Knihy
E-knihy

Bolesti zad: mýty a realita

Pro ty, kteří bolesti zad léčí, i ty, kteří jimi trpí

Triton, 2005
Nakladatel
Triton, 2005

Do ordinací přichází denně více než osmdesát procent pacientů s bolestmi zad, jejichž příčinu se nepodaří objasnit ani těmi nejmodernějšími prostředky lékařské techniky...

Čti víc

237 Kč

Běžná cena Běžně 249 Kč

Ušetříte 5%
Nestíháme do Vánoc :(

Posíláme do čtyř dní

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Do ordinací přichází denně více než osmdesát procent pacientů s bolestmi zad, jejichž příčinu se nepodaří objasnit ani těmi nejmodernějšími prostředky lékařské techniky. Stejně tak svízelná a neúspěšná je pak i následná léčba. Na jejich vzniku se totiž podílí řada faktorů ústících do chronického přetížení možností organismu, stresu, jehož synonymem je i sedavý životní styl, nedostatek aktivní regenerace, případně nadváha. Východiskem z těchto obtíží pak v drtivé většině případů není užívání léků a opakované návštěvy lékařských specialistů, nýbrž právě komplexní psychosomatický přístup objasňující skutečné příčiny obtíží, motivující pacienty k využití vlastních zdrojů a k aktivnímu přístupu v péči o vlastní zdraví. Kniha obsahuje kromě části teoretické, věnované prevenci, včasné diagnostice a léčbě, i doporučení konkrétních pohybových programů, kompenzačních cviků a úpravy životního stylu.
Čti víc
Kupte společně
Bolesti zad: mýty a realita - Jan Hnízdil, Blanka Beránková a kolektív
Cvičení při bolestech zad - Jan Hnízdil
260 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
232
Hmotnost
400 g
Rok vydání
2005
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Triton
Rozměr
140×200 mm
ISBN
8072546597
Naše katalogové číslo
21782

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,7 / 5

7 hodnocení

6
0
1
0
0

Novák Jan
16.12.2014
Hnízdil: Bolesti zad mýty & realita
Kniha by neměla chybět v žádné domácnosti, aby dala nejen naději léčeným běžnou praxí alopatické medicíny. Nabídková informace o knize by měla být podrobnější, aby si čtenář mohl udělat obrázek o tom, co v ní všechno najde. Mám na mysli např. sféry posouzení fyzikální terapie, masáže, manipulace, operační léčby a pod.
Kniha má tak pevnou vazbu, že těžko udržím otevřenou čtenou stránku.
Pro necvičících bych uvítal jednoduchý popis běžných poloh (vzpažit, upažit...) a i neběžných poloh (podsadit pánev, podsunout pánev, vzpažit zevnitř, sed snožmo, kolena snožmo, propnutí nohy..). Popisy cviků jsou většinou pro druhou stranu těla proti obrázku, někde popis neodpovídá - revize s necvičícím, zda tomu rozumí. U spinálních cvičení je protichůdný duální výklad dýchání.
Každý uvolňující cvik (protahovací) zacvičený mnohonásobně se stane posilovacím. Chybí mi doporučený počet cviků, nebo délka trvání, i když pro každého to může být jiné.
Uvítal bych názor na Dornovu metodu a SM systém. Honza Novák
Čti víc

O autorech/autorkách

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Bolesti zad: mýty a realita - Jan Hnízdil, Blanka Beránková a kolektív
Cvičení při bolestech zad - Jan Hnízdil
260 Kč

„Knihy mají své osudy a své životy. A hynou nezájmem čtenářů. Nikdo by nevyslovil pochybnosti o Odysseji, ale jen málokdo ji ještě čte.“

Miroslav Horníček