Knihy
E-knihy

Kakuro

201 rébusů

Vydavatel
BB/art, 2006

Jde o neobyčejné „číselné doplňovačky“ postavené na obyčejném sčítání, jakési matematické křížovky...

Čti víc

94 Kč

Běžná cena Běžně 99 Kč

Ušetříte 5%

Vyprodané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude tovar dostupný.

Doporučené knihy a kolekce

Popis knihy

Vítejte na stránkách Kakuro rébusů! Kakuro je další sympaticky návykový druh rébusu, který vás určitě dostane. Pochází z Japonska, ze země stovek zaujatých mistrů luštitelů, kteří zasvětili své životy tomu, jak snížit produktivitu na nulu; a za jednu věc vám tedy ručíme – pakliže jste si oblíbili Sudoku, zamilujete si Kakuro!

Tahle knížka přináší přes dvě stě Kakuro rébusů, a sice ve čtyřech úrovních. Pro začátek se budete moci zahřát na relativně snadných seznamovacích rébusech „báječné“ úrovně, načež se přes „záškodnickou“ a „záludnou“ úroveň propracujete až k té nepokrytě a zákeřně „děsivé“, z níž se vám budou ježit chlupy na zátylku.

A co je to Kakuro?
Kakuro rébusy se někdy označují jako „číselné křížovky“.

Jste celí diví do japonského Sudoku, tak právě pro vás je tu další druh rébusů ze Země vycházejícího slunce: KAKURO!
Jde o neobyčejné „číselné doplňovačky“ postavené na obyčejném sčítání, jakési matematické křížovky s tím rozdílem, že veškerou nápovědu najdete přímo v mřížce.

Kromě toho, že je tento soubor opatřen srozumitelným výkladem pravidel a úvodem o tom, jak rébusy Kakuro luštit, rozdělil jej autor do čtyř úrovní, počínaje tou nejjednodušší a konče děsivě složitou. Jsou to úrovně:
– báječná
– záškodnická
– záludná
– děsivá

Kakuro je stejně návykové jako Sudoku, ne–li víc.
Tak se do toho pusťte, a začněte směle luštit!
Čti víc

Recenze, kritiky

"Když v roce 2005 zachvátila západní Evropu vášeň pro japonskou číselnou křížovku sudoku, vypadalo to na krátkodobý exotický výstřelek. Dnes se rébus pyšní přídomkem Rubikova kostka jednadvacátého století a má své fankluby, ligu a mistrovské turnaje i v Čechách.
Britům, kteří sudoku pro západní svět objevili, už původní verze „luštěnky“ nestačí: pouštějí se do dalších asijských hádanek. Před Vánocemi knihkupci zavěšovali cedulky „vyprodáno“ na regály, kam krátce předtím navezli svazky s kakuro: hybridem křížovek a sudoku.
„Kakuro je mnohem bestiálnější než původní luštěnky,“ libuje si pětadvacetiletý milovník hádanek Pavel, jemuž knihu rébusů přivezl Ježíšek z Londýna. V sudoku je potřeba doplnit do mřížky číslice od jedné do devíti tak, aby se neopakovaly v žádné řádce ani sloupci. Toto pravidlo platí i v kakuro, které vzhledem připomíná švédskou křížovku. Kromě toho, že se čísla nesmějí opakovat, musí jejich součet odpovídat číslici v záhlaví řady či sloupce.
Vedle kakura si Britové lámou hlavu i nad vylepšenými verzemi sudoku. Populární je například sudoku X: varianta, v níž se čísla nesmějí opakovat nejen v řádcích, sloupcích a vyznačených čtvercích, ale ani na hlavních diagonálách mřížky. Další alternativou k potrápení mozkových závitů je geometrické sudoku, kde čtverce v mřížce nahrazují nepravidelné tvary, nebo trojrozměrné sudoku – kostka. Zvlášť otrlí sudokisté se mohou pustit také do rébusu, který tvoří pět mřížek původní hádanky, které se částečně překrývají. Češi se musejí spokojit s původní hádankou, novinkami zatím neoplývají ani české servery věnované sudoku. Šťastlivci, kteří mají dostatečně „chytrý“ mobil, si mohou kakuro stáhnout za čtyři eura (zhruba 100 Kč) ze specializovaných stránek. Tam také najdou elektronickou verzi tradičního sudoku za stejnou cenu."
Týden (5. 1. 2006)

Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
The Kakuro Challenge 1
Rozměr
12,1x19 cm
ISBN
error
Naše katalogové číslo
24763
Počet stran
256
Hmotnost
240 g
Rok vydání
2006
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
BB/art

Recenze

Jak se vám kniha líbila?