Steve Jobs - Brent Schlender, Rick Tetzeli
Steve Jobs
379 Kč
Knihy
E-knihy

Steve Jobs

Zrození vizionáře

Grada, 2015
7-8 hodin čtení
Nakladatel
Grada, 2015

Poutavě napsaná kniha, která mění zažitý způsob vnímání jedné z nejpůsobivějších osobností moderní historie. Zcela vyvrací pohled na Steva Jobse jako na člověka navždy ustrnulého mezi nepopiratelnou genialitou a nezvladatelným hulvátstvím. Nabízí...

Čti víc

379 Kč

Běžná cena Běžně 399 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do týdne

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Poutavě napsaná kniha, která mění zažitý způsob vnímání jedné z nejpůsobivějších osobností moderní historie. Zcela vyvrací pohled na Steva Jobse jako na člověka navždy ustrnulého mezi nepopiratelnou genialitou a nezvladatelným hulvátstvím. Nabízí odpověď na základní otázku o životní dráze a kariéře spoluzakladatele a šéfa Applu: Jak se bezohledný a arogantní mladík, jehož se raději zbavila i společnost, kterou sám založil, mohl nakonec stát nejúspěšnějším firemním lídrem a vizionářem současnosti?

Novinářští matadoři Brent Schlender a Rick Tetzeli měli možnost čerpat z jedinečného a nezřídka i exkluzivního přístupu ke Stevovi, díky němuž jsou schopni vypovědět autentický příběh: příběh člověka potýkajícího se se svými nedostatky, jenž se teprve postupem času naučil plně využívat i svých předností. Jejich pestré a podmanivé vyprávění je plné dosud nezveřejněných příhod a vzpomínek lidí, kteří Jobse znali nejlépe a rozhodli se autorům otevřít – jde především o jeho rodinu, bývalé nejbližší spolupracovníky a členy vedení společností Apple, Pixar a Disney. Sám Brent znal Jobse osobně déle než čtvrt století a mohl text podpořit mnohými rozhovory uskutečněnými oficiálně i mimo záznam. Díky tomu nabízí tato kniha mnohem hlubší a osobnější portrét Steva Jobse než jeho ostatní životopisy.

Sám Jobs se za průběhem své životní dráhy ohlížel nerad. Schlender a Tetzeli se tohoto úkolu ale chopili a odhalují skryté vlivy, které utvářely Jobsovy pozdější úspěchy. Popisují klíčové období, kdy se Steve učil nezbytným manažerským dovednostem u prezidenta Pixaru Eda Catmulla. Ukazují, jak ho otcovství na počátku devadesátých let přivedlo k vnitřní vyzrálosti. Objasňují, jak mu úspěch Billa Gatese a Microsoftu po návratu do jeho mateřské firmy otevřel cestu k záchraně Applu. A v neposlední řadě poodhalují i nepochybné zásluhy výjimečného týmu vrcholných manažerů, které Jobs před novináři skrýval po celá desetiletí.

Schlender a Tetzeli nenechávají čtenáře na pochybách, že za Jobsovým ohromujícím úspěchem stojí mnohem víc než jen výběr těch pravých výrobků – iMacu, iPodu, iPhonu a iPadu. Postupem času se stával trpělivějším, naučil se důvěřovat svým nejbližším kolegům a místo dřívějších tendencí vsadit vše na oslnivé a převratné produkty začal firmu budovat krok za krokem. Díky kombinaci tohoto nového a dospělejšího přístupu k řízení firmy a houževnatého zanícení pro věc dokázal stvořit naprosto jedinečnou společnost. Autoři popisují i důvěrný a hluboký vztah, jenž si Jobs vypěstoval k nepočetné skupině lidí ve svém okolí, a odhalují tak stránku jeho osobnosti, s níž se čtenáři dosud neměli možnost setkat.
Čti víc
Kupte společně
Steve Jobs - Brent Schlender, Rick Tetzeli
Myslete jako Steve Jobs - Daniel Smith
511 Kč

Recenze, kritiky

"Stevova smrt nás všechny hluboce zasáhla. Dlouho jsme o tom přemýšleli a dospěli jsme k názoru, že je naší povinností sdělit světu víc o člověku, jímž pro nás byl. Brent má díky svému dlouholetému osobnímu vztahu se Stevem zcela jedinečný vhled do jeho života, a proto jsme se rozhodli podílet právě na jeho a Rickově knize. Žádné jiné dílo nezachycuje Steva lépe, takže jsme opravdu rádi, že jsme s nimi spolupracovali."
- Steve Dowling, tiskový mluvčí společnosti Apple

"Kniha Steve Jobs: Zrození vizionáře je fantastická. Pracoval jsem se Stevem přes pětadvacet let a mohu říct, že tato knížka velmi moudře zachycuje růst a složitost skutečně mimořádné osobnosti. Doufám, že bude přijata jako definitivní verze jeho životopisu."
- Ed Catmull, prezident společností Disney Animation a Pixar

"Fascinující a chytrá kniha skvěle zachycující, co a kdo onen muž za maskou nastavenou veřejnosti skutečně byl. Jsem rád, že ji někdo mohl napsat. Potřebovala být napsána. Předchozí tituly selhaly. Rozhodně doporučuji!"
- Jonny Evans, Computerworld

"... zrychlí tep i těm nejfanatičtějším fanouškům Applu... Mnohovrstevný portrét vrtkavého Jobse, jehož způsoby a osobnost se neustále vyvíjely, až do jeho předčasné smrti."
- Brad Stone, nedělní knižní recenze The New York Times

"Brent Schlender a Rick Tetzeli poskytli sepsáním této knihy čtenářům úžasnou službu, neboť dodávají nový úhel pohledu na cestu Steva Jobse od nápaditého, avšak nevyzrálého podnikatele k inspirativnímu a uvážlivému tvůrci úspěšných firem. Především však zachycují Jobsovu houževnatost, jeho odmítnutí kapitulovat, neúnavné snažení o další průlom a dychtivou touhu po poznání - právě to, a nikoliv jeho genialita, z něj činí velkého muže. Kniha ‚Steve Jobs: Zrození vizionáře' je zaměřena přesně tím správným směrem: nejde o příběh úspěchu, ale rozvoje a růstu. Poutavá, bystrá a povznášející knížka - čtěte a učte se!"
- Jim Collins, autor knihy ‚Jak z dobré firmy udělat skvělou'

"Steve Jobs je největší inspirací nastupující generace podnikatelů v Silicon Valley. Tato kniha je podložena důkladným průzkumem, díky němuž vám předloží dosud nejpoctivější obraz skutečného Steva Jobse."
- Marc Andreessen

"Dvě nejlepší věci, jichž Brent Schlender a Rick Tetzeli ve své knize o Jobsovi dosáhli, jsou vyvrácení mýtu o ‚osamělém géniovi' a zkomplikování jeho psychologické osobnosti."
- Anil Dash, generální ředitel firmy ThinkUp

"Kniha o Stevu Jobsovi, kterou svět potřeboval. Chytrá, přesná, poučná, jdoucí na dřeň a čas od času naprosto srdcervoucí... ‚Steve Jobs: Zrození vizionáře' se stane zásadním informačním zdrojem na mnohá příští desetiletí."
- John Gruber, blog Daring Fireball

"Jejich kniha je důležitá především díky tvrzení - dle mého přesvědčivému - že Jobs ve svém největším rozpuku již nebyl tím samým člověkem jako na počátku kariéry. Ten neotrkaný, vznětlivý a arogantní mladík, který spoluzaložil Apple, se skutečně zásadně odlišoval od zralého a uvážlivého muže, jenž se do svého o holou existenci bojujícího výtvoru vrátil a přeměnil ho v podnik, který se díky výrobě zcela úchvatných produktů stal nejvlivnější technologickou společností současnosti.
- Joe Nocera, The New York Times

"Vřele doporučuji."
- Philip Elmer-DeWitt, internetový magazín Fortune.com

"Společnost Square by bez díla a vytrvalosti Steva Jobse nikdy nevznikla. Jsem mu navždy vděčný. Úžasné čtení."
- Jack Dorsey

"Kniha ‚Steve Jobs: Zrození vizionáře' skutečně exceluje především tehdy, když nabízí příležitost k novému nahlédnutí na Jobsovu vášeň pro vytváření styčných bodů mezi technologií a člověkem. To byl skutečný motor jeho díla."
- Andy Meek, BGR

"Schlender je jedním z pouhé hrstky novinářů, jimž se Steve Jobs rozhodl důvěřovat po celé desítky let... a teprve v knize ‚Steve Jobs: Zrození vizionáře' konečně poznávám tu složitost a vřelost, kterou jsem na vlastní oči v Jobsovi spatřoval, především během posledních let jeho života."
- Steven Levy, Backchannel

Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
488
Jazyk
český
Nakladatelství
Grada
Rozměr
150×210 mm
ISBN
9788024755090
Naše katalogové číslo
217409
Hmotnost
729 g
Rok vydání
2015

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,0 / 5

2 hodnocení

1
0
1
0
0

Stano
16.3.2016
pohľad na Jobsa od blízkeho novinára
Po knižke od Isacsoona vychádza ďalšia kniha o rovnakom vizionárovi Steve Jobsovi od Tetzeliho a Schlendera. Prináša nové pohľady aj na zaužívané stereotypy o Jobsovi, je tam viacero detailných informácií vďaka osobnému kontaktu jedného z autorov s Jobsom, ktoré sú nové a objasňujú typické črty Jobsa zasa z nového uhla pohľadu. Písané pomerne dobrým stráviteľným štýlom, zaujímavé postrehy a úvahy, čo celkom do obrazu Jobsa zapadajú a nie sú pri tom cliché. Čti víc

O autorech/autorkách

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Steve Jobs - Brent Schlender, Rick Tetzeli
Myslete jako Steve Jobs - Daniel Smith
511 Kč

„Knihy jsou nádobami ducha. “

Thomas Mann