Knihy
E-knihy

Hausfrau

Anna je dobrá manželka... Většinou.

Ikar CZ, 2016
4-5 hodin čtení
Nakladatel
Ikar CZ, 2016

Nic by nebylo tak vzdálené od pravdy jako tvrzení, že se má atraktivní Američanka Anna dobře. Neděje se jí nic strašlivého, přesto však nenachází v životě nic, z čeho by se mohla radovat. Žije v Curychu, jejím manželem je švýcarský bankéř...

Čti víc

269 Kč

Běžná cena Běžně 299 Kč

Ušetříte 10%

Posíláme do šesti dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Nic by nebylo tak vzdálené od pravdy jako tvrzení, že se má atraktivní Američanka Anna dobře. Neděje se jí nic strašlivého, přesto však nenachází v životě nic, z čeho by se mohla radovat. Žije v Curychu, jejím manželem je švýcarský bankéř, jemuž vychovává tři děti. Čas tráví na hodinách němčiny pro cizince, péčí o domácnost – a se svými milenci. Ti pro ni pouze představují způsob, jak utéct od všední reality a dokázat si vlastní hodnotu. Přátel moc nemá, ty blízké už vůbec ne a ani se nijak zvlášť nesnaží si je najít. Den za dnem Anna pomalu přežívá v jakési podivné prázdnotě nešťastného osamění, zatímco nad hlavou se jí pomalu stahují mračna. Když je smrtelně zraněn její syn, nenapadne ji, že tohle je jen začátek tragédie…
Debutový román americké básnířky Jill Alexander Essbaum, který od začátku zaujme především všudypřítomným, neustále se stupňujícím tísnivým napětím, se stal jednou ze senzací loňského roku, když o jeho vydání např. jen ve Velké Británii usilovalo 19 nakladatelství.
Čti víc
Kupte společně
Hausfrau - Jill Alexander Essbaum
Dokonalý cizinec - Renée Knight
538 Kč
Ušetříte 60 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Hausfrau
Rozměr
154×252 mm
ISBN
9788024931289
Naše katalogové číslo
232276
Počet stran
256
Hmotnost
570 g
Rok vydání
2016
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Ikar CZ

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

3,6 / 5

5 hodnocení

1
3
0
0
1

Vanda
2.1.2017
Spokojnosť
Kniha je vhodná pre ženy,ktoré sa vedia stotožniť s Annou,chcú sa v knihe nájsť,môžu pomôcť aj myšlienky na zamyslenie, nie je to kniha pre mladé dievčatá, ktoré by nevedeli pochopiť o čo Anne ide.
Čti víc
Martina Čuboková
15.9.2016
Anna je dobrá manželka...většinou. Takhle nás autorka uvítá do svého příběhu. A věta dosti vystihuje povahu hlavní hrdinky! Je to dobrá manželka, když zrovna nepotřebuje ukojit svou samotu. A tu tiší díky svým milencům. Do jednoho se natolik zamiluje, že na něj myyslí další dva roky, kdy ji opustí. Její touha po něm nemůže jen tak přestat, jelikož se stačí podívat na svou dceru a touha se vrátí. I ostatní se začnou ptát, jak je možné, že její dva synové jsou tolik podobní jejímu švýcarskému muži, zato dcera se velmi vzdaluje vzhledu otce i sourozenců.
Anna se přihlásí do kurzů němčiny, aby mohla komunikovat s okolím a více se tak přiblížit prostředí, které ji obkolopuje. Zde potkává mladého cizince Archieho, který jí navrhne, aby se s ním sešla. A Anna neodolá. Cítí z něj nevázanost, živost a dokáže si plně užívat krátký čas strávený s ním.
A přesto si nejvíce užívá sex se svým mužem. Je to její paradox, který ji nutí, aby se svými mileneckými excesy skončila. Pokusí se o to. Vážně se snaží být dobrou manželkou a matkou, ale její touha a pocit nudy a nenaplnitelnosti ji přilákají do lože nejlepšího přítele z dětství jejího muže. Tahle epizoda má bohužel špatný dopad. Její mobilní telefon jí prozradí, že se něco stalo. Něco strašného, z čehož se jen tak nevzpamatuje. Nejen ona, ale také její vztah k muži a celé rodině. Tato tragédie má následky tak velké, že Annin muž nedokáže přenést přes srdce vše, co se stalo. Jelikož o všem ví.
A Anna se pokusí začít odznova. S ničím, jen se svým vlastním přesvědčením zkusit to.
Čti víc

Čti víc
Kupte společně
Hausfrau - Jill Alexander Essbaum
Dokonalý cizinec - Renée Knight
538 Kč
Ušetříte 60 Kč

„Tak jako nemáš jíst jen pro chuť, tak nesmíš číst jen pro zábavu.“

John Ruskin