Knihy
E-knihy

Nový car

Vzestup a vláda Vladimira Putina

Argo, 2016
Na skladě
7-8 hodin čtení
Nakladatel
Argo, 2016

"Zlomový okamžik v životě Vladimira Vladimiroviče Putina nastal na podzim roku 1989 v Drážďanech. Před místní rezidenturou KGB, kde mladý Putin sloužil, se shromáždil dav protestujících, kteří chtěli vzít nenáviděnou organizaci útokem...

Čti víc

498 Kč
Stíháme do Vánoc

Na skladě, objednávejte ale rychle

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

"Zlomový okamžik v životě Vladimira Vladimiroviče Putina nastal na podzim roku 1989 v Drážďanech. Před místní rezidenturou KGB, kde mladý Putin sloužil, se shromáždil dav protestujících, kteří chtěli vzít nenáviděnou organizaci útokem. Bez vojenské podpory nemohl Putin budovu dlouho udržet. Rozhodl se tedy blafovat. Vyšel neozbrojen před bránu a prohlásil: „Moji vojáci mají zbraně. Vydal jsem jim rozkazy: pokud někdo vkročí do objektu, mají zahájit palbu.“ Zástup protestujících se rozešel. Ve své knize Nový car: Vzestup a vláda Vladimira Putina předkládá americký investigativní novinář Steven Lee Myers barvitý obraz muže, který se z řadového agenta KGB vyšvihl až na vrchol vládní pyramidy – stal se ruským prezidentem. V důkladně rešeršovaných kapitolách rozebírá Putinovu rodinu a dětství, jeho kariérní růst i kontroverzní rozhodnutí v pozici prezidenta. Výsledkem je přesvědčivý a živý psychologický portrét člověka, jehož prvotní motivací je zachování zdání autority za každou cenu, člověka, který nedává najevo slabost, který improvizuje i chladně kalkuluje a u něhož se cílevědomost váže s výkonností a flexibilitou.

O autorovi: Steven Lee Myers je americký investigativní novinář, který od roku 1989 pracuje v listu The New York Times. Od roku 2002 strávil během dvou pobytů více než sedm let jako zahraniční korespondent v Rusku a referoval o druhé čečenské válce, ukrajinské oranžové revoluci, zimní olympiádě v ruském Soči i anexi Krymu. Předtím pracoval jako novinář v New Yorku, Washingtonu a za války v Iráku také v Bagdádu. Nyní se specializuje na zahraniční záležitosti a bezpečnostní témata. Nový car: Vzestup a vláda Vladimira Putina je jeho první knihou.

Citace: „Nový car je strhujícím a nesmírně podrobným životopisem Vladimira Putina, v němž Myers zevrubným, až shakespearovským způsobem vysvětluje, proč Putin jedná právě tak, jak jedná.“ – Robert D. Kaplan, geopolitický analytik „Velmi působivý portrét děsivě mocného autokrata.“ – Kirkus Review „Nový car Stevena Leeho Myerse není prvním Putinovým životopisem, ale do dnešního data je životopisem nejsolidnějším. Uvážlivým a komplexním způsobem odhaluje pravou tvář jednoho z nejuzavřenějších světových vůdců.“ – Daniel Treisman, The Washington Post „Myers předkládá obraz člověka, který přechází od jedné krize ke druhé s jediným cílem: aby z něj vyzařovala síla. Zasvěcený a detailní životopis.“ – Gal Beckerman, The New York Times Book Review „V životopise Vladimira Putina Steven Lee Myers geniálně kombinuje vyprávěcí umění, psychologickou sondu i politickou analýzu.“ – Nina Lvovna Chruščovová, americká politoložka, pravnučka Nikity Chruščova"
Čti víc
Kupte společně
Nový car - Steven Lee Myers
Všichni muži Kremlu - Michail Zygar
849 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
488
Hmotnost
945 g
Rok vydání
2016
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Argo
Rozměr
170×235 mm
ISBN
9788025717523
Naše katalogové číslo
236668

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,0 / 5

1 hodnocení

0
1
0
0
0

7
16.6.2017
Životopis
Aj keď sa jedná o amerického autora - toto je jedna z vyváženejších prác, ktoré sa venujú Putinovi. V 90% autor podáva životopis ruského prezidenta (vcelku nezaujate), pričom vychádza z oficiálne dostupnej Putinovej biografie (Od pervogo lica). Hodnotiaci postoj zaujíma k jeho pôsobeniu po roku 2000, kde sa, logicky, opiera o americké "hodnoty", preto posudzuje udalosti cez filter - "čo USA považuje za správne, to je správne - čo nie, to je chybné, zlé". A ešte prefiltrované cez primitizovanú novinársku optiku. Môžeme si o názoroch autora myslieť svoje, ale samotná kniha nie je zlá a môže doplniť celkový pohľad na osobnosť ruského prezidenta. Čti víc
eva
24.6.2016
americký autor??
Nikdy nemôže pochopiť a úprimne , nezaujato písať.... o Rusku, o Putinovi

určite si knihu od tohto autora nekúpim. Nepochybne bude plná klamstiev a výmyslov. Už nemám čas čítať hlúposti a bludy.

Čti víc

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Nový car - Steven Lee Myers
Všichni muži Kremlu - Michail Zygar
849 Kč

„Kdo zabíjí člověka, zabíjí rozumnou bytost. Kdo však zabíjí dobrou knihu, zabíjí rozum sám. “

John Milton