Amnézie - Michael Robotham
Amnézie
149 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
149 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Jedné studené londýnské noci je z Temže vytažen detektiv oddělení vražd Vincent Ruiz. V noze má kulku a v paměti mu zeje obří propast. Nevzpomíná si ani na střelbu, ani na to, jak se ocitl v řece. Jediným vodítkem je fotografie nalezená v jeho kapse. Je na ní Mickey Carlyleová, sedmiletá dívka, pohřešovaná už celé tři roky… Co když to ale policie celé špatně pochopila? Ruizovou jedinou nadějí, jak celou záhadu vyřešit, je vydat se po svých vlastních stopách a rozpomenout se, co se tu noc vlastně stalo. Pomoci mu může jediný muž – psycholog Joe O’Loughlin.
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
4406 hodin čtení
Vazba
pevná vazba s přebalem
Rozměr
128×205 mm
Hmotnost
536 g
ISBN
9788024369655
Rok vydání
2016
Naše katalogové číslo
224276
Téma
detektivka, vyšetřování, zmizení
Styl
napínavý
Jazyk
čeština
Nakladatel
Moba

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,0 / 5

1 hodnocení

0
1
0
0
0

Šárka Fofoňková
12.8.2016
Hlavní postavou této knihy je detektiv inspektor Londýnské metropolitní policie a šéf Útvaru pro vyšetřování závažné trestní činnosti, celým jménem Vincent Yanko Ruiz. Jen poznámka na okraj, tento muž mi byl v předchozí knize V podezření dost nesympatický. Ne však v tomto příběhu.
Takže Vincent Yanko Ruiz, narozen 11. prosince 1945, bytem na Rainville Road ve Fulhumu. Zaměstnání jsem zmínila. Toto vše si inspektor pamatuje, když se 3. října probudí v nemocnici po osmi dnes strávených v kómatu, s prostřeleným stehnem a chybějícím prsteníčkem na levé ruce. Kdo po něm ale střílel a proč? A jak se dostal do řeky, ze které ho vylovili? Inspektor si na poslední události vůbec nevzpomíná. Dozvídá se, že nešlo o žádnou policejní akci. Na řece byla také nalezena loď potřísněná krví a vypálené nábojnice. Mohl on sám někoho zastřelit?
Inspektora navštíví jeho přítel Joseph O´Loughlin, klinický psycholog. Možná by mu mohl pomoci si vzpomenout, co se stalo předtím, než ho postřelili. Profesor O´Loughlin podává inspektorovi zmačkanou fotografii malé dívky, kterou u něj našli. Inspektor Ruiz poznává sedmiletou Mickey Carlyleovou, dívku, která se před třemi lety ztratila přímo ze schodiště domu, ve kterém bydlela. Její tělo se nikdy nenašlo. Byl však nalezen zakrvácený ručník a z vraždy dívky obviněn a odsouzen Howard Wavell, muž, který také bydlel ve stejném domě.
Inspektor Ruiz však stále věří, že Mickey žije. Nebo má alespoň ten pocit. Zdravotní sestra říkala, že o nějaké dívce stále mluvil ze spaní. Mohl se na Temži ocitnout kvůli ní? Potřebuje se rozpomenout, co se stalo, než se ocitl v řece mezi životem a smrtí. Kolegové mu to však vůbec neusnadňují a nehodlají mu s pátráním pomáhat, protože z jejich pohledu je vrah ve vězení a případ je uzavřen. Ruize považují za blázna s bujnou fantazií. Ale jak se u něj doma mohly objevit diamanty? To rozhodně není žádný výplod mysli, ale realita. Něco zásadního se muselo stát a on si musí vzpomenout!!!
V této knize poznáváme podrobněji postavu detektiva Vincenta Ruize, profesor O´Loughlin, se kterým jsme se seznámili v prvním dílu série s názvem V podezření, zde zastupuje tentokrát vedlejší roli, nicméně také důležitou. Příběh je tedy vyprávěn v první osobě detektivem Ruizem.
Kniha se mi četla dobře, je hodně psychologická, což mám ráda. Autor umí dokonale propracovat postavy. Inspektora Ruize poznáváme dokonale jak z pohledu profesního, tak soukromého. Procházíme jeho myšlenkovými pochody, autor nás zavádí do vzpomínek, také do jeho vzdálené minulosti. V tom jsem se malinko občas ztrácela, kde končí současnost a začínají vzpomínky na minulost. Ale zase jsem se rychle zorientovala, takže nijak velký problém mi to nepůsobilo.
Opět jsem však jako u předešlého příběhu měla pocit, že by mu neuškodilo ubrat několik stran. Zpočátku je děj poměrně pomalý, rozvláčný, ovšem v poslední třetině knihy dochází k několika překvapivým zvratům, že nestačíte sledovat :) Já bych však možná ocenila trošku svižnější děj už od počátku, ale zase by se možná tolik neprojevila závěrečná gradace příběhu, děj by byl tedy spíše vyvážený. Teď, co je lepší, že :)
Celkově tedy hodnotím knihu určitě pozitivně. Autorův styl mi sedí i přes ty rozvláčnější části, oceňuji jeho psychologickou stránku a výborné vykreslení postav. V první knize jsme detailně poznali život profesora O´Loughlina, tentokrát detektiva Ruize. Postavy jsou opravdu natolik reálné, že máte pocit, jako byste je znali.
Za mě tedy máte rozhodně doporučení. Přečtěte si knihu, a pokud vám nevadí pomalejší dějové rozjezdy a máte rádi psychologické detektivky či thrillery, budete nadšení.
Čti víc

Čti víc
Čti víc

„Pospěšte, abyste přečetli nejlepší knihy. Není jich mnoho a může se státi, že váš život uplyne, než-li je přečtete. “

Henry David Thoreau