Poledne u Tiffanyho - Echo Heron
Poledne u Tiffanyho
189 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Knihy
E-knihy

Další formáty

189 Kč

Běžná cena Běžně 199 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do 14 dní

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Životní příběh designérky Clary Wolcottové

Do manhattanské kanceláře slavného Louise Tiffanyho vstoupila v létě 1888 kurážná mladá umělkyně Clara Wolcottová, aby jej požádala o místo designérky v jeho firmě. Její role v mnohamilionové říši skleněné krásy dlouho zůstávala jedním z nejstřeženějších tajemství. Tajemstvím tak výbušným, že když bylo o sto osmnáct let později odhaleno, mezinárodní umělecký svět úžasem zalapal po dechu. Tiffanyho proslulé lampy, stejně jako velkolepá mozaiková, nejsou vůbec jeho vlastním dílem, jak byl celý svět donedávna přesvědčený. A věřili bychom tomu všichni dodnes, kdyby Clařin hlas po více než století nezazněl z jejích dopisů. Rozerván mezi svou vášnivou posedlostí Clarou a lačností po úspěchu a slávě, Tiffany talentovanou designérku téměř doslova zotročil. A Clara, zmítaná láskou i nenávistí ke svému zaměstnavateli, bojovala nejen se zkostnatělými pravidly tehdejší společnosti, ale i se svojí vlastní touhou po uznání. Autorka Echo Heronová vychází z nedávno objeveného souboru dopisů napsaných mezi lety 1888 a 1944. Můžeme tak nahlédnout přímo do nitra skutečných postav, ať už jde o žertovné glosy, které Clara adresuje svým sestrám, nebo řádky plné bolesti a hlubokého citu.

Z působivé dobové fresky, kde se fakta mistrně prolínají s fikcí, dýchá neopakovatelná atmosféra Manhattanu 19. století. Jsme zváni do života jedné z nejpozoruhodnějších umělkyň oné doby – Clary Wollcotové, génia skrytého ve stínu legendárních Tiffanyho lamp.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Kniha Metafora
-5%
189 Kč

Posíláme do 14 dní

E-knihy a audioknihy

E-kniha Grada
PDF
EPUB
MOBI
339 Kč

Okamžitě ke stažení

Další
Kupte společně
Poledne u Tiffanyho - Echo Heron
Mluvte jako mluvčí - David Šimurka a kolektív
519 Kč
Ušetříte 50 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
554
Jazyk
český
Nakladatelství
Metafora
Rozměr
134×205 mm
ISBN
9788073594749
Naše katalogové číslo
221556
Hmotnost
498 g
Rok vydání
2016

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,5 / 5

4 hodnocení

2
2
0
0
0

Věra Kolářová
1.5.2020
Ověřený nákup
U této knihy jsem se trochu obávala jestli ji zvládnu přečíst, protože to není to co bych normálně četla, ale téma mě dost zajímalo.
Kniha je velice jednoduše řečeno o umělkyni. O ženě umělkyni, což bylo v té době velice ojedinělé.
O jejím odhodlání a síle dokázat si uskutečnit svůj sen, vytvořit něco výjimečného a dle mého soudu se jí to i zdaří.
Je to o jejím životě, o strastech na její cestě k úspěchu jejího díla i o tom jak komplikované to může být v souladu s osobním životem.
Kniha je napsána podle dochovaných listů z té doby ale příběh jako celkový je na ně dosazený, takže se jedná jen o možnou podobu skutečnosti té doby a životu ženy, jež se i přes vše co se stalo alespoň malinko zapsala do historie.
Pro ženy, jež se snaží seznámit se s tím jak se asi vyvíjela ženská práva a zajímá je i doba Tiffaniho a jeho dílo tak si myslím, že tato kniha psaná jako životní příběh je velice dobrá volba.
Je to napsáno tak, že se to opravdu velice krásně čte, děj plyne velice krásně a nikde se nezadrhává a myslím si, že každá žena se do této hlavní hrdinky a umělkyně dokáže i velice dobře vžít a prožít tak příběh spolu s ní.
Čti víc
Veronika Chňupková
18.11.2016
Názor čitateľa
Ověřený nákup
Za poslednú dobu jeden z najlepších románov, ktoré som čítala. I keď je kniha oddychovým čítaním sa čitateľ z knihy dozvie veľa zaujímavých zistení. Číta sa veľmi dobre. Celá edícia z nakladateľstva Metafora - beletrizovaných životopisov je veľmi čtivo, pútavo a zaujímavo napísaná. Čti víc
Tereza Zítková
10.3.2016
V současné době se románové životopisy těší velké oblibě. Mezi ně patří i Poledne u Tiffanyho. Ukazuje čtenáři, jak těžké bylo dříve pro ženu vydobýt si slávu a uznání za svou úspěšnou práci. Pracující ženy totiž stále nebyly obvyklým úkazem a mnoha mužům tento fakt připadal odpudivý.
Kniha je složená z dopisů, které psala hlavní hrdinka své rodině, z jejich odpovědí a z deníkových zápisků samotného Tiffanyho. Mezi tím pluje vyprávění o běžných starostech a radostech.
Každá postava zde má své místo a doplňuje zajímavý příběh o touze po uznání, po spokojeném životě a po štěstí. Velice se mi líbil kontrast mezi Clarou (hlavní hrdinkou) a jejím nadřízeným Tiffanym. Ona - žena zvyklá na chudobu, ale velká bojovnice za svá práva i za práva svých zaměstnankyň,průkopnice a žena, která si musela projít mnohým zlým. Na druhé straně Tiffany, který byl zvyklý od malička na luxus a který celý život bojuje s nadvládou svého otce, se snaží s Clarou bojovat, i když ví, jak úžasná je, a že by bez ní jeho firma nefungovala, tak jak má.
Čtenář tedy díky této knize načerpá mnohé faktické informace, ale užije si je zaobalené do kvalitního a místy i zábavného příběhu.
Čti víc
Bára Alexová
6.3.2016
Jedná se o velice příjemné a hlavně oddechové čtení z doby, kdy na pracující ženy s vyšším platem nebylo vrháno příliš pozitivní světlo, protože to bylo prostě nevídané.
Kniha je částečně psána formou vyprávění, které se proplétají s dopisy a deníkovými zápisky, které vypovídají o věcech, které se stali, ale do vyprávění zasazeny nebyly.
Co bych knize vytkla byla stagnace a monotónnost, které po četbě téměř pětisetstránkové knihy prostě přestanou bavit. Pořádně se něco začalo dít vlastně až ke konci knihy, což byla ta část, na kterou čtenář čeká celou dobu.
Příběh byl místy opředen humorem, hlavně z pohledu hlavní hrdiny Clary, což bylo vítaným překvapením.
Takže, pokud hledáte oddechovou četbu, nenáročnou knihu, od které moc akce nepožadujete, je Poledne u Tiffanyho to pravé pro vás.
Čti víc

Čti víc
Kupte společně
Poledne u Tiffanyho - Echo Heron
Mluvte jako mluvčí - David Šimurka a kolektív
519 Kč
Ušetříte 50 Kč

„Nejužitečnější jsou knihy, které nutí čtenáře k doplnění. “

Voltaire