Řád Templářů údajně zanikl roku 1312. Ale co když ne? Možná stále existuje a střeží tajemství, které by mohlo otřást vírou milionů lidí… Americký právník Lang Reilly přijde během podezřelého výbuchu v malebné... Číst víc

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Řád Templářů údajně zanikl roku 1312. Ale co když ne? Možná stále existuje a střeží tajemství, které by mohlo otřást vírou milionů lidí…

Americký právník Lang Reilly přijde během podezřelého výbuchu v malebné pařížské čtvrti o sestru. Pustí se do pátrání po skutečné příčině exploze, jenže někdo si očividně nepřeje, aby pravda vyšla najevo, a Langův život se ocitá v ohrožení.

Zdá se, že se všechno točí kolem obrazu, který si jeho sestra koupila těsně před smrtí. Mohl být důvodem její smrti?

Lang postupně získává odpovědi na své otázky a přitom zjišťuje, že zdánlivě obyčejný náboženský výjev v sobě skrývá klíč k jednomu z největších tajemství, jaké kdy lidstvo poznalo.
Číst víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Vyprodané
-4 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Ihned ke stažení
PDF
EPUB
MOBI
189 Kč
Další
304 stran
4-5 hodin čtení
Rok vydání
2016
Naše katalogové číslo
242141
Jazyk
čeština
Nakladatel
Mystery Press

Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti? Dejte nám o tom vědět.

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

5,0 / 5

2 hodnocení

2
0
0
0
0

Jak se vám e-kniha líbila?

Čtenářské recenze

Jana Hlavičková
18.7.2016
Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.
Pařížskou čtvrtí Marais otřese mohutný výbuch a dům na Place des Vosges je v plamenech.
O stovky kilometrů dál se obhájce Langford Reilly dozvídá, že v tom domě zemřela jeho sestra Janet spolu s adoptovaným synem Jeffem. Úmysl nebo jen strašná nehoda?

Při pátrání po posledních dnech života sestry objevuje v její pozůstalosti náboženský obraz, koupený v zapadlém starožitnictví. Přiveze si ho domů a vůbec netuší, že tím rozehrává nebezpečnou hru se smrtí, jejíž tajemství sahá až do roku 1312, k legendami opředenému rodu Templářů.
Využívá svých starých kontaktů, kdy působil jako tajný agent „Agentury“ a pátrá po příčině, proč se ho někdo snaží zabít a pro koho je starý obraz tak nebezpečný, že se neštítí ničeho.
Cestuje s agentkou Gurt do Francie, Itálie a ve Vatikánu pátrá po otci Suniérovi, který by mohl vnést více světla do klubka záhad.

Souběžně s přítomností sledujeme, pomocí zápisků, příběh chudého mnicha Pietra ze Sicílie. Ten se nechává zlákat vidinou lepšího života v kruhu Templářů a odjíždí z kláštera s rytířem Guillaumem De Poitiers. To, čeho je svědkem, otřese jeho vírou. A litovat začíná v okamžiku, kdy král Filip zahájí kruté pronásledování všech rytířů Templářského řádu. Avšak dřív, než je odsouzen k smrti, učiní vzácný objev a ukryje jej.

Případ Pegasus bych se vůbec nebála přirovnat ke knihám Steva Berryho! Má stejné tempo, stejnou dávku tajemství a záhad, která přetrvávají celá staletí a nuda je u této knihy naprosto neznámý pojem.
Číst víc
Michaela Rubášová
8.7.2016
Skvěle zpracovaný román! Možná je toto téma již otřelé, ale rozhodně pořád aktuální a vždy se můžete dozvědět něco nového. Autor si mě získal na svou stranu, stejně tak i hlavní hrdina knihy, který v tomto případě není žádný světoborný historik, ale bývalý agent, který si dokáže poradit s nejednou špatností.
Kniha plná historie, akčních zápletek a skryté pravdy, která nesmí být nikdy odhalena!
Už teď se těším na další pokračování!
Číst víc

„Na ty, kteří jsou jiní, číhá nebezpečí za každým rohem.“