dělat opravdu problém. Zde ovšem přichází na scénu stejnojmenná audiokniha z vydavatelství OneHotBook, kterou namluvil Jiří Dvořák. Jeho zastřený a hluboký hlas dodává příběhu na působivosti, nehledě na to, že se posluchači nemusí zlobit s krkolomnými jmény a názvy v gaelštině. Díky tomu si tak mohou naplno vychutnat jedinečný příběh, který je v podání Jiřího Dvořáka právoplatně řazen mezi nejlepší kousky, které na audioknižním poli nalezneme.

Po přečtení popřípadě doposlechnutí knihy, se stane ptačí motiv na obálce působivějším a hrozivějším než mohl zpočátku působit. Navíc obálka skvěle koresponduje s celkovou ponurou a bezútěšnou atmosférou knihy. V současné době finišují práce na druhém díle Muž z ostrova Lewis, který by mělo vydavatelství OneHotBook přinést v nejbližších dnech. Navíc i druhý díl načetl Jiří Dvořák, takže skvělý čtenářský zážitek je zaručen.
Čti víc

Čti víc
Kupte společně
Skála - Peter May
Americký blues - Ondřej Hejma
498 Kč

„Knihy jsou mrtvým materiálem, dokud v nás neožijí.“

Jiří Mahen