Knihy
E-knihy

Srpen - 91. Před a po / Август-91. До и после

Stanislav Radkevič / Станислав Радкевич
0,0
Okamžitý download
PDF
Nakladatel
Skleněný Můstek, 2015

Další formáty

Kniha
523 Kč

"Stále, říkají, že literatura zemřela. Také, říkají, že není (a i nebude) ruské střední třídy. Vznik prózy Radkeviče - popírá první i druhé tvrzení. Ukazuje nového hrdinu - za "obyčejného středního Rusa". A nejedná se...

Čti víc

Další formáty

80 Kč

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

"Stále, říkají, že literatura zemřela. Také, říkají, že není (a i nebude) ruské střední třídy. Vznik prózy Radkeviče - popírá první i druhé tvrzení. Ukazuje nového hrdinu - za "obyčejného středního Rusa". A nejedná se o samotářské "nové rusy". "Průměrný rus" - to je ten, kterým může být většina z nás, není-li, samozřejmě se mu nic nestane. Kdo je to "průměrný rus" (kdo jsme)? Jak spojuje se se světem? - Co o něm ví sám autor? Jak to vůbec funguje? Taťána Morozova - Literaturnaya gazeta "Radkevič ukázal hlavního hrdinu, který je obyčejný člověk. On je muž, narozený v obyčejné sovětské rodině, který přežil půlku svého klidného života a ukázal se na barikádách vedle Bílého domu v srpnu 91. Soudě podle toho, co se děje v naší zemi, hlavní postava knihy má šanci podílet se na sklonku života v další "revoluci" – oranžové.
Předpokládá se, že v této době, budou lidé více selektivní při výběru těch, kteří platí za barikády. " Fedor Chmielewski - "Ruská literatura"

Вот, говорят, умерла литература. Вот, говорят, нет (и не дождетесь) в России среднего класса. Появление прозы Радкевича – опровержение и первого, и второго тезиса. Он вводит нового героя – «среднего русского». Это совсем не одиночка «новый русский». «Средний русский» – это то, кем может стать большинство из нас, если, конечно, ничего не случится. Кто он, этот «средний русский» (кто мы)? Как он вписывается (мы впишемся) в мир? – знает ли об этом сам автор? Пошел ли процесс?» Татьяна Морозова, «Литературная газета» «Радкевич вывел главного героя, олицетворяющего собой «среднего русского». Это человек, родившийся в средней советской семье, который, «достигнув жизни середину», оказался на баррикадах у Белого дома в августе 91-го. Судя по происходящим в нашей стране событиям, у главного героя книги есть шанс поучаствовать на склоне лет в еще одной «революции» – оранжевой. Остается надеяться, что он к этому времени станет более разборчивым в выборе тех, кто оплачивает баррикады». Федор Хмелевский, «Литературная Россия»
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

-5 %
523 Kč

Posíláme do 11 dní

E-knihy a audioknihy

E-kniha
PDF
80 Kč

Okamžitě ke stažení

Další
Kupte společně
Srpen - 91. Před a po / Август-91. До и после - Stanislav Radkevič / Станислав Радкевич
Dokonalé ticho - Helen Fields
279 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
188
Nakladatelství
Skleněný Můstek
Jazyk
ruský
Naše katalogové číslo
223419
Rok vydání
2015

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

Čti víc
Kupte společně
Srpen - 91. Před a po / Август-91. До и после - Stanislav Radkevič / Станислав Радкевич
Dokonalé ticho - Helen Fields
279 Kč

„Pospěšte, abyste přečetli nejlepší knihy. Není jich mnoho a může se státi, že váš život uplyne, než-li je přečtete. “

Henry David Thoreau