Knihy
E-knihy

Superprognózy

Umění a věda předpovídání budoucnosti

Okamžitý download
EPUB
MOBI
Nakladatel
Jan Melvil publishing, 2016

Z lepšího nahlížení do budoucnosti by měl prospěch každý, ať už jde o nákup akcií, sestavování politických opatření, uvádění nového produktu na trh, nebo jen plánování jídelníčku na týden dopředu. Lidé však obecně...

Čti víc

269 Kč

Běžná cena Běžně 399 Kč

Ušetříte 33%

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Bestseller podle New York Times.

Best Book of 2015 podle The Economist.


Z lepšího nahlížení do budoucnosti by měl prospěch každý, ať už jde o nákup akcií, sestavování politických opatření, uvádění nového produktu na trh, nebo jen plánování jídelníčku na týden dopředu. Lidé však obecně předpovídají budoucnost velice špatně.

Kniha Superprognózy od jednoho z nejuznávanějších sociologů na světě je průlomovým dílem pojednávajícím o návycích mysli, které vedou k nejlepším prognózám. Profesor Philip Tetlock dokázal, že dokonce i prognózy odborníků jsou jen o málo přesnější než náhodné odhady. Jeho studie však vedla k dalšímu důležitému zjištění: někteří lidé skutečně dokážou předpovídat budoucnost. V posledních deseti letech se Tetlock snažil zjistit, proč tomu tak je. Díky čemu jsou tak dobří? Můžeme se této schopnosti naučit?

Tetlock a Gardner čerpají z desítek let výzkumu a z výsledků obrovského prognostického turnaje financovaného americkou vládou. Good Judgment Project zapojuje desítky tisíc obyčejných lidí, kteří se rozhodli předpovídat globální události. Překvapivě se ukázalo, že někteří z nich jsou velice dobří. Překonali referenční hodnoty, své konkurenty i prognostické trhy a zpravodajské analytiky mající přístup k utajeným informacím. Jsou to „superprognostici“.

V této průlomové a čtivé knize autoři ukazují, co a jak se od této elitní skupiny můžeme učit. Superprognózy nabízejí první prokazatelně účinný způsob, jak zlepšit naši schopnost předpovídat budoucnost – a to v podnikání, finančnictví, politice, mezinárodních vztazích i každodenním životě.

V knize se dozvíte:
Co je pohled zpoza špičky nosu
Jaký je rozdíl mezi liškami a ježky
K čemu je dobré pochybování
Proč prognostici potřebují zpětnou vazbu
Jak se vyhnout vágním pojmům
Že k dobrým prognózám nejsou zapotřebí supervýkonné počítače ani záhadné metody
Kde udělali analytici ze CIA chybu ohledně zbraní hromadného ničení v Iráku
Co pro superprognostiky znamená jejich tým
Proč by dobří lídři měli být dobrými prognostiky
Čti víc
Kupte společně
Superprognózy - Philip E. Tetlock
P.S.: Nesnáším tě - Winter Renshaw
468 Kč
Ušetříte 230 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,3 / 5

3 hodnocení

2
0
1
0
0

Peter Papp
17.2.2018
Skvelé čítanie
?
Vedeli ste, že sa dá predpovedať budúcnosť? A vedeli ste, že to ľudia robia inštinktívne každý deň? A vedeli ste o tom, že ľudia su v predpovedaní budúcnosti dosť zlí?
Zvláštne je, že ani odborníci ktorí sú od toho platený a venujú tvorbe prognózam svoj profesíjny život, niesu so svojimi predpoveďmi o nič presnejší ako náhodný odhad bežného človeka alebo šimpanza. No napriek tomu, existuje skupinka ľudí, ktorá dokáže s vysokou úspešnosťou odhadovať, čo a s akou pravdepodobnosťou sa môže stať. A nie, niesu to žiadný potomkovia Nostradama, ani najlepší žiaci z Harvardu.

Asi najviac fascinujúce na tom je to, že nieje to žiadný boží dar, ktorý by ste dostali do vienka pri narodení, ale súbor určitých spôsobov myslenia, zberu informácií a priedbežnej aktualizácií Vašich pohľadov.

Philip Tetlock Vás prevedie svojím 20 ročným bádanim superprognostikov vo svojom God Judgment projekte, kde sa mu podarilo odhaliť všetky potrebné schopnosti pre to, aby ste sa dokázali stať superprognostikom aj vy. Tímy superprognostikov svojou úspešnosťou v predpovedaní dokázali poraziť najvačšie inštitúcie ktoré mali na prognostiku vyhradené niekolko miliardové rozpočty ročne a prístup k tajným údajom. A medzi tým Vás uvedie do mnohých problematik, prečo zdravotníctvo minimálne do 19. storočia spôsobovalo viac ťažkostí ako užitku, alebo prečo Nemecká armáda za druhej svetovej vojny dokázala napriek veľkej presile bojovať na niekoľkých frontoch, dobývať pozície a niekoľko rokov ich udržať vďaka systému Wehrmacht.

Chceli by ste aj vy vedieť, ako sa lepšie rozhodovať o budúcnosti pre Váš osobný, pracovný a ekonomický prospech? Tak sa zalistujte do knihy superprognózy a nechajte sa viesť tými najlepšími superprognostikmi.

Za mňa skvelé čítanie.
Čti víc

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Superprognózy - Philip E. Tetlock
P.S.: Nesnáším tě - Winter Renshaw
468 Kč
Ušetříte 230 Kč

„Nejužitečnější jsou knihy, které nutí čtenáře k doplnění. “

Voltaire