Knihy
E-knihy

Komiksová Kytice

Nakladatel
Transmedialist, 2016

Karel Jaromír Erben by v letošním roce oslavil 205. narozeniny. I na tuto počest proto vzniklo v rukou dvanácti českých ilustrátorů unikátní komiksové zpracování jeho nejslavnějšího díla - Kytice. Pod Komiksovou Kyticí, která vychází...

Čti víc

569 Kč

Běžná cena Běžně 599 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do šesti dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Karel Jaromír Erben by v letošním roce oslavil 205. narozeniny. I na tuto počest proto vzniklo v rukou dvanácti českých ilustrátorů unikátní komiksové zpracování jeho nejslavnějšího díla a jeho jediné básnické sbírky - Kytice. Pod Komiksovou Kyticí, která vychází v edici Český Grimm, jsou podepsáni přední čeští ilustrátoři: legenda pražského graffiti, Delarock, oceňovaná knižní ilustrátorka Kateřina Bažantová či Vladimír Strejček ze studia DRAWetc. a mnoho dalších.
———-
Ohlasy z médií:
"Druhý pokus o netradiční zpracování literární klasiky vytvořilo grafické studio DRAWetc z Prahy, které na vydání knihy sehnalo peníze díky online sbírce, kde vybrali 346 tisíc korun. Knihu jako svůj první titul vydalo nakladatelství Transmedialist. Každá balada má svůj specifický styl a je zasazena do jiného dobového kontextu. První a poslední baladu ilustroval výtvarník a scenárista vystupující pod pseudonymem Delarock."
Z hodnocení Lidových novin
Čti víc
Kupte společně
Komiksová Kytice - Karel Jaromír Erben
Černá nevěsta - Karel Jaromír Erben a kolektiv
948 Kč
Ušetříte 50 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
314
Hmotnost
1320 g
Rok vydání
2016
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Transmedialist
Rozměr
210×250 mm
ISBN
9788090657809
Naše katalogové číslo
253379

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

7 hodnocení

7
0
0
0
0

Lenka H.
16.12.2017
Úžasné zpracování literární klasiky, hrozně mě baví, a to vyloženě nejsem komiksový nadšenec :) Každá část je ztvárněná jiným stylem a je zde jak samotná báseň bez obrázků, tak komiksové zpracování. Já si nejdřív četla samotnou báseň, abych si ji oživila a líp pak mohla vnímat ten komiks. Ale určitě si každý najde svůj styl čtení.
Čti víc
Petra Procházková
Petra Procházková
15.11.2016
Dneska mi přišla a nemůžu přestat s prohlížením.

Naposledy jsem měla podobný pocit u knížky P.S od Ani Geislerové, když jsem si prohlížela ilustrace v ní.

Tím, že každá z balad je ilustrovaná jiným autorem, se stává tato knížka sběratelským unikátem, který musíte mít doma. Asi ho nebudete ukazovat dětem, ale sami si v něm budete tajně číst po tmě s baterkou...

Když jsme četli Kytici ve škole a babička nás už ve školkovém věku učila Vodníka, nikdy jsme si ty příběhy nepředstavovali v té děsivé kráse, jakou má v sobě tato kniha. Řekla bych, že ani ten film nemá to hororové kouzlo, které má tato knížka. Takže pokud se rádi bojíte, milujete komiksové kresby, nebo jen chcete mít doma něco unikátního, musíte Komiksovou kytici mít :-) Díky kvalitnímu provedení na křídovém papíře je to i celkem luxusní dárek pro náročné přátele, jen desky mohly být vázané... ;)
Čti víc

Český historik, právník, archivář, spisovatel, básník, překladatel a sběratel českých lidových písní a pohádek; představitel literárního romantismu. Erben je znám především jako sběratel lidové poezie. Ve smyslu názorů bratří Grimmů, s kterými se znal, hledal v ústní lidové slovesnosti odraz starých mýtů (slovanských, na rozdíl od Grimmů, kteří hledali germánské, jež lidové podání a tradice během věků přetvořily a často zakryly. Výsledkem Erbenovy sběratelské činnosti byly tři svazky Písní národních v Čechách (1842–1845), jejich přepracované a rozšířené vydání vyšlo roku 1864 s titulem Prostonárodní české písně a říkadla. Nejvíce však Erben proslul sbírkou Kytice z pověstí národních (1853), (zkráceně jen Kytice), která vyšla podruhé roku 1861, a to v rozšířené verzi (s oddílem příležitostných písní) s názvem Kytice z básní K. J. Erbena. Jádrem této sbírky je dvanáct (později vyšla i 13. balada – Lilie) básní oddílu Pověsti národní, jimž předchází úvodní báseň Kytice.

Čti víc

Transmedialist byl založen v srpnu 2016, jako nezávislé nakladatelství a transmediální produkční společnost. Specializujeme se na vývoj projektů v kontextu transmediální narace.

Čti víc
Kupte společně
Komiksová Kytice - Karel Jaromír Erben
Černá nevěsta - Karel Jaromír Erben a kolektiv
948 Kč
Ušetříte 50 Kč

„Knihy nás mění, polepšují a vylepšují, pokud jsme polepšení schopni a pokud o ně stojíme.“

Miroslav Horníček