Edvard Beneš - Antoine Marés
Edvard Beneš
398 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma

Edvard Beneš

Drama mezii Hitlerem a Stalinem

Na skladě
5 hodin čtení
Nakladatel
Argo, 2016

Další formáty

Přečtená
279 Kč

Druhý český prezident Edvard Beneš je českou společností počátku 21. století nazírán rozporuplně. Na jedné straně je vnímám jako pokračovatel představ T. G. Masaryka, jeho politiky československého státu jako středu Evropy mezi Výc

Čti víc

Další formáty

398 Kč

Na skladě, objednávejte ale rychle

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Druhý český prezident Edvard Beneš je českou společností počátku 21. století nazírán rozporuplně. Na jedné straně je vnímám jako pokračovatel představ T. G. Masaryka, jeho politiky československého státu jako středu Evropy mezi Východem a Západem, na druhé straně však v posledních letech převažuje jeho negativní hodnocení za jeho kontroverzní kroky spojené s Mnichovem roku 1938, s postoji za druhé světové války, především v jeho otevření cesty pro nerovnou spolupráci se SSSR, jež ve svým důsledcích vedla k omezení demokracie, a v neposlední řadě s Benešovým přístupem k řešení únorové krize roku 1948.

V českém povědomí tak Edvard Beneš vystupuje jako evropský politik, jenž svými postoji otvíral ČSR nové politické obzory. Spolu s tím se ale stále více objevují názory, že v klíčových okamžicích zklamal a že jeho činy vedly k erozi demokracie v letech 1938–1948. Všechny tyto otázky na pozadí evropské i domácí politiky zkoumá přední francouzský bohemista Antoine Mares. Ve své knize zvolil příkladný biografický přístup, jenž odhaluje Edvarda Beneše nejen jako praktického politika, ale i jako sociologicky uvažujícího teoretika. Předností Maresovy knihy je odstup, který jako francouzský historik vůči československému prezidentovi uplatňuje, nadhled nad nacionálně pojímanými problémy. Kontroverze soudobé české historiografie jsou mu cizí. Na místo schémat nabízí svébytný pohled, ukotvený v dobových pramenech, jenž mu ve svém důsledku umožnil sepsat vskutku originální biografii druhého československého prezidenta.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Přečtené knihy

Přečtená, jako nová
Na skladě
-30 %
279 Kč

Na skladě, objednávejte ale rychle

Knihy

Kniha
Na skladě
398 Kč

Na skladě, objednávejte ale rychle

Další
Kupte společně
673 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
3725 hodin čtení
Vazba
pevná vazba
Rozměr
170×240 mm
Hmotnost
807 g
ISBN
9788025718957
Rok vydání
2016
Naše katalogové číslo
252129
Téma
politické strany
Jazyk
čeština
Nakladatel
Argo

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
673 Kč

„Literatura je literaturou, když ji člověk jistí svým životem.“

Eda Kriseová