Knihy
E-knihy

Proč (a jak) psychosomatika funguje?

Proč nemoc začíná v hlavě?

Na skladě
Nakladatel
Progressive consulting, 2015

Populárně naučná publikace určená široké laické i odborné veřejnosti. Vysvětluje, co je psychosomatika a psychosomatické principy léčení. Kniha představuje 5 základních aspektů...

Čti víc

371 Kč

Běžná cena Běžně 390 Kč

Ušetříte 5%

Na skladě, posíláme ihned

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Populárně naučná publikace určená široké laické i odborné veřejnosti. Vysvětluje, co je psychosomatika a psychosomatické principy léčení. Kniha představuje 5 základních aspektů psychosomatického vnímání a jeho vztah k dalším oborům jako je západní i východní medicína, biologie, psychologie, kvantová fyzika i spirituální vědy. Odhaluje kouzlo spojitosti světa.

Kniha je členěna do 8 kapitol:
  • Úvodní kapitola představuje základy psychosomatiky a systemického chápání dynamiky nemocí.
  • Následujících 5 kapitol se věnuje pěti aspektům psychosomatického vnímání nemoci, tedy BIO-PSYCHO-SOCIO-SPIRITuálně-ENERGetickému modelu.
  • 7. kapitola se zabývá vybranými tématy nemocí, nahlíženými z psychosomatického hlediska.
  • 8. kapitola je zamyšlením nad rozdíly péče západní medicíny a psychosomatického přístupu.
Mnoho příkladů z praxe představuje anonymní příběhy klientů využívajících psychosomatický přístupu v léčení. Obě zkušené autorky aktivně psychosomaticky pracují více jak 15 let a čerpají ze své bohaté praxe. Předmluvu napsal MUDr. Radkin Honzák.

Čti víc
Kupte společně
Proč (a jak) psychosomatika funguje? - Jarmila Klímová, Michala Fialová
Enchanted Forest - Johanna Basford
704 Kč
Ušetříte 78 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
270
Hmotnost
540 g
Rok vydání
2015
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Progressive consulting
Rozměr
170×240 mm
ISBN
9788026082088
Naše katalogové číslo
215507

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,8 / 5

15 hodnocení

13
1
1
0
0

Natália Šupolová
28.4.2019
Skvelá kniha!
Pre všetkých, ktorých zaujíma prepojenie tela a duše, a neboja sa hľadať v sebe a toho čo nájdu-seba :-) napísaná aj pre bežných čitateľov bez medicínskeho vzdelania
Čti víc
Peter Malý
7.7.2018
Spracovanie knihy je na ozaj vysokej úrovni
Po zakúpení a následnom študovaní tejto knihy smelo a s radosťou píšem, že táto kniha stojí za kúpu, pretože tak rozsiahle spektrum informácií o fungovaní ľudského tela predovšetkým z psychických vrstiev a následnom prepojení na bunkovú úroveň je v tejto knihe úžasne opísané a vysvetlené a človek postupným študovaním sa dozvie ako svojou psychickou činnosťou z dlhodobého hľadiska môže svoj organizmus viesť buď na ceste k zdraviu alebo na ceste k chorobe ... všetko v knihe je samozrejme odborne a logicky vysvetlené a popísané. Na knihe je úžasné ešte to, že to fungovanie organizmu je popísané nielen z psychického hľadiska, ale aj z biologického, energetického a duchovného pretože všetky tieto jednotlivé časti, tvoria jeden jediný dokonalý organizmus a na ceste za zdravím je dôležité skúmať človeka aj z týchto hľadísk a táto kniha presne takto skúma človeka čo je obrovské plus. Cena za knihu je úplne v poriadku a je na mieste. Tá kniha zato stojí.
Čti víc
28.11.2017
Kniha je výborná. Zúčastnila som sa aj prednášky a tiež prekročila moje očakávania. Knihu odporúčam všetkým. Ak niekomu prekáža jej cena tak to nie je problém pretože za tú cenu tá kniha stojí.
Čti víc
Marta
13.8.2017
Názor čitateľa
Vnikajúca kniha,vysoko odborne napísaná a zároveň pochopiteľná, oceňujem úplne nový pohľad a prístup k problematike, odporúčam a ďakujem autorkám za ich odvážny počin
Čti víc
11.6.2016
TO JE FRAJEŘINA MÍT JI PŘEDRAŽENOU SKORO O DVĚ STOVKY A JEŠTĚ TO VYDÁVAT ZA SLEVU!!!
KNIHA JE TO HODNĚ DOBRÁ,NA DOPORUČENÍ VŠAK OBJEDNÁM JINDE..TADY BYCH UŠETŘILA CELÝCH 62,- :)))))
Čti víc
Jozef Stolárik
15.2.2016
dobrá
Dobrá kniha. Sumarizuje poznatky za rôzne odbory klasickej aj alternatívnej medicíny. Prehľadné inšpiratívne. Obzvlášť oceňujem informácie z epigenetiky. Príklady z praxe sú inšpiratívne a povzbudzujúce.
Čti víc
Zdenka
16.1.2016
Názor čitateľa
Skvelá kniha, berie človeka ako prepojený celok . Kiež by viac lekárov uvažovalo týmto smerom.
Odporúčam každému získa skvelé informácie o duchovnom prepojení s telom a o vnútorných pričinach chorôb.Kiež by sme viac reagovali na vnútorne signáli nášho tela, ktoré často ignorujeme.Ďakujem autorkám za veľmi osobitý pohľad na veci .
Čti víc
Edita Taligová
8.1.2016
Názor čitateľa
Táto kniha je úžasná, doporučujem všetkým ktorí sa snažia o hľadanie súvislostí v živote, že všetko so všetkým súvisí, knihu napísala lekárka a psychologička takže som veľmi rada že aj odborníci sa prikláňajú k takémuto pohľadu na človeka a na život, je obohatením mojej knižnice,ďakujem autorkám .
Čti víc
Michaela
16.12.2015
Hodnotie knihy
Výborná kniha, prehľadne a zrozumiteľne napísaná. Obsahuje také informácie, ktorých by si mal byť vedomý každý človek, ktorému záleží na svojom zdraví a spôsobe akým žije či uvažuje.
Čti víc
Milica
14.12.2015
Hodnocení knihy

Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.

Úžasná revoluční záležitost, která nejen potvrdila mé doposud laické přesvědčení o chodu "věcí", ale mnohonásobně je ještě převýšila a obohatila mě tím o zbrusu nové překvapivé a přitom prosté poznatky. Víc takových otevřených zpovědí o stavu duše a těla člověka. Děkuji za tu možnost v dnešním obráceném světě materialismu.
Čti víc

O autorech/autorkách

Čti víc
Kupte společně
Proč (a jak) psychosomatika funguje? - Jarmila Klímová, Michala Fialová
Enchanted Forest - Johanna Basford
704 Kč
Ušetříte 78 Kč

„Knihy mají své osudy a své životy. A hynou nezájmem čtenářů. Nikdo by nevyslovil pochybnosti o Odysseji, ale jen málokdo ji ještě čte.“

Miroslav Horníček